Рішення
від 16.11.2015 по справі 914/3420/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.11.2015р. Справа№ 914/3420/15

Господарський суд Львівської області у складі судді Гутьєвої В.В.

при секретарі Куцик І.М.

розглянувши матеріали справи за позовом Публічного акціонерного товариства В«ЛьвівобленергоВ» , м. Львів

до відповідача: Кооперативного садівничого товариства В«Ветеран-3В» інвалідів, учасників Великої вітчизняної війни і ветеранів праці, с. Деревач Пустомитівський району Львівської області

про стягнення 13 059, 55 грн. заборгованості

за участю представників:

від позивача: ОСОБА_1 - представник

від відповідача: не з'явився

Відповідно до ст.20 ГПК України роз'яснено право відводу судді. Відводу судді заявлено не було. На підставі ст.22 ГПК України роз'яснено процесуальні права та обов'язки сторін.

ВСТАНОВИВ:

Суть спору: Позов заявлено Публічним акціонерним товариством В«ЛьвівобленергоВ» (надалі позивач) до Кооперативного садівничого товариства В«Ветеран-3В» інвалідів, учасників Великої вітчизняної війни і ветеранів праці (надалі відповідач) про стягнення 13 059,55 грн. заборгованості.

Ухвалою суду від 28.09.2015 р. позовну заяву прийнято до розгляду, порушено провадження у справі та призначено її до судового розгляду на 26.10.2015 р.

Розгляд справи відкладався з підстав, викладених в ухвалі суду від 26.10.2015 р. Судове засідання призначено на 16.11.2015 р.

16.11.2015 р. представник позивача в судове засідання з'явився, позов підтримав повністю з підстав, зазначених у позовній заяві, поясненнях наданих у судовому засіданні, просив стягнути з відповідача 13 059, 55 грн. заборгованості.

16.11.2015 р. представник відповідача в судове засідання повторно не з'явився, жодних доказів сплати заборгованості повністю чи частково не надав, клопотання про відкладення розгляду справи на адресу суду не направив.

Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані докази, заслухавши представника позивача, суд встановив:

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує на те, що 10 червня 2015 року уповноваженими представниками ПАТ «Львівобленерго» на підставі п. 6.41 Правил користування електричною енергією, які затверджені постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року № 28 з наступними змінами та доповненнями в процесі проведення перевірки складено акт № 027524 про порушення відповідачем правил користування електричною енергією. При здійсненні перевірки електроустановок відповідача виявлено зрив індикатора магнітного поля № ЛВ 29926. Акт складено в присутності представника відповідача та погоджено представником відповідача без зауважень. 19 червня 2015 року відбулось засідання комісії Пустомитівського РЕМ щодо розгляду акту про порушення правил користування електричною енергією № 027524 від 10.06.2015 р. За результатами його розгляду у відповідності до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затв. постановою НКРЕ від 04.05.2006 р. № 562 із змінами та доповненнями проведено нарахування вартості недоврахованої електричної енергії на суму 13 059,55 грн. Протокол засідання комісії № 668 від 19.06.2015 р. та розрахунковий документ отримано головою кооперативу ОСОБА_2 нарочно 19.06.2015 р.

Станом на момент розгляду справи відповідач не погасив заборгованість на суму 13 059,55 грн. Відтак, позивач просить стягнути з відповідача 13 059,55 грн. вартості недоврахованої електричної енергії.

Приймаючи рішення суд виходив з наступного.

Відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії регулюються Законом України В«Про електроенергетикуВ» від 16.10.1997 р. № 575/97-ВР, який є спеціальним законом у сфері регулювання електроенергетики.

Відповідно до ч.ч. 1, 2, 4 ст. 26 Закону України В«Про електроенергетикуВ» споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником. Споживач енергії зобов'язаний додержуватися вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії. Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.

Згідно із п. 5.1 Правил користування електричною енергією, які затверджені постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року № 28 з наступними змінами та доповненнями договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін.

Згідно з розділом 10 Правил користування електричною енергією споживач зобов'язаний: забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок; забезпечувати збереження і цілісність встановлених на його території (у його приміщенні) розрахункових засобів обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування; не допускати безоблікового користування електроенергією від технологічних електричних мереж споживача (внутрішньобудинкових мереж); оперативно повідомляти щодо виявлення безоблікового користування електроенергією від технологічних електричних мереж споживача.

Відповідно до вимог п. 6.41 Правил користування електричною енергією у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється акт порушень.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, 10 червня 2015 року уповноваженими представниками ПАТ «Львівобленерго» на підставі п. 6.41 Правил користування електричною енергією, які затверджені постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року № 28 з наступними змінами та доповненнями в процесі проведення перевірки складено акт № 027524 про порушення відповідачем правил користування електричною енергією. При здійсненні перевірки електроустановок відповідача виявлено зрив індикатора магнітного поля № ЛВ 29926. Акт складено в присутності представника відповідача та погоджено представником відповідача без зауважень. 19 червня 2015 року відбулось засідання комісії Пустомитівського РЕМ щодо розгляду акту про порушення правил користування електричною енергією № 027524 від 10.06.2015 р. За результатами його розгляду у відповідності до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затв. постановою НКРЕ від 04.05.2006 р. № 562 із змінами та доповненнями проведено нарахування вартості недоврахованої електричної енергії на суму 13 059,55 грн. Протокол засідання комісії № 668 від 19.06.2015 р. та розрахунковий документ отримано головою кооперативу ОСОБА_2 нарочно 19.06.2015 р.

Обсяг та вартість електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією визначається Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженою постановою НКРЕ від 04.05.2006 р. № 562 та зареєстрованою в Мін'юсті України 04.07.2006 за № 782/12656. Позивачем відповідно до вказаної Методики правомірно нараховано відповідачу вартість недоврахованої електричної енергії на суму 13 059,55 грн.

Відповідно до вимог п. 6.42 Правил користування електричною енергією на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.

Статтею 235 ГК України передбачено, що за порушення господарських зобов'язань до суб'єктів господарювання та інших учасників господарських відносин можуть застосовуватися оперативно-господарські санкції - заходи оперативного впливу на правопорушника з метою припинення або попередження повторення порушень зобов'язання, що використовуються самими сторонами зобов'язання в односторонньому порядку.

Згідно з ст. 27 Закону України В«Про електроенергетикуВ» правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Правопорушенням в електроенергетиці є самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку.

Відтак, суд вважає підставною та обґрунтованою вимогу позивача про стягнення з відповідача 13 059, 55 грн. вартості недоврахованої електричної енергії.

Відповідно до статті 4-3 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.

Згідно з ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Відповідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Статтею 43 ГПК України передбачено, що господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

Оцінивши зібрані у справі докази, заслухавши представника позивача, cуд дійшов висновку, що вимога позивача про стягнення з відповідача 13 059, 55 грн. вартості недоврахованої електричної енергії є обґрунтованою, підтверджена матеріалами справи та підлягає до задоволення.

Оскільки спір виник через неправомірні дії відповідача, суд відповідно до ст. 49 ГПК України покладає судові витрати на відповідача у розмірі 1 218,00 грн.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 1, 12, 33, 34, 43, 44, 49, 75, 82, 82-1, 84, 85, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд -

В И Р І Ш И В:

1. Позов задоволити повністю.

2. Стягнути з відповідача: Кооперативного садівничого товариства В«Ветеран-3В» інвалідів, учасників Великої вітчизняної війни і ветеранів праці (81164, Львівська область, Пустомитівський район, с. Деревач; код ЄДРПОУ № 26527319) на користь позивача: Публічного акціонерного товариства В«ЛьвівобленергоВ» (79026, м. Львів, вул. Козельницька, 3, код ЄДРПОУ № 00131587) 13 059, 55 грн. вартості недоврахованої електричної енергії та 1 218,00 грн. - судового збору.

Наказ видати відповідно до ст. 116 ГПК України.

Рішення може бути оскаржено до Львівського апеляційного господарського суду в порядку та строки, передбачені ст. 91-93 ГПК України.

У судовому засіданні 16.11.2015 р. судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення, повний текст рішення складений та підписаний 20.11.2015 р.

Суддя Гутьєва В.В.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення16.11.2015
Оприлюднено26.11.2015
Номер документу53659413
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/3420/15

Рішення від 16.11.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гутьєва В.В.

Ухвала від 26.10.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гутьєва В.В.

Ухвала від 28.09.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гутьєва В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні