ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення заяви про порушення провадження
у справі про банкрутство
"20" листопада 2015 р.№ 916/4638/15
Суддя Антощук С.І., розглянувши матеріали заяви від 18.11.2015р. (вх.№4878/15 від 18.11.2015р.) кредитора: Товариства з обмеженою відповідальністю «ДОМ-ІНВЕСТ-УКРАЇНА» (65009, м.Одеса, вул. Посмітного, 2; код ЄДРПОУ 36851321);
про порушення справи про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
18.11.2015р. Товариство з обмеженою відповідальністю «ДОМ-ІНВЕСТ-УКРАЇНА» звернулось до господарського суду Одеської області із заявою від 18.11.2015р. (вх.№4878/15 від 18.11.2015р.) про порушення справи про банкрутство Закритого акціонерного товариства «ГАСТРОНОМ «ЦЕНТРАЛЬНИЙ» за положеннями Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .
Відповідно до ч.2 ст.4 1 ГПК України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .
Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ч.7 ст.11 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» до заяви кредитора повинно бути додано, серед іншого, докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ч.1 ст.56 Господарського процесуального кодексу України позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Відповідно п.2 ч.1 ст.57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Так, на підтвердження надсилання боржнику копії заяви про порушення справи про банкрутство із доданими документами, заявник надав суду опис вкладення та фіскальний чек №3486 від 18.11.2015р.
Вищевказаний опис вкладення повинен відповідати вимогам Правил надання послуг поштового зв'язку, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009р. № 270.
В пункті 61 вказаних Правил зазначено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Також, відповідно до п.3.2.1.2. Порядку пересилання поштових відправлень, затвердженого Наказом Українського державного підприємства зв’язку „УкрпоштаВ» від 12.05.2006р. №211, при прийманні листа (бандеролі) з оголошеною цінністю з описом вкладення працівник зв'язку звіряє вкладення з описом ф. 107, а також перевіряє відповідність місця призначення, найменування адресата та суми оголошеної цінності, зазначених на відправленні та примірнику опису, розписується на ньому і проставляє відбиток календарного штемпеля.
Наразі, доданий до заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ДОМ-ІНВЕСТ-УКРАЇНА» опис вкладення оформлений не у відповідності до встановленої форми та не містить номеру поштового відправлення.
Крім того, з наданого до заяви про порушення справи про банкрутство опису вкладення вбачається, що на адресу боржника було надіслано: „заява ТОВ «ДОМ-ІНВЕСТ-УКРАЇНА» про банкрутство ЗАТ «ГАСТРОНОМ «ЦЕНТРАЛЬНИЙ» від 18.11.2015р. з додаткамиВ» , без зазначення окремо кожного документу.
Таким чином, з наданого до суду опису вкладення неможливо встановити, які саме документи були направлені боржнику як додатки та чи являються дані документи копіями тих, що надані до суду із заявою про порушення справи про банкрутство.
Статтями 4-2 та 4-3 Господарського процесуального кодексу України визначено, що правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом. Судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
Принцип рівності сторін у процесі вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представляти справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони (п.87 Рішення Європейського суду з прав людини у справі "Салов проти України" від 06.09.2005 року).
У Рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Надточий проти України" від 15.05.2008 року зазначено, що принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.
Змагальність означає таку побудову судового процесу, яка дозволяє всім особам - учасникам певної справи відстоювати свої права та законні інтереси, свою позицію у справі. Принцип змагальності є процесуальною гарантією всебічного, повного та об’єктивного з’ясування судом обставин справи, ухвалення законного, обґрунтованого і справедливого рішення у справі.
З огляду на відсутність доказів направлення боржнику копії доданих до заяви документів, заявник не дотримався принципів господарського процесу та порушив норми чинного законодавства.
Згідно ч.ч.2,9 ст.11 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» до заяви про порушення справи про банкрутство додаються докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законодавством він не підлягає сплаті. За подання заяви про порушення справи про банкрутство справляється судовий збір у порядку, передбаченому законом.
Також, п.3 ч.1 ст.57 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Порядок сплати судового збору та його розмір передбачені Законом України "Про судовий збір". За положеннями вказаного Закону судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Як зазначено в п.2.21 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013р. №7 „Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу УкраїниВ» платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором . Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Так, заявником в якості доказу оплати судового збору, до заяви про порушення справи про банкрутство додано квитанцію №11610 від 17.11.2015р. на суму 7 690грн., яка датована раніше складення самої заяви про порушення справи про банкрутство (18.11.2015р.), а також квитанцію №ПН2821 від 21.08.2015р. на суму 6 090грн., яка була сплачена майже на три місяці раніше, ніж створена сама заява, за подання якої і має сплачуватись судовий збір.
Крім того, дані квитанції не відповідають вимогам належності та допустимості доказу сплати судового збору за подання заяви у частині призначення платежу, а саме: у квитанції №ПН2821 від 21.08.2015р. в графі „Призначення платежуВ» вказано: «Судовий збір от ТОВ «Дом-Інвест-Україна» через ОСОБА_1 Господарський суд Одеської обл.» та у квитанції №11610 від 17.11.2015р. вказхано: «Судовий збір, за позовом ТОВ «Дом-Інвест-Україна», Господарський суд Одес. Обл. від ТОВ «Дом-Інвест-Україна» ч/з ОСОБА_1І.», тобто відсутні будь-які посилання на сплату судового збору за подання заяви про порушення справи про банкрутство саме Закритого акціонерного товариства «ГАСТРОНОМ «ЦЕНТРАЛЬНИЙ».
Таким чином, судом встановлено, що заявником не надано належних доказів сплати судового збору за подання заяви про порушення справи про банкрутство Закритого акціонерного товариства «ГАСТРОНОМ «ЦЕНТРАЛЬНИЙ».
Відповідно до ч.1 ст.15 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» господарський суд не пізніше п’яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів щодо сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі; заявник-кредитор не надав доказів надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів та з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо до заяви не додано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Згідно п.6 ч.1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Враховуючи вищевикладене, заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ДОМ-ІНВЕСТ-УКРАЇНА» про порушення справи про банкрутство Закритого акціонерного товариства «ГАСТРОНОМ «ЦЕНТРАЛЬНИЙ» підлягає поверненню заявнику без розгляду на підставі ч.1 ст.15 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , п.п.4,6 ч.1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч.2 ст. 15 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленою порядку.
Керуючись ч.1 ст.15 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , п.п. 4, 6 ч.1 ст.63 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В:
1.Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ДОМ-ІНВЕСТ-УКРАЇНА» (65009, м.Одеса, вул. Посмітного, 2; код ЄДРПОУ 36851321) про порушення справи про банкрутство Закритого акціонерного товариства «ГАСТРОНОМ «ЦЕНТРАЛЬНИЙ» (65045, м.Одеса, вул. Преображенська, 34; код ЄДРПОУ 19204107) повернути заявнику без розгляду.
2.Матеріали заяви з додатком надіслати заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення згідно з ч.4 ст.8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» . Ухвала може бути оскаржена у порядку, встановленому ст. 91, 106 Господарського процесуального кодексу України, ст.8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .
Додаток: заява про порушення справи про банкрутство на 2-х арк. з додатком на 18-ти арк.
Суддя С.І. Антощук
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2015 |
Оприлюднено | 26.11.2015 |
Номер документу | 53660554 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Антощук С.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні