Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Харків
02.02.2011 р. №2а-16397/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Мар'єнко Л.М.
при секретарі судового засідання - Макогон Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Красноградської міжрайонної державної податкової інспекції Харківської області
до ОСОБА_1 сільського споживчого товариства
про стягнення штрафних (фінансових) санкцій, -
встановив:
Красноградська МДПІ Харківської області звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1 сільського споживчого товариства, в якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетом по оплаті штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4026 грн. 75 коп., обґрунтовуючи свої вимоги тим, що внаслідок перевірки фахівцями ДПА в Харківській області магазину, який належить відповідачу ОСОБА_1 сільському споживчому товариству, виявлені порушення п.2.6 гл.2 постанови НБУ №637 від 15.12.2004 року "Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні", за що передбачено застосування фінансової санкції згідно абз. 3 ст. 1 Указу України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" на суму 4026,75 грн. Позивачем прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001192306 від 14.10.2010 року, які відповідачем не сплачені.
Відповідач в судове засідання свого представника не направив, про дату, час та місце розгляду справи був повідмолений повістками з поштовими повідомленнями, які направлялись на його адресу, визначену відповідно до довідки з ЄДРПОУ (а.с. 6), але перше повідомлення повернуто з відміткою «за зазначеною адресою не проживає», тобто не вручено з незалежних від суду причин, друге - отримано відповідачем. Таким чином, згідно з ст. 35 КАС України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався.
Представник позивача надав суду заяву, в якій просив справу розглянути без його участі, задовольнити позов в повному обсязі.
Розглянувши заяву позивача, відомості про належне повідомлення сторін про час, дату та місце розгляду справи, суд вважає, що не з’явлення сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне позов задовольнити в повному обсязі, виходячи з таких підстав.
Судом встановлено, що Наталинське сільське споживче товариство зареєстровано Красноградською районною державною адміністрацією Харківської області, 23.03.1999 року, реєстраційний №14631050003000084, за адресою: 63343, Харківська область, Красноградський район, с. Наталине, вул. Дімітрова, 95, згідно свідоцтва та довідки з ЄДРПОУ (а.с. 5-6), знаходиться на податковому обліку у Красноградській МДПІ.
27.09.2010 року фахівцями ДПА у Харківській області на підставі направлення від 24.09.2010 року № 10276 проведена перевірка магазину за адресою: Харківська область, Красноградський район, с. Маховик, що належить ОСОБА_1 ССТ, з питань дотриманням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої був складений акт на бланку 23638 за реєстраційним номером 219/20/16/23/30352336.
Актом перевірки були встановлені та зафіксовані порушення п. 2.6 гл. 2 Постанови НБУ №637 від 15.12.2004 року "Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні", а саме:
- не забезпечено оприбуткування готівкових коштів, які надходили за період з 24.09.2010 року по 26.09.2010 року у сумі 805,35 грн. у книзі обліку розрахункових операцій т№2016000808р/3 від 07.04.2010 року
На підставі встановлених порушень, викладених в акті перевірки №219/20/16/23/30352336 від 27.09.10 р., начальником Красноградської МДПІ винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001192306 від 14.10.2010 року на суму 4026,75 грн.
Зазначене рішення вручено Голові правління ОСОБА_1 ССТ ОСОБА_2 особисто, про що свідчать її підписи на вказаному рішенні.
Згідно з п. 2.6 гл. 2 Постанови НБУ №637 від 15.12.2004 року "Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" - уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Підприємствам, яким Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" надано право проводити розрахунки готівкою із споживачами без використання РРО та РК і специфіка функціонування яких унеможливлює оформлення ними кожної операції касовим ордером (продаж проїзних і перевізних документів; білетів державних лотерей; квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів тощо), дозволяється оприбутковувати готівку наприкінці робочого дня за сукупністю операцій у цілому за робочий день з оформленням касовими документами і відображенням у відповідній книзі обліку.
Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.
Згідно абз. 3 ст. 1 Указу Президента України В«Про застосування штрафних санкцій за порушення норм регулювання обігу готівкиВ» - встановлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»завданням органів державної податкової служби, зокрема є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно з ст. 10 зазначеного Закону, до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обов’язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та іншими законами України.
Відповідно до п. 8 ст. 11 Закону України „Про державну податкову службу в УкраїніВ» органи державної податкової служби мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені та штрафних санкцій у порядку передбаченому законом.
Таким чином, ДПА в Харківській області правомірно та в межах повноважень органу державної податкової служби виявлені здійснені відповідачем порушення вимог Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, а позивачем правомірно застосовано штрафні (фінансові) санкції згідно рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001192306 від 14.10.2010 року
Оскільки сума штрафних (фінансових) санкцій відповідачем не сплачена, вимоги позивача про її стягнення є правомірними та обґрунтованими, підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 72, 94, 160-163, 167, 186 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Красноградської міжрайонної державної податкової інспекції Харківської області до ОСОБА_1 сільського споживчого товариства про про стягнення штрафних (фінансових) санкцій - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 сільського споживчого товариства (63343, Харківська область, Красноградський район, с. Наталине, вул. Дімітрова, 95, код 30352336) в доход Державного бюджету України (р/р 31112104700300, МФО 851011, банк одержувача - ГУДКУ у Харківській області, одержувач - УДК у Красноградському районі, код одержувача - 24134389, код платежу - 21080900) суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4026.75 грн. (чотири тисячі двадцять шість гривень 75 копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У повному обсязі постанова виготовлена 07.02.2011 року.
Суддя Мар'єнко Л.М.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2011 |
Оприлюднено | 30.11.2015 |
Номер документу | 53741012 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Мар'єнко Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні