ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" листопада 2015 р.Справа № 922/5897/15
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Светлічного Ю.В.
при секретарі судового засідання Ліпчанській В.В.
розглянувши справу
за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Харків до Товариства з обмеженою відповідальністю "Гамма Софт ЛТД", м. Харків про стягнення 6087,90 грн. за участю представників сторін:
позивача - ОСОБА_3 довіреність № 2376 від 26.10.2015р.;
відповідача - не з'явився;
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (позивач) звернувся до господарського суду Харківської області із позовною заявою до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Гамма Софт ЛТД", в якій позивач просить стягнути з відповідача: 6087,90 грн., з яких 5890,00 грн. основного боргу, 197,90грн. штрафні санкції, посилаючись на неналежне виконання відповідачем своїх зобов'язань згідно договору про надання послуг у сфері інформатизації від 01.09.2015р., який був укладений між позивачем та відповідачем. Крім того, позивач просить покласти на відповідача судові витрати.
Присутній представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримував та просив позов задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився. Надав через канцелярію господарського суду Харківської області 24.11.2015р. відзив на позовну заяву за вх.№47189, в якому відповідач наявність суми боргу перед позивачем у розмірі 5890,00грн. визнає, але зазначає, що кошти сплачені не були у зв'язку із арештом коштів, які знаходяться на рахунках підприємства.
Суд, ознайомившись із відзивом на позов відповідача, визнав за необхідне долучити його до матеріалів справи.
Розглянувши матеріали справи та вислухавши пояснення представника позивача господарським судом встановлено наступне.
01 вересня 2015 р. між позивачем та відповідачем був укладений договір про надання послуг у сфері інформатизації від 01.09.2015 р. (далі по тексту - договір).
Частина 1 статті 626 Цивільного кодексу України визначає договір як домовленість двох або більше сторін, що спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Відповідно ч.1 ст.628 Цивільного кодексу України встановлено, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Згідно ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до пунктів 2.1., 2.2. договору за цим договором виконавець (відповідач) доручає, а субвиконавець (позивач) бере на себе зобов'язання виконати послуги для замовника, а виконавець зобов'язується прийняти та оплатити надані послуги згідно з умовами цього договору. Послуги надаються за 1 календарний місяць, який становить з 01.09.2015 р. по 30.09.2015 р.
Послугами, згідно з пунктом 1.1. договору, є комплекс робіт у сфері інформатизації (в тому числі послуги з розроблення, постачання та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використання комп'ютерних систем, тощо) відповідно до основних понять у галузі систем оброблення інформації ДСТУ 2869-94, 2873-94, 2938-94, 2938-94, 2939-94, 2940-94, 2941-94, а також вимогам п.186.3 статті 186 Податкового кодексу України. Серед іншого, і межах цього договору передбачено виконання наступних видів робіт: розроблення, модернізація та тестування стандартного та допоміжного програмного забезпечення; створення, аналіз та тестування програмних кодів за допомогою відповідних мов програмування; розробка специфікації програмного забезпечення; розробка, тестування та підтримка WЕВ-систем; бізнес-аналіз вимог до WЕВ- систем; системний аналіз баз даних, програмування та супроводження; формування робочої версії програмного забезпечення з урахуванням складу та конфігурації технічних засобів, можливості застосування та потреб користувача; адаптування пакетів програм до специфічних потреб користувача; розробка програм, що передбачені для підтримки працездатності систем обробки даних; проведення модернізації та інтеграції існуючих автоматизованих систем; виконання комплексу робіт з формування корпоративної мережі; виконання комплексу робіт з проектування, впровадження та супроводу систем забезпечення інформаційної безпеки; створення каталогів та адресних переліків, з урахуванням умов діяльності користувача; консультативні послуги з питань інформатизації (в т.ч. щодо типу, конфігурації технічних засобів та пов'язаного з ним програмного забезпечення); послуги з обробки даних (в т.ч. з використанням програмного забезпечення замовника, створення баз даних та зберігання).
Згідно з пунктом 4.1. договору загальна вартість послуг складає 5890,00 грн.
Пунктом 2.3. договору визначено, що послуги вважаються наданими після підписання сторонами акту виконаних робіт (наданих послуг), яких повинен буди підписаний не пізніше 3 робочих днів з дати завершення надання послуг у відповідному місяці.
Акт виконаних робіт (наданих послуг) до договору сторонами було підписано 30.09.2015 р. У вказаному акті сторонами погоджено, що загальна вартість послуг за договором в період з 01.09.2015 р. по 30.09.2015 р. склала 5890,00 грн. Сторони претензій по об'єму, якості та строкам надання послуг не мають.
Таким чином, позивач свої зобов'язання за договором позивачем виконав.
Однак, в порушення умов договору, відповідач послуги надані позивачем не оплатив, у зв'язку із чим у відповідача виникла заборгованість перед позивачем, яка складає 5890,00 грн., що не заперечується відповідачем у відзиві на позов.
Згідно ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов'язання є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 Цивільного кодексу України.
Частиною 3 статті 509 Цивільного кодексу України встановлено, що зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.
Згідно зі ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно ст.193 Господарського кодексу України та ст. 526 Цивільного кодексу України, яка містить аналогічні положення, зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до закону, інших актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Частиною 1 статті 530 Цивільного кодексу України передбачено, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно відлягає виконанню у цей строк (термін).
Як вбачається з матеріалів справи сума заборгованості відповідачем не сплачена. За таких обставин та враховуючи доведеність факту порушення відповідачем умов діючого законодавства, суд знаходить позовні вимоги обґрунтованими і підлягаючими задоволенню в сумі заборгованості у розмірі 5890,00грн.
Окрім того, позивачем заявлена до стягнення пеня у розмірі 197,90 грн.
Ч.1 ст. 216 Господарського кодексу України встановлено, що учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.
За змістом ст. 217 Господарського кодексу України у сфері господарювання застосовуються такі види господарських санкцій: відшкодування збитків; штрафні санкції; оперативно-господарські санкції та адміністративно-господарські санкції.
Відповідно до ч.1 ст. 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Відповідно до п.6.5. договору сторони погодили, що у разі порушення термінів оплати послуг виконавець (відповідач) сплачує субвиконавцю (позивач) штрафні санкції у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від вартості послуг за кожний день затримки.
Згідно ч.1 та ч.3 ст.549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Відповідно до ст.3 Закону України „Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань" розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Перевіривши нарахування пені суд приходить до висновку, що дане нарахування не суперечить вимогам чинного законодавства, інтересам сторін та підлягає задоволенню.
Вирішуючи питання розподілу судових витрат суд керується ст. 49 ГПК України. Судовий збір покладається: у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, - на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття пропозицій іншої сторони, або на обидві сторони, якщо господарським судом відхилено частину пропозицій кожної із сторін. Суми, які підлягають сплаті за проведення судової експертизи, послуги перекладача, адвоката та інші витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються: при задоволенні позову - на відповідача; при відмові в позові - на позивача; при частковому задоволенні позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Таким чином судові витрати у даній справі покладаються на відповідача, з вини якого спір доведено до суду.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 6, 8, 19, 124, 129 Конституції України, ст.ст. 526, 530 Цивільного кодексу України, статтями 1, 4, 12, 22, 33, 43, 47, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Гамма Софт ЛТД" (61082, м. Харків, пр. Московський, 144, кв. 902/2, код ЄДРПОУ 39291633, п/р 26009455005879 в АТ "ОТП Банк", МФО 300528) на користь Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, п/р НОМЕР_2 в АТ "ОТП Банк", МФО 300528) 6087,90 грн., з яких 5890,00 грн. основного боргу, 197,90грн. штрафні санкції та судовий збір у розмірі 1218,00 грн.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 26.11.2015 р.
Суддя Ю.В. Светлічний
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2015 |
Оприлюднено | 01.12.2015 |
Номер документу | 53807644 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Светлічний Ю.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні