ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

Справа № 761/24710/13-к

Провадження №1-кс/761/8078/2013

У Х В А Л А

іменем України

24 вересня 2013 року м.Київ

Слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва Бугіль В.В.

за участі слідчого Проценко О.В.

при секретарі Абдуллін А.Р.

розглянувши клопотання старшого слідчого управління кримінальних розслідувань ГСУ фінансових розслідувань Міністерства доходів і зборів України підполковника податкової міліції Проценко О.В., за матеріалами кримінального провадження № 32013120010000016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 27, ч.3 ст.212, ч.1 ст. 212 КК України , про проведення обшуку в не житловому приміщенні, розташованому за адресою: АДРЕСА_1,

В С Т А Н О В И В :

24 вересня 2013 року старший слідчий управління кримінальних розслідувань ГСУ фінансових розслідувань Міністерства доходів і зборів України підполковник податкової міліції Проценко О.В. за погодженням з прокурором відділу Генеральної прокуратури України Лесько С.В. звернувся до суду з клопотанням від 13.09.2013 року про проведення обшуку у не житловому приміщенні, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 у кримінальному провадженні № 32013120010000016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 27, ч.3 ст.212, ч.1 ст. 212 КК України.

Клопотання мотивовано тим, що в провадженні слідчого управління кримінальних розслідувань Головного слідчого управління фінансових розслідувань Міністерства доходів і зборів України знаходяться матеріали досудового розслідування від 21ю06ю2013 року за № 32013120010000016 за фактом пособництва в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах службовими особами ПП „777-Наталі" за ч.5 ст. 27, ч.3 ст.212КК України та умисного ухилення від сплати податків у значних розмірах службовими особами ТОВ „Кік-Агро" за ч.1 ст. 212 КК України.

Під час проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні встановлено, що протягом 2012 р.-2013р. групою осіб на території Кіровоградської області здійснюється незаконна діяльність в сфері сільськогосподарського виробництва, що носить системний характер і полягає у створенні документальної видимості вирощування та продажу сільськогосподарської продукції підприємствами, які обрали спеціальний режим оподаткування, як сільськогосподарські підприємства.

Так, під час досудового розслідування встановлено що службові особи ПП " 777-Наталі" (код за ЄДРПОУ 34336475, Кіровоградська область, Компаніївський район, с. Гарманівка, вул. Леніна, 73) протягом серпня 2012 р. - грудня 2012 р. та березня 2013 р. надали ТОВ "Кернел-Трейд", ТОВ "Ерфольгія", ТОВ "ТД Протеїн-Продакшн", ТОВ "АТ Каргіл", ПрАТ "Креатив", ТОВ "Агрохолдинг "Центр" незаконні послуги зі зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість, шляхом неправомірного формування податкового кредиту з податку на додану вартість на загальну суму 14 015 480 грн., чим скоїли пособництво в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах.

Встановлено, що кореспонденція ТОВ "Наталі 777" направлялася з адреси: Кіровоградська область, Маловисківський район, с. Розсохуватка, вул. Леніна, 2

За вказаною адресою зареєстровано ТОВ "Агро-Роз" (код за ЄДРПОУ 30800135), засновником якого є ОСОБА_3.

Дружина ОСОБА_3 - ОСОБА_4 є засновником ТОВ "Кік-Агро".

Також встановлено що ОСОБА_3 являвся фактичним власником ПП " 777-Наталі", а в даний час є фактичним власником ТОВ "Кік-Агро"

Слідчий вказує, що необхідність проведення обшуку у приміщенні, розташованому за адресою: Кіровоградська область, Маловисківський район, с. Розсохуватка, вул. Леніна ,2 виникла з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення, майна, яке було здобуте в результаті його вчинення, а саме вилучення реєстраційних, звітних, первинних документів, печатки ПП "777- Наталі" (код за ЄДРПОУ 34336475), інших підприємств, що використовувались як засоби та знаряддя вчинення пособництва в умисному ухиленні від сплати податків; чорнових записів, що містять відомості про вчинення кримінального правопорушення, електронних носіїв інформації, комп'ютерних систем, що містять підроблені документи та переписку з приводу придбання та продажу сільськогосподарської продукції, комп'ютерні програми управління платіжною системою "Банк-Клієнт" ПП "777-Наталі", інших підприємств, що використовувалися з метою заниження сплати податків; грошей, цінностей та інших речей, набутих кримінально-протиправним шляхом, а також первинних, бухгалтерських та звітних документів, облікових журналів, чорнових записів, які свідчать про фактичний обсяг вирощеної та реалізованої ТОВ "Кік- Агро" сільськогосподарської продукції, витрат ТОВ "Кік-Агро" на придбання насіннєвого матералу, мінеральних добрив, засобів обробки землі, придбанння та оренди сільськогосподарської техніки.

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, заслухавши пояснення слідчого, який підтримав клопотання, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання є таким, що не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до положень ч.ч. 1, 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Окрім інших відомостей, клопотання про обшук повинен містити відомості про житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку, а також речі та документи, яких планується відшукати. При цьому, як зазначено в ч. 5 ст. 234 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

Слідчий в поданому клопотанні зазначає, що приміщення в якому планується провести обшук, розташоване за адресою: Кіровоградська область, Маловисківський район, с. Розсохуватка, вул. Леніна ,2, при цьому на підтвердження цих відомостей до клопотання не долучено жодних документів, в зв'язку з чим при вирішенні клопотання про обшук неможливо встановити та підтвердити фактичну адресу місцезнаходження приміщення, в якому планується проведення обшуку, а тому слідчим не доведено, що відшукувані речі та документи знаходяться в приміщенні за вказаною слідчим адресою, як не зазначено та не підтверджено власника приміщення, у якому планується проведення обшуку із посилання на те, яке відношення вказана особа має до кримінального провадження, її процесуальне положення тощо.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 234, 235 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання старшого слідчого управління кримінальних розслідувань ГСУ фінансових розслідувань Міністерства доходів і зборів України підполковника податкової міліції Проценко О.В., за матеріалами кримінального провадження № 32013120010000016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 27, ч.3 ст.212, ч.1 ст. 212 КК України , про проведення обшуку в приміщенні, розташованому за адресою: АДРЕСА_1- відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Бугіль В.В.

Дата ухвалення рішення 24.09.2013
Зареєстровано 27.11.2015
Оприлюднено 28.11.2016

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 761/24710/13-к

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону