Дата документу 16.11.2015 Справа № 554/10084/15-к
Провадження № 1-кс/554/7058/2015
УХВАЛА
Іменем України
16 листопада 2015 року м.Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Полтавській області старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей і документів та їх вилучення, -
встановила:
Старший слідчий з ОВС другого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Полтавській області старший лейтенант податкової міліції ОСОБА_2 звернулася до суду із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів та їх вилучення, посилаючись на те, що досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ ВКК « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , м. Полтава) на протязі 2013-2015 років під час фінансово-господарських взаємовідносин з суб`єктами господарювання з ознаками фіктивності, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , м.Київ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , м. Київ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , м. Київ) , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ( код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , м. Київ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 , м. Київ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_7 , м.Київ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_8 , м.Київ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_9 , м.Київ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_10 , м.Київ), умисно ухилились від сплати податку на додану вартість та податку на прибуток в особливо великих розмірах.
При цьому, в ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження отримано акт ІНФОРМАЦІЯ_11 №584/16-01-17-01-10/1945912868 від 22.06.2015 «Про результати документальної планової виїзної перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (рнокпп. НОМЕР_11 ) щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01.01.2013 по 31.12.2014, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, виконання вимог валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2013 по 31.12.2014.
Згідно вказаного акту ФОП ОСОБА_4 занизив податкове зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб на загальну суму 1540574,44 грн., у т.ч. за 2013 рік на суму 1024433,34 грн., за 2014 рік на суму 516141,10 грн. та занизив єдиний соціальний внесок на суму 120256,62 грн., у т.ч. за 2013 рік на суму 72920,31 грн., за 2014 рік на суму 47336,31 грн.
В ході проведення досудового розслідування вказаного правопорушення виникла необхідність отримання документів, які підтверджують здійснення розрахунків ТОВ ФОП ОСОБА_4 (рнокпп. НОМЕР_11 ), що дасть можливість встановити повний об`єм перерахованих ФОП ОСОБА_4 коштів та для яких цілей були перераховані дані кошти, що неможливо встановити іншим способом, враховуючи те, що вказані відомості являються банківською таємницею і їх отримання та вилучення (з переліком контрагентів, дати, часу та призначення платежу) можливе лише на підставі ухвали суду та те, що у матеріалах кримінального провадження такі відомості відсутні.
Крім цього, у ході проведення досудового розслідування виникла необхідність отримати документи банківської (юридичної, реєстраційної) справи ФОП ОСОБА_4 , в матеріалах якої знаходяться документи з відомостями про відкриття рахунків, відомості про повноважних осіб, які здійснювали перерахування коштів, зразки підписів службових осіб підприємства, що необхідно для встановлення осіб, які вчинили злочин та причетні до його вчинення, а також для проведення експертиз.
Також, існує необхідність у вилученні вищевказаних документів, які мають значення для досудового розслідування та в подальшому можуть бути доказами під час судового розгляду, адже слідство матиме можливість проведення аналізу фінансово-господарської діяльності підприємства, встановлення осіб, які вчинили кримінальні правопорушення та причетних до їх вчинення, встановлення фактичних місць придбання товарно-матеріальних цінностей, використання їх у господарській діяльності, встановлення фактичних виконавців відповідних робіт, проведення судових експертиз, що в подальшому буде слугувати доказами в даному кримінальному провадженні.
Вказані документи та документи по рахунках ФОП ОСОБА_4 (рнокпп. НОМЕР_11 ) № НОМЕР_12 (українська гривня), № НОМЕР_12 (українська гривня), знаходяться у володінні Філії « ІНФОРМАЦІЯ_12 » Публічного Акціонерного Товариства комерційного банку « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (МФО НОМЕР_13 ) за адресою: АДРЕСА_1 , ( АДРЕСА_2 ).
Слідчий надав заяву про розгляд клопотання у його відсутність.
З урахуванням обставин справи, існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, у зв`язку з чим розгляд клопотання повинен проводитися згідно вимог ч. 2 ст. 163 КПК України без виклику особи, у володінні якої вони перебувають.
Згідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 4, ч. 6, ч. 7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Ураховуючи те, що клопотання про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів подане слідчим не в рамках ЄРДР, слідчий суддя приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання.
Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя
ухвалила:
У задоволенні клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Полтавській області старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей і документів та їх вилучення, - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2015 |
Оприлюднено | 21.03.2023 |
Номер документу | 53828111 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Тімошенко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні