ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 235-24-26
У Х В А Л А
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ ОСОБА_1
"26" листопада 2015 р. Справа № 911/5100/15
Суддя Христенко О.О. , розглянувши позовні матеріали
до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (08200, Київська область, м. Ірпінь, вул. Піонерська, 23)
про розірвання договору
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду Київської області надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю «ДЕОКОМ» до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, в якій позивач просить розірвати договір купівлі-продажу нерухомого майна зареєстрований в реєстрі за номером №2184 від 28.09.2011, скасувати свідоцтво про право власності на нерухоме майно та визнати право власності на майно.
Розглянувши подані позовні матеріали, судом встановлено, що вони не відповідають вимогам розділу VIII Господарського процесуального кодексу України та підлягають поверненню без розгляду з наступних підстав.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Статтею 44 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Частиною 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 2. п. 2. ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 150 розмірів мінімальної заробітної плати, немайнового характеру - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
В постанові Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 21.02.2013 «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України» зазначено, що судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, витребування або повернення майна (в тому числі в зв'язку з вимогами, заснованими на приписах ч. 5 ст. 216, ст. 1212 Цивільного кодексу України тощо) визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру.
Таким чином, враховуючи приписи підпункту 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», позивач за вимогу про визнання права власності на майно мав розрахувати розмір належної до сплати суму судового збору виходячи з вартості майна, яка зазначена в договорі купівлі-продажу від 28.09.2011 чи провести оцінку майна, відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», для визначення його вартості на час звернення з позовом до суду.
Відповідно до ч. 3 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового і немайнового характеру.
До позовної заяви додано квитанцію банку № 0.0.467382724.1 від 25.11.2015 на суму 1218,00 грн., яка підтверджує сплату позивачем судового збору за вимоги немайнового характеру, які містяться у позовній заяві.
Доказів сплати судового збору за вимогу майнового характеру - визнання права власності, яка також міститься у позовній заяві, не надано.
За змістом п. 4 ч. 1. ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
За таких обставин вказана позовна заява підлягає поверненню без розгляду.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з ним до господарського суду у загальному порядку після усунення допущених порушень.
Враховуючи наведене вище, керуючись п. 4 ч. 1 ст. 63, ст. 86 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «ДЕОКОМ», всього на 19 акр. повернути заявнику без розгляду.
Суддя О.О. Христенко
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2015 |
Оприлюднено | 03.12.2015 |
Номер документу | 53834113 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Христенко О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні