Справа № 760/19841/15-к
Провадження № 1-кс/760/6963/15
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27.11.2015 слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Києві клопотання старшого слідчого з ОВС ВКР СУ ФР ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором відділу прокуратури Київської області ОСОБА_4 про призначення позапланової документальної перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства України ТОВ «АЛЬ-ТРЕЙД-ГРУП» (ЄДРПОУ 38536561), у кримінальному провадженні №32015110000000003, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.01.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся до слідчого судді з вищезазначеним клопотанням, мотивуючи його тим, що слідчим управлінням ФР ГУ ДФС у Київській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню відомості якого внесені до ЄРДР від 15.01.2015 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України. Встановлено, в період 2013-2014 років група невстановлених осіб, діючи на території Київської області, використовуючи заздалегідь придбані з метою прикриття незаконної діяльності суб`єкти господарювання юридичні особи, зокрема: ПП «Діос Постач» (ЄДРПОУ 38670850), шляхом складання від імені цих підприємств завідомо неправдивих первинних фінансово-господарських документів, які надавали службовим особам реально діючих суб`єктів господарювання України з метою завищення витрат та податкового кредиту з податку на додану вартість, сприяли іншим суб`єктам господарювання в ухиленні від сплати податків у особливо великих розмірах, в результаті чого до бюджету фактично не надійшло податків на суму понад 6,4 млн. грн. Так, проведеним аналізом баз даних ДФС України - АІС «Податковий блок», встановлено, що ПП «Діос Постач» незаконно формували податковий кредит ряду інших підприємств, одним з яких являється ТОВ «АЛЬ-ТРЕЙД-ГРУП». Сума незаконно сформованого податку на додану вартість є достатньою для кваліфікації злочину передбаченого ст. 212 КК України. Отже, під час досудового розслідування достовірно встановлено, що вказані вище дії здійснюються невстановленими особами в порушення вимог діючого законодавства, з метою незаконного збагачення шляхом мінімізації сплати податків до державного бюджету. Відповідно до п.п. 78.1.11 п.78.1 ст. 78 ПКУ, документальна позапланова перевірка здійснюється на підставі рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки. Необхідність проведення перевірки виникла у зв`язку з необхідністю встановлення наявності порушень податкового законодавства службовими особами ТОВ «АЛЬ-ТРЕЙД-ГРУП», тому просить призначити позапланову документальну перевірку з питань дотримання вимог податкового законодавства України ТОВ «АЛЬ-ТРЕЙД-ГРУП» по проведеним фінансово-господарським операціях за період з 01.01.2013 по 31.12.2013 щодо правильності нарахування та сплати до бюджету України податку на додану вартість та податку на прибуток підприємства при проведенні фінансово господарської діяльності з ПП «Діос Постач», проведення якої доручити співробітникам ДПI у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві у строки встановлені Податковим кодексом України.
Судовим розглядом встановлено, що слідчим управлінням ФР ГУ ДФС у Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32015110000000003, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.01.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що в період 2013-2014 років група невстановлених осіб, діючи на території Київської області, використовуючи заздалегідь придбані з метою прикриття незаконної діяльності суб`єкти господарювання юридичні особи, зокрема: ПП «Діос Постач», шляхом складання від імені цих підприємств завідомо неправдивих первинних фінансово-господарських документів, які надавали службовим особам реально діючих суб`єктів господарювання України з метою завищення витрат та податкового кредиту з податку на додану вартість, сприяли іншим суб`єктам господарювання в ухиленні від сплати податків у особливо великих розмірах, в результаті чого до бюджету фактично не надійшло податків на суму понад 6,4 млн. грн.
Проведеним аналізом баз даних ДФС України - АІС «Податковий блок», встановлено, що ПП «Діос Постач» формували податковий кредит ряду інших підприємств, одним з яких є ТОВ «АЛЬ-ТРЕЙД-ГРУП», яке перебуває на податковому обліку у ДПI у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві.
Згідно з ч. 2 ст. 91 КПК України доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 92 КПК України обов`язок доказування обставин, передбаченихстаттею 91КПК України покладається на слідчого та прокурора.
Як зазначено в ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених КПК України.
Відповідно до приписів частин 1 та 2 ст. 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді, і клопотання про застосування цих заходів на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Відповідно до п.п. 78.1.11. п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України (далі ПК Україна) документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин, а саме: отримано судове рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки.
Згідно з п. 78.2. ст. 78 ПК України обмеження у підставах проведення перевірок платників податків, визначені цим Кодексом, не поширюються на перевірки, що проводяться на звернення такого платника податків, або перевірки, що проводяться у межах кримінального провадження.
Відповідно до п. 78.6. ст. 78 ПК України строки проведення документальної позапланової перевірки встановленістаттею 82 цього Кодексу.Як зазначено в п. 82.2. ст. 82 ПК України тривалість перевірок, визначених устатті 78цього Кодексу, не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб`єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, для фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьому - восьмому цього пункту, - 3 робочі дні, інших платників податків - 10 робочих днів.
Аналіз даних статей КПК та ПК України дає підстави для висновку, що для встановлення обставин вчиненого кримінального правопорушення слідчому в якості доказу необхідно отримати акт позапланової документальної перевірки СДПI з ОВП у м. Запоріжжі МГУ ДФС з питань дотримання вимог податкового законодавства України ТОВ «АЛЬ-ТРЕЙД-ГРУП» по проведеним фінансово-господарським операціях за період з 01.01.2013 по 31.12.2013 щодо правильності нарахування та сплати до бюджету України податку на додану вартість та податку на прибуток підприємства при проведенні фінансово господарської діяльності з ПП «Діос Постач».
Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку, щоклопотання обґрунтоване і підлягає до задоволення.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 78, 82 ПК України, ст.ст. 92, 93, 132, 372 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Призначити позапланову документальну перевірку з питань дотримання вимог податкового законодавства України товариством з обмеженою відповідальністю «АЛЬ-ТРЕЙД-ГРУП» (ЄДРПОУ 38536561) по проведеним фінансово-господарським операціях за період з 01.01.2013 по 31.12.2013 щодо правильності нарахування та сплати до бюджету України податку на додану вартість та податку на прибуток підприємства при проведенні фінансово господарської діяльності з приватним підприємством «Діос Постач» (ЄДРПОУ 38670850).
Проведення перевірки доручити співробітникам СДПI з ОВП у м. Запоріжжі МГУ ДФС.
Тривалість перевірки не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб`єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, для фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьому - восьмому цього пункту, - 3 робочі дні, інших платників податків - 10 робочих днів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2015 |
Оприлюднено | 21.03.2023 |
Номер документу | 53854428 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні