Постанова
від 14.03.2007 по справі 28/596-06-13563а
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

28/596-06-13563А

           

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

           10 год. 20 хв.                                                                              м.Одеса

"14" березня 2007 р. Справа  № 28/596-06-13563А

Господарський суд Одеської області у складі:

Головуючого суддіГуляк Г.І.

при секретаріБандиш Г.І.

За позовомвиконавчої дирекції Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

до відповідачаВідкритого акціонерного товариства „Роздільнянська спеціалізована пересувна механізована колона (СПМК) №2”

Про стягнення заборгованості по страховим внескам у сумі 1267,48 грн.

Представники:

Від позивачаІллюшку В.Г. довіреність № 3 від 03.01.2007 року;

Від відповідачане з'явився

Суть спору:Позивач звернувся до господарського суду з позовною заявою про стягнення з Відповідача заборгованості по страховим внескам у сумі 1267,48 грн.

Відповідач, повідомлений належним чином про час і місце розгляду справи, своїх  представників  в  судове  засідання  не направив незважаючи на виклик суду, відзив на позов не надав, позовні вимоги по суті не заперечив.

Розглянувши матеріали, додані до позовної заяви, всебічно і повно з'ясувавши всі  обставини справи та заслухавши представника позивача, суд, встановив.

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності створений в 2001 році. Діяльність Фонду регулюється Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" № 2240 від 18 січня 2001 року і Статутом Фонду.   Фонд   здійснює   керівництво   та   управління   загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, здійснює контроль за використанням цих коштів.

          Згідно своїх завдань, Фонд надає наступні види матеріального забезпечення та соціальних послуг:

          допомога по тимчасовій непрацездатності;

          допомога по вагітності та пологах;

          допомога при народженні дитини ;

          допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку ;

          допомога на поховання;

          забезпечення оздоровчих заходів (оплата путівок на санаторно-курортне лікування застрахованим особам та членам їх сімей, до дитячих оздоровчих закладів, утримання санаторіїв-профілакторіїв, надання соціальних послуг у позашкільній роботі з дітьми).

Джерелами формування коштів Фонду є:

страхові внески страхувальників-роботодавців і застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку, передбачених цим Законом;

суми не прийнятих до зарахування витрат страхувальника за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, пені, штрафів та інших фінансових санкцій, застосованих до страхувальників та посадових осіб відповідно до Закону № 2240 та інших актів законодавства.

Відкрите акціонерне товариство „Роздільнянська спеціалізована пересувна механізована колона №2”  зареєстровано у Роздільнянській міжрайонній виконавчій дирекції Одеського обласного відділення ФСС з ТВП в  якості страхувальника.

Згідно ст. 27 Закону № 2240, - "страхувальники зобов'язані нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески".

Розмір внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування встановлює Закон України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" № 2213 від 11 січня 2001 року, яким передбачено: "розміри внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням складають:

для роботодавців —2,9 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб;

для роботодавців —на підприємствах та в організаціях громадських організацій інвалідів, де кількість інвалідів становить не менше 50 відсотків загальної чисельності працюючих і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25 відсотків суми витрат на оплату праці, —окремо 0,7 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників-інвалідів та 2,9 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці інших працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб;

для роботодавців —на підприємствах та в організаціях товариств УТОГ і УТОС —0,5 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб;

для найманих працівників —від суми оплати праці, що включає основну та додаткову заробітну плату, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб;

0,25 відсотка —для найманих працівників —інвалідів, які працюють на підприємствах і в організаціях УТОГ і УТОС;

0,5 відсотка—для найманих працівників, заробітна плата яких нижча прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи;

1,0 відсотка—для найманих працівників, заробітна плата яких вища прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи".

Порядок і строки сплати страхових внесків визначені розділом четвертим Інструкції "Про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності" затвердженою постановою Правління Фонду 26 червня 2001 року №16.

Пунктом 4.1 зазначеної Інструкції передбачено - "страхувальники, щомісячно нараховують страхові внески в розмірах, встановлених чинним законодавством.

Нарахування здійснюються без зменшення заробітної плати на суму податків та обов'язкових платежів. Нараховані страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на рахунок Фонду".

Пунктом 7.1 Інструкції, - "страхувальники зобов'язані вести облік коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими народженням та похованням і своєчасно надавати органам реєстрації Фонду звітність щодо цих коштів за формою №4-ФССзТВП, яка затверджується в установленому порядку.

При цьому відображаються відомості про суми нарахованих страхових внесків та інших платежів за їх видами, суми нарахованих та проведених витрат за їх видами з окремим відображенням додаткових витрат, які здійснені для осіб, що постраждали від аварії на ЧАЕС, кількісні показники: середньомісячна чисельність працюючих в еквіваленті повної зайнятості, число днів тимчасової непрацездатності за загальним захворюванням, по догляду за хворими, вагітності та пологах, кількість випадків виплати допомоги при народження дитини, по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та на поховання."

Статтею 23 Закону України № 2240 передбачено, що "страхувальники-роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону."          

Пунктом 2 ст. 30 Закону України № 2240 передбачено, - "строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій передбачених цією статтею не застосовується".

Страхувальником ВАТ „Роздільнянська СПМК-2” були порушені вимоги діючого законодавства і не були сплачені в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

За даними звіту ф. 4 ФСС з ТВП за 2004 р. заборгованість за відповідачем складає 1267 грн. 48 коп.           

Таким чином, загальна сума позовних вимог складає –1267,48 грн.

Відповідач, повідомлений належним чином про час і місце розгляду справи, своїм правом на участь у судових засіданнях не скористався, позовні вимоги по суті не заперечив.

Відповідно до ст. 93 Цивільного Кодексу України, - місцезнаходженням  юридичної  особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.

Згідно з Довідкою головного управління статистики в Одеській області № 01-02-112-240 від 02. 02.2007 року ВАТ “Роздільнянська СПМК -2” значиться в ЄДРПОУ за адресою, що вказана позивачем у позовній заяві.

Відповідно до ст. 40 КАС України, повістка надіслана відповідачу за останньою адресою вважається врученою.

Прийняття участі в розгляді справи це право, а не обов'язок відповідача.

Станом на 14.03.2007 року можливість подальшого відкладення розгляду справи відсутня у зв'язку з закінченням всіх строків відведених ст. 122 КАС України для розгляду справи.

Тому подальше відкладення розгляду справи неможливе та є підставою для винесення Постанови по справі не зважаючи на неявку відповідача у судове засідання.

Відповідно до п. 4 ст. 94 КАС України, - у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи  юридична  особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

          Керуючись ст. ст. 87, 94, 159,163, розділом 7 (п. 6) КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити повністю.

2.    Стягнути з відкритого акціонерного товариства „Роздільнянська спеціалізована пересувна механізована колона №2” (67400, Одеська область, Роздільнянський район, м.Роздільна, вул. Леніна,105, код ЄДРПОУ 00912072, р/р 2600401343 в „Укргазбанк”,  МФО 328759 на користь виконавчої дирекції Одеського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (65079, м. Одеса, вул. Кулікове поле, 1) код ЄДРПОУ 20987675, р/р 37175200900001, УДК в Одеській області, МФО 828011 -  1267 /одна тисяча двісті шістдесят сім/ гривень 81 копійок заборгованості по страховим внескам.

Постанова може бути оскаржена в порядку ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили у порядку ст.254  Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                                                 Гуляк Г.І.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення14.03.2007
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу538952
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —28/596-06-13563а

Постанова від 14.03.2007

Господарське

Господарський суд Одеської області

Гуляк Г.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні