Провадження № 2/325/844/2015 Справа № 325/1883/15-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 листопада 2015 року Приазовський районний суд Запорізької області у складі головуючого судді Пантилус О.П., при секретарі Орманджи Ф.К., розглянувши в смт.Приазовське Запорізької області у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Безіменської сільської ради Новоазовського району Донецької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом, в якому просить визначити йому додатковий строк (два місяці) для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилася після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3.
Заява обґрунтована тим, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла мати позивача - ОСОБА_3, яка проживала в АДРЕСА_1. Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді земельного паю, розташованого на території Безіменської сільської ради Новоазовського району Донецької області. Він є єдиним спадкоємцем після смерті матері, що підтверджується заповітом від 03 жовтня 2003 року, але з поважних причин пропустив шестимісячний строк звернення до нотаріуса, який за територіальністю знаходиться в м.Маріуполі, із-за неможливості виїхати із окупованої території, на якій проживає позивач - в АДРЕСА_2, відсутністю поштового зв'язку між цими населеними пунктами, що є загальновідомими фактами, а також по причині хвороби.
Ухвалою судді від 23.10.2015 року відкрито провадження у справі, на підставі ст.1 Закону України «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції» та розпорядження голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 02.09.2014 року № 2710/38-14.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, надіслав заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги просить задовольнити.
Представник відповідача Безіменської сільської ради Новоазовського району Донецької області сільський голова ОСОБА_4 надіслав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Дослідивши зібрані у справі докази у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Згідно ст. 212 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
В розумінні статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, рішення суду має бути справедливим.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ОСОБА_3 в м. Таганрог Ростовської області, Росія, що підтверджено свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1, виданого 14.02.2015 року відділом РАЦС м. Таганрога Ростовської області (а.с.7).
Згідно копії заповіту від 03.10.2003 року, ОСОБА_3 на випадок смерті заповіла земельний пай, який належить їй на підставі державного акту про право приватної власності на землю серії НОМЕР_2, ОСОБА_1 (а.с. 8-9).
Як вбачається з Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру № 42177977 від 19.11.2015, після померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3, спадкова справа не відкривалася (а.с. 45).
Згідно епікризу завідувача терапевтичного відділення, ОСОБА_1 з 02 березня по 13 березня 2015 року перебував на стаціонарному лікуванні (а.с.4).
Відповідно до ч. 1 ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Частиною 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Суд приймає до уваги: нетривалість пропущеного строку для прийняття спадщини; поважні причини пропуску цього строку: по-перше, хворобу позивача; по-друге, не можливість позивача вчасно приїхати в нотаріальну контору, розташовану в м.Маріуполі, оскільки територія села Безіменне Новоазовського району тимчасово непідконтрольна владі України, у зв'язку з чим ускладнене переміщення осіб з даної території до м.Маріуполя, крім того, відсутній поштовий зв'язок на окупованій території, що суд визнає загальновідомими обставинами, згідно ч.2ст.61 ЦПК України, які не потребують доказуванню.
Внаслідок вказаних обставин позивач об'єктивно з поважних причин не міг подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, тому позов підлягає задоволенню.
Строк у два місяці суд вважає достатнім для подання позивачем заяви про прийняття спадщини.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 11, 14, 209, 212-215, ЦПК України ст.ст. 1261, 1270, 1272 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Безіменської сільської ради Новоазовського району Донецької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, додатковий строк у 2 (два) місяці з моменту набрання рішенням суду законної сили для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, що відкрилася після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Запорізької області через Приазовський районний суд шляхом подачі протягом десяти днів з дня його проголошення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя О.П. Пантилус
Суд | Приазовський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2015 |
Оприлюднено | 04.12.2015 |
Номер документу | 53918843 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Приазовський районний суд Запорізької області
Пантилус О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні