номер провадження справи 25/64/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
01.12.2015 Справа 908/5168/15
Суддя Дьоміна А.В. розглянувши заяву Управління Пенсійного фонду України в Пологівському районі Запорізької області, м. Пологи Запорізької області, 70600, вул. К.Маркса, 245
до банкрута - Фермерського господарства В«НаталіВ» , с. Кінські Роздори, Пологівського району Запорізької області, вул. Ватутіна, 1, код ЄДРПОУ 32701317
ліквідатор - ОСОБА_1, м. Запоріжжя, 69037, а/с 411
про визнання кредитором на суму 5168,88 грн.,
ВСТАНОВИЛА:
Постановою господарського суду Запорізької області від 26.10.2015. в порядку ст. 95 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» Фермерське господарство В«НаталіВ» визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено голову ліквідаційної комісії - ОСОБА_1.
28.10.2015. на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оприлюднено відповідне повідомленя.
30.11.2015. до господарського суду Запорізької області звернулося Публічне акціонерне товариство В«Універсал БанкВ» з заявою про визнання грошових вимог у справі про банкрутство Фермерського господарства В«НаталіВ» на суму 13 253 242,68 грн.
п. 36.7 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 №01-06/606/2013 про Закон України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» встановлено, що заяви кредиторів про грошові вимоги до боржника, що ліквідується власником, подаються безпосередньо до господарського суду та оплачуються судовим збором. Розгляд грошових вимог кредиторів в ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарським судом затверджується реєстр вимог кредиторів.
Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» до заяви в обов'язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України В«Про судовий збірВ» (в редакції Закону України від 22.05.2015 р. № 484-VIII В«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового зборуВ» , який набув чинності 01.09.2015.) ставки судового збору за подання заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після повідомлення про визнання боржника банкрутом становлять 2 розміри мінімальної заробітної плати.
В даному випадку заявником - УПФУ в Пологівському районі Запорізької області до заяви з грошовими вимогами до боржника не додано доказів сплати судового збору.
Одночасно Пенсійним фондом заявлено клопотання, про відстрочення сплати судового збору за подання заяви з грошовими вимогами до боржника.
Розглянувши дане клопотання, суд відмовляє у його задоволенні з огляду на наступне:
Клопотання про відстрочення сплати судового збору УПФУ в Пологівському районі Запорізької області обгрунтовує тим, що кошти на сплату судового збору бюджетом Пенсійного фонду України на 2015 рік не передбачені, оскільки 01.09.2015. Пенсійний фонд України та його органи були звільнені від його сплати.
Суд відзначає, що правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору встановлені Законом України В«Про судовий збірВ» .
Відповідно до ст. 4 Закону України В«Про судовий збірВ» (в редакції, що діє з 01.09.2015 року), судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Зокрема, відповідно до п. 10 ч. 2 ст. 4 Закону України В«Про судовий збірВ» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до господарського суду заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство - 2 розміри мінімальної заробітної плати.
Згідно із ст. 8 Закону України В«Про судовий збірВ» , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
За приписами наведеної норми, підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є врахування ним майнового стану сторони. При цьому обґрунтування пов'язаних з цим обставин, котрі свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на заінтересовану сторону. Отже, у розумінні приписів зазначеної норми закону відстрочення сплати судового збору може мати місце за наявності виключних обставин, тобто лише у разі скрутного фінансового становища скаржника, що необхідно довести останньому.
Виходячи з положень вищевказаного Закону, суд може відстрочити, розстрочити або звільнити від сплати судового збору, враховуючи майновий стан заявника, який останній повинен довести суду, надавши відповідні докази, згідно з приписами ст. 36 ГПК України.
Отже, сторона повинна навести доводи і надати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджає сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Заявником жодних доказів в підтвердження скрутного фінансового становища до клопотання не додано.
При цьому, оскільки статтею 129 Конституції України, як одну із засад судочинства, визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з державного бюджету України та з відсутністю у ньому коштів, призначених саме для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати (п. 3.1 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 21 лютого 2013 року N 7 В«Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу УкраїниВ» ).
Наведені заявником обставини, за переконанням суду, не мають характеру виключних, а тому не підпадають під дію статті 8 Закону України В«Про судовий збірВ» .
З огляду на зазначене, клопотання заявника про відстрочення сплати судового збору за подачу заяви з кредиторськими вимогами до банкрута судом відхиляється.
Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Закону. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог частини третьої статті 23 цього Закону, господарський суд письмового повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
Керуючись ст. ст. 23, 24 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання УПФУ в Пологівському районі Запорізької області про відстрочення сплати судового збору залишити без задоволення.
Повідомити заявника - Управління Пенсійного фонду України в Пологівському районі Запорізької області, м. Пологи Запорізької області, 70600, вул. К.Маркса, 245 про наступні недоліки заяви з вимогами до боржника: не додано доказів сплати судового збору.
Встановити строк усунення недоліків - до 10.12.2015.
Копію ухвали направити заявнику, ліквідатору.
Суддя А.В. Дьоміна
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2015 |
Оприлюднено | 07.12.2015 |
Номер документу | 53948789 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Дьоміна А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні