9/120-06-3664
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"12" липня 2006 р.Справа № 9/120-06-3664
За позовом: Представництва по управлінню комунальною власністю Одеської міської ради
До відповідача: Підприємства „Ін Гвар”, заснованого на власності об'єднання громадян „Одеське міське товариство інвалідів”
Про виселення з нежилого приміщення та стягнення пені в сумі 1000,53грн.
Суддя Бакланова Н.В.
Представники:
Від позивача: Халдай І.В. дов. № 01-13/7 від 05.01.2006р.
Від відповідача: не з'явився
СУТЬ СПОРУ: позивач – Представництво по управлінню комунальною власністю Одеської міської ради звернулося до відповідача Підприємства „Ін Гвар”, заснованого на власності об'єднання громадян „Одеське міське товариство інвалідів” з позовом про розірвання договору (найму) оренди нежилого приміщення від 31.05.2005р., виселення відповідача з нежилих приміщень другого поверху загальною площею 65,6 кв.м, що розташоване за адресою: м. Одеса вул. Чорноморського козацтва, 18, та стягнення з відповідача пені в сумі 889,81 грн.
У ході розгляду справи позивач уточнив суму пені та просить стягнути 1000,53 грн.
Відповідач позовні вимоги не визнає.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд
ВСТАНОВИВ:
31.05.2005р. між Представництвом по управлінню комунальною власністю Одеської міської ради та Підприємством „Ін Гвар”, заснованим на власності об'єднання громадян „Одеське міське товариство інвалідів”, було укладено договір (найму) оренди нежилого приміщення, згідно якого останньому в строкове платне користування надано об'єкт комунальної власності - нежилі приміщення другого поверху загальною площею 65,6 кв.м, що розташоване за адресою: м. Одеса вул. Чорноморського козацтва, 18, строком до 31.05.2010р., який був нотаріально посвідчений приватним нотаріусом Одеського нотаріального округу і зареєстрований в реєстрі за №1715.
Позивач стверджує, що Підприємство „Ін Гвар”, засноване на власності об'єднання громадян „Одеське міське товариство інвалідів”, систематично не виконує умови вищевказаного договору.
Так, на підставі ст. 762 ЦК України, ч. 3 ст. 18, ст. 19 Закону України „Про оренду державного та комунального майна”, п.п. 2.2 , 2.4 вказаного договору орендар зобов'язаний своєчасно (до 15 числа поточного місяця) та в повному обсязі сплачувати орендну плату за користування вказаним приміщенням, незалежно від результатів його господарської діяльності.
В порушення зазначених вимог, орендар не сплачує орендну плату протягом 9 місяців поспіль, внаслідок чого станом на 31.03.2006р. утворилась заборгованість з орендної плати в розмірі 8365,45 грн.
За несвоєчасне внесення орендної плати відповідно до п.5.2 договору оренди відповідачу нарахована пеня, що станом на 31.03.2006р. становить 889,81 грн. Станом на 31.07.2006р. пеня становить 1000,53 грн.
Згідно ст. 782 Цивільного кодексу України орендодавець має право відмовитись від договору оренди та вимагати повернення орендованого майна, якщо орендар не сплачує орендну плату вже протягом трьох місяців поспіль, та договір оренди вважається розірваним з моменту одержання орендарем повідомлення орендодавця про відмову від договору оренди.
На підставі вищевикладеного, Представництво по управлінню комунальною власністю Одеської міської ради на юридичну адресу відповідача та на адресу орендованого приміщення надіслало повідомлення №01-15/4673 від 24.11.2006р. про відмову від договору оренди від 31.05.2005р., проте, у зв'язку з тим, що відповідач не знаходиться за вказаними адресами, повідомлення не були доставлені адресату. Крім того, враховуючи той факт, що власником підприємства „Ін Гвар” є об'єднання громадян „Одеське міське товариство інвалідів”, і директор призначається керівництвом об'єднання „Одеське міське товариство інвалідів” повідомлення було додаткове направлено на адресу власника та було отримане 31.11.2005р. В даному повідомленні була поставлена вимога повернення приміщення в строк до 01.12.2005р.
Представництво здійснило всі можливі заходи щодо повідомлення орендаря про бажання відмовитись від договору, але належним чином не повідомило з вини орендаря.
Враховуючи, що договір оренди, згідно до ст. 782 Цивільного кодексу України вважається припиненим лише з моменту отримання орендарем повідомлення про відмову від договору, Представництво не має можливості захистити свої права та законні інтереси шляхом застосування цієї норми Цивільного кодексу України. В зв'язку з вказаним, позивач вимагає захисту свого права у судовому порядку.
Відповідно до ст. 188 Господарського кодексу України розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускається, крім випадків, передбачених законом або договором. П.3 ст. 26 Закону України „Про оренду державного та комунального майна” передбачає, що договір оренди може бути на вимогу однієї із сторін розірвано за рішенням суду у разі невиконання однієї із сторін своїх зобов'язань. Згідно до п.5.6 договору оренди, у разі невиконання орендарем умов зазначеного договору він також може бути достроково розірваний.
Незаконне зайняття нежилого приміщення –об'єкта комунальної власності, порушує ст.60 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та перешкоджає ефективному використанню та розпорядженню вищевказаним об'єктом комунальної власності в інтересах територіальної громади міста Одеси.
Суд розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, ст. ст. 16, 41 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” міська рада вправі перерозподіляти частину своїх повноважень виконавчим органам, що діють в обсягах та в межах повноважень, переданих радою і визначених відповідними положеннями.
Відповідно до ст. 327 Цивільного кодексу України та Положення “Про Представництво по управлінню комунальною власністю Одеської міської ради”, затвердженого рішенням Одеської міської ради №1040-ХХІV від 26.03.2003р., до компетенції Представництва відносяться питання управління нерухомим майном територіальної громади м. Одеси
На підставі ст. 387 Цивільного кодексу України, ст. 48 Закону України “Про власність” власник має право вимагати усунення будь-яких порушень його права розпоряджатися об'єктом права власності.
Відповідно до вимог ст. 629 ЦК України, договір є обов'язковим для виконання сторонами. Згідно положень ч. 2 ст. 651 цього Кодексу, договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.
Відповідно до ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Як вбачається з матеріалів справи відповідач в порушення умов договору, ст. 18 Закону України „Про оренду державного та комунального майна”, ст. 773 ЦК України не використовує орендоване приміщення відповідно до умов договору, та не сплачує своєчасно та у повному обсязі орендну плату.
На підтвердження своїх доводів позивачем надано акт обстеження нежилого приміщення, розташовано за адресою: м. Одеса вул. Чорноморського козацтва, 18 від 08.11.2005р., яким встановлено, що зазначене приміщення знаходиться в незадовільному технічному стані, орендарем не використовується, та не застраховано.
Ч.2 ст. 651 Цивільного кодексу України вказує, що договір може бути розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною. При цьому істотним є таке порушення стороною договору, коли друга сторона значною мірою позбавляються того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
Згідно ст. 10 Закону України „Про оренду державного та комунального майна” орендна плата є істотною умовою договору оренди.
Суд вважає, що невиконання відповідачем зобов'язання щодо своєчасної та повної сплати орендної плати є порушенням істотної умови договору оренди та підставою для його розірвання та виселення відповідача із орендованого приміщення.
Ці порушення відповідача є підставою для дострокового розірвання договору та виселення відповідача з орендованого приміщення.
Відповідно до вимог ст. 1 Закону України “Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань” від 22.11.1996р. №543/96-ВР, платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін.
Відповідно до п.5.2 договору оренди за несвоєчасну або неповну сплату орендної плати орендодавцем нараховується пеня. Згідно розрахунку позивача пеня на станом на 31.07.2006р. становить 1000,53 грн.
Таким чином позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені наявними у справі доказами і підлягають задоволенню.
На підставі ст. ст. 44, 49 ГПК України витрати по сплаті держмита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу віднести за рахунок відповідача,
Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд, –
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Розірвати договір від 31.05.2005р. (найму) оренди нежилих приміщень другого поверху загальною площею 65,6 кв.м, що розташоване за адресою: м. Одеса вул. Чорноморського козацтва, 18, укладений між Представництвом по управлінню комунальною власністю Одеської міської ради та Підприємством „Ін Гвар”, заснованим на власності об'єднання громадян „Одеське міське товариство інвалідів” .
3. Виселити Підприємство „Ін Гвар”, засноване на власності об'єднання громадян „Одеське міське товариство інвалідів” (65020 м. Одеса вул. Спиридонівська, 31, код 32120716) з нежилих приміщень другого поверху загальною площею 65,6 кв.м, що розташоване за адресою: м. Одеса вул. Чорноморського козацтва, 18.
4. Стягнути з Підприємства „Ін Гвар”, заснованого на власності об'єднання громадян „Одеське міське товариство інвалідів” (65020 м. Одеса вул. Спиридонівська, 31, код 32120716) на користь Представництва по управлінню комунальною власністю Одеської міської ради (65039 м. Одеса вул. Артилерійська, 1, код 26302595, р/р 37326027001909 у УДК в Одеській області МФО 828011) пеню в сумі 1000 /одна тисяча/ грн. 53 коп., витрати по сплаті державного мита в сумі 187 /сто вісімдесят сім/ грн. 00 коп., витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 118 /сто вісімнадцять/ грн. 00 коп.
Рішення набирає чинності в порядку ст. 85 ГПК України.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя Бакланова Н.В.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 53979 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Бакланова Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні