Справа № 355/1852/15-ц
Провадження № 2/355/817/15
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 грудня 2015 року Баришівський районний суд Київської області в складі :
головуючого судді Лисюка О.Д.
при секретарі Ющенко Л.А.
розглянувши у відкритому судовому засiданнi в смт. Баришівка цивільну справу №355/1852/15-ц №2/355/817/15 за позовною заявою ОСОБА_1 до територіальної громади с. Корніївка в особі виконавчого комітету Корніївської сільської ради Баришівського району Київської області про визнання права власності на спадкове майно,-
В с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою про визнання права власності на спадкове майно. Свою заяву обґрунтовує тим, що після смерті його батька - ОСОБА_2 відкрилася спадщина, до складу якої входить житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами та прибудинкова земельна ділянка в с. Корніївка по вул. Радянській, 13-А Баришівського району Київської області, дві земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходяться на території Паришківської сільської ради Баришівського району Київської області та ощадні вклади. Ще при житті ОСОБА_2, залишив заповіт, згідно домоволодіння заповів ОСОБА_1, а зазначені земельні ділянки та грошові вклади в рівних долях кожному своїм синам - ОСОБА_1, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 Також спадкоємцем на майно померлого є його дружина ОСОБА_5, яка відмовилася від обов'язкової частки у спадщині на корить ОСОБА_1 Після смерті спадкодавця в установленому законом порядку діти звернулися до нотаріуса з приводу прийняття спадщини. Частину спадкового майна на земельні ділянки для ведення сільськогосподарського виробництва та грошові клади вони прийняли в нотаріальному порядку. Відповідно до рішення Баришівського районного суду від 30.06.2015 року за ОСОБА_1 було визнано право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами. На даний момент не успадкованою залишилася прибудинкова земельна ділянка, на якій розташований спадковий житловий будинок. Дана земельна ділянка була за життя приватизована спадкодавцем. При зверненні позивача до нотаріальної контори у посвідченні права на земельну ділянку за законом, йому було відмовлено та роз'яснено, що вирішення даного спору необхідно провести в судовому порядку.
ОСОБА_1 просить суд визнати за ним право власності на земельну ділянку площею 0, 2500 га, цільове призначення якої - будівництво та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, що знаходиться в с. Корніївка по вул. Радянській, 13-А Баришівського району Київської області.
Представник позивача ОСОБА_6, в судове засідання не з'явився, надавши 02.12.2015 року суду заяву, в якій позовні вимоги свого довірителя ОСОБА_7, підтримав в повному об'ємі. Просить суд, справу розглядати за його відсутності.
Представник територіальної громади с. Корніївка в особі виконавчого комітету Корніївської сільської ради Баришівського району Київської області в судове засідання не з'явився, про час та місце справи повідомлені належним чином. До суду від голови виконкому с. Корніївка - ОСОБА_8, надійшов лист, в якому зазначено, що Корніївська сільська рада позов визнає, просить справу розглядати за відсутності їхнього представника.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заявлений позов є обґрунтованим та підлягає до задоволення виходячи з наступних міркувань.
Судом встановлено, що 13 жовтня 2013 рокуу віці 65 років помер батько позивача - ОСОБА_2 , про що 14 жовтня 2013 року в книзі реєстрації смертей виконкому Паришківської сільської ради Баришівського району Київської області зроблено відповідний запис за №8.
В день смерті ОСОБА_9 відкрилась спадщина у виді житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами і прибудинкової земельної ділянки в с. Корніївка по вул. Радянській, 13-А Баришівського району Київської області, двох земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходяться на території Паришківської сільської ради Баришівського району Київської області та ощадних вкладів.
Відповідно до ст. 1233 ЦК України заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.
При житті ОСОБА_2 на випадок своєї смерті залишив заповіт, згідно якого житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами заповів позивачу, а зазначені вище земельні ділянки для ведення сільськогосподарського виробництва та ощадні книжки, заповів в рівних долях кожному трьом своїм синам: ОСОБА_1, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 Також спадкоємцем на майно померлого є його дружина ОСОБА_5, яка відмовилася від своєї обов'язкової частки у спадщині на корить ОСОБА_1
Частину спадкового майна, а саме земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (Державний акт серії ЯА №866092, кадастровий номер 3220285700:15:037:0028) та земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (Державний акт серії ЯА №866736, кадастровий номер 3220285700:15:046:0042), що знаходяться на території Паришківської сільської ради Баришівського району Київської області, а також грошові вклади спадкоємці успадкували в нотаріальному порядку. За ОСОБА_1 у відповідності до рішення Баришівського районного суду Київської області винесеного 30 червня 2014 року було визнано право власності на домоволодіння по вул.. Радянській, 13-А в с. Корніївка
У відповідності до ч. 1ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
За заявами спадкоємців у Баришівській районній державній нотаріальній конторі Київської області відкрито спадкову справу, номер якої у нотаріуса 79/2014.
Як вбачається із позовної заяви, при зверненні позивача до державного нотаріуса Баришівської державної нотаріальної контори Київської області, він не зміг документально оформити свої спадкові за законом права на прибудинкову земельну ділянку, на якій розташований спадковий будинок, йому було відмовлено та роз'яснено, що вирішення даного питання позивачу необхідно провести в судовому порядку.
Так, батьком при житті було приватизовано зазначену земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку, що підтверджується копією витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав та їх обтяжень (а.с. 9).
Відповідно до ч. 1ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Відповідно до п 10. Постанови Пленуму Верховного суду України №7 від 30.05.2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування (зі збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом.
Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до п 10. Постанови Пленуму Верховного суду України №7 від 30.05.2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування (зі збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом.
Таким чином, в судовому засіданні знайшов своє підтвердження факт володіння земельною ділянкою площею 0,2500 для ведення будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в с. Корніївка по вул. Радянській, 13-А Баришівського району Київської області, на праві приватної власності ОСОБА_2, померлим 13.10.2013 року.
Отже, враховуючи наведені вище норми права ст.ст.1218, 1225 ЦК України, необхідно в судовому порядку, визнати за позивачем - ОСОБА_1 право власності на дану спадкову земельну ділянку.
Керуючись ст. ст.10,11,209,211, 212-215,218 ЦПК України ст.ст. 1218, 1225, 1233, 1269 ЦК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України В« Про судову практику у справах про спадкування'' №7 від 30.05.2008 року , суд -
В И Р I Ш И В:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2, право власності на земельну ділянку площею 0, 2500 га, для ведення будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в с. Корніївка по вул. Радянській, 13- а Баришівського району Київської області, що належала на праві власності ОСОБА_2, померлому 13.10.2013 року.
На дане рішення апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Баришівського
районного суду ОСОБА_10
Суд | Баришівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2015 |
Оприлюднено | 07.12.2015 |
Номер документу | 53980330 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Баришівський районний суд Київської області
Лисюк О. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні