Справа № 462/4068/15-ц
УХВАЛА
01 грудня 2015 року Залізничний районний суд м. Львова у складі:
головуючого - судді: Бориславського Ю.Л.,
при секретарі: Каралюс Т.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у м. Львові заяву представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про забезпечення позову в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства «ГАЛЕС» про відшкодування матеріальної шкоди, суд -
в с т а н о в и в:
В провадженні Залізничного районного суду м.Львова знаходиться справа за позовом ОСОБА_1 про зобов'язання відповідача ПП «ГАЛЕС» сплатити завдану їй матеріальну шкоду в розмірі 123349,33 грн.
До початку розгляду справи по суті, 01.12.2015 року, представник позивача ОСОБА_2, який діє на підставі довіреності від 26.05.2015 року /а.с.57/ подав заяву, в якій просить вжити заходи забезпечення позову шляхом накладення арешту на все рухоме та нерухоме майно та усі кошти, що знаходяться на банківських рахунках ПП «ГАЛЕС» в межах позовних вимог.
Згідно ч.1 ст.153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
У відповідності до вимог ст.151 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду. У заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов, вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності, інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Як вбачається із роз'яснень, даних в п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Із роз'яснень, даних в п.16 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» № 2 від 12.06.2009 року відповідно до частини першої статті 153 ЦПК заява про забезпечення позову розглядається судом у день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі. У зв'язку з цим вжиття заходів забезпечення позову можливе не лише при проведенні попереднього судового засідання, здійсненні процесуальних дій з підготовки справи до судового розгляду чи під час судового розгляду, а й одночасно з відкриттям провадження у справі чи після постановлення такої ухвали.
Частиною 1 ст.152 ЦПК України передбачено, що позов забезпечується, зокрема, накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб.
Поданий ОСОБА_1 позов мотивований тим, що відповідач ПП «ГАЛЕС» належним чином не виконує взяті на себе зобов'язань за договором від 28.05.2012 року, не передавши у власність житлове приміщення, передбачене умовами договору, а відтак сума збитків, внаслідок порушення відповідачем договірних зобов'язань щодо здійснення будівельних та ремонтних робіт становить 123349,33 грн.
Із доданих до заяви матеріалів, а саме: інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта, номер інформаційної довідки 48755921 від 01.12.2015 року вбачається, що ПП «ГАЛЕС» на підставі договору купівлі-продажу від 26.01.1999 року належить складське приміщення літ. «Б-1» на вул. Бортнянського, 50 у м. Львові.
Враховуючи викладене, беручи до уваги, що між сторонами дійсно виник спір та позивачем надано належні та достатні докази на підтвердження факту належності відповідачу нерухомого майна, на яке просить накласти арешт, і невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати позивач, позовним вимогам, тому заяву про забезпечення позову необхідно задовольнити, забезпечивши позов шляхом накладення арешту на все рухоме та нерухоме майно та на грошові кошти, що знаходяться на банківських рахунках ПП «ГАЛЕС» в межах позовних вимог, а саме: в розмірі 123 349,33 грн.
Керуючись ст.ст. 151-153, 208-210 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
Заяву представника позивача ОСОБА_1 /18.08.1960р.н., ПН НОМЕР_1, що зареєстрована на ІНФОРМАЦІЯ_1/ - ОСОБА_2 про забезпечення позову в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства «ГАЛЕС» про відшкодування матеріальної шкоди - задовольнити.
Накласти арешт на все рухоме та нерухоме майно та грошові кошти, що знаходяться на банківських рахунках Приватного підприємства «ГАЛЕС» /ЄДРПОУ 20805837, місцезнаходження юридичної особи: м. Львів, вул. Бортнянського, 30/ в межах позовних вимог, а саме: в розмірі 123 349,33 грн.
Копію ухвали направити на виконання до Залізничного відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції /м. Львів, вул. Городоцька, 299/.
Копію ухвали суду після її виконання направити Приватному підприємству «ГАЛЕС» /ЄДРПОУ 20805837, 79039, м. Львів, вул. Бортнянського, 50/.
Ухвала підлягає до негайного виконання.
Строк пред'явлення ухвали до виконання один рік з дня винесення ухвали.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Залізничний районний суд м. Львова шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: /підпис/
З оригіналом згідно.
Суддя: Бориславський Ю. Л.
Суд | Залізничний районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2015 |
Оприлюднено | 09.12.2015 |
Номер документу | 54033418 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Залізничний районний суд м.Львова
Бориславський Ю. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні