Справа № 2-а-12900/11
Провадження № 2-а/2027/7883/11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.09.2011
Московський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Марченко О.М.
при секретарі - Глущенко М.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Московському районі м. Харкова про визнання дій протиправними і відшкодування шкоди про визнання неправомірною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України у Московському районі м. Харкова та про стягнення недоплаченої суми пенсії внаслідок неправильного перерахунку, -
В С Т А Н О В И В:
В С Т А Н О В И В:
08 липня 2011року ОСОБА_1 (надалі по тексту позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова (надалі по тексту відповідач), в якому просив:
Визнати дії відповідача щодо відмови в проведенні перерахунку з застосуванням показника середньої заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому на Україні, з якої виплачуються страхові внески за 2009 рік.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова провести перерахунок пенсії Ії з застосуванням показника заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому на Україні з якої виплачуються страхові внески для обчислення пенсії за 2009 рік починаючи з 01.07.2010 року в сумі 1650 гривні 43 копійки.
Виплатити суми недоотриманої пенсії, внаслідок неправильного перерахунку Ії пенсії з моменту проведення перерахунку, тобто з 01.07.2010 року з послідуючим Ії перерахунком та виплатою відповідно до змін діючого законодавства постійно на весь час виплати пенсії.
Позивачка у судовому засіданні позов підтримала у повному обсязі з підстав вказаних у позові .
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про день та час слухання справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суду не повідомив.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про достатність повідомлених позивачем обставин справи для прийняття законного та обґрунтованого рішення.
Згідно матеріалів справи та наявних в ній доказів, ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова та отримує пенсію за віком. Після призначення пенсії позивач продовжував працювати. З матеріалів справи вбачається, що позивач звертався до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, відповідно до приписів ст.ст.40, 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
У відповідності до ч.4 ст. 42 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.
Формула визначення заробітної плати (доходу)для обчислення пенсії, визначається у відповідності до вимог частині 2 статті 40 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» .
Одним з показників, який враховується при обчисленні цієї формули є Зс - середня заробітна плата працівників, за календарний рік, що передує року звернення не за перерахунком, а за призначенням пенсії.
Як вбачається з матеріалів справи, пенсія за віком позивачу була призначена в 1998 році, а 04.05.2011 року позивач звернувся із заявою не про призначення, а перерахунок пенсії, тому відповідач обґрунтовано не врахував при перерахунку пенсії показник Зс, що наведений у формулі визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсій.
Відповідно до підпункту 3 п. 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 р. №530 „Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадянВ» у разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якого була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за період страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» , із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.
Згідно пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 р. № 530 „Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадянВ» для обчислення пенсії відповідно до ч.2 ст. 40 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» використовується середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до зазначеного Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.
Між тим, враховуючи пріоритетність законів на підзаконними актами, суд вважає, що зазначена норма не підлягає застосуванню, оскільки Законом України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» показник середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, не передбачений, а тому не підлягає врахуванню при перерахунку пенсії.
Приймаючи до уваги викладене, суд вважає, що позов ОСОБА_1 задоволенню не підлягає.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 6-14, 71, 183-2 КАС України, ст.ст. 40, 42 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» , Постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 р. № 530 „Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадянВ» , суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Московському районі м. Харкова про визнання дій протиправними і відшкодування шкоди про визнання неправомірною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України у Московському районі м. Харкова та про стягнення недоплаченої суми пенсії внаслідок неправильного перерахунку - відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Суддя
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2011 |
Оприлюднено | 10.12.2015 |
Номер документу | 54046181 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Московський районний суд м.Харкова
Марченко О. М.
Адміністративне
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
Сухомудренко В. В.
Адміністративне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Беркещук Б. Б.
Адміністративне
Чернігівський районний суд Чернігівської області
Майборода С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні