Рішення
від 02.12.2015 по справі 922/5893/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" грудня 2015 р.Справа № 922/5893/15

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Хотенця П.В.

при секретарі судового засідання Гаврильєву О.В.

розглянувши справу

за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Харків до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОП "ІТЛАБ", м. Харків про стягнення 6563,36 грн. за участю представників сторін:

позивача - ОСОБА_2, дов. від 26.10.2015 року

відповідача - не з*явився

ВСТАНОВИВ:

Розглядається позовна вимога про стягнення з відповідача 6350,00 грн. основного боргу та 213,36 грн. штрафних санкцій за договором про надання послуг у сфері інформатизації від 01 вересня 2015 року.

Враховуючи, що заяв та клопотань представниками сторін не заявлено, суд переходить до розгляду справи по суті.

Представник позивача у судовому засіданні підтримує заявлені позовні вимоги і просить їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з*явився, у наданому відзиві на позовну заяву вказує, що оплатити надані позивачем послуги Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОП "ІТЛАБ" не мало можливості, у зв*язку із арештом коштів, які знаходяться на рахунках підприємства, накледеним ухвалою Печерського районного суду міста Києва від 15 вересня 2015 року.

Розглянувши надані учасниками судового процесу документи і матеріали, всебічно та повно з’ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об’єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вислухавши пояснення повноважного представника позивача, судом встановлено наступне.

01 вересня 2015 року між Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 (позивачем, субвиконавцем) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ТОП "ІТЛАБ" (відповідачем, виконавцем) було укладено договір про надання послуг у сфері інформатизації.

Згідно пунктів 2.1., 2.2. договору виконавець доручає, а субвиконавець бере на себе зобов*язання виконати послуги для замовника, а виконавець прийняти та оплатити надані послуги згідно з умовами цього договору. Послуги надаються за 1 календарний місяць, який становить з 01 вересня 2015 року по 30 вересня 2015 року.

Відповідно до пункту 1.1. договору послугами є комплекс робіт у сфері інформатизації (в тому числі послуги з розроблення, постачання та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використання комп*ютерних систем, тощо) відповідно до основних понять у галузі систем оброблення інформації ДСТУ 2869-94, 2873-94, 2938-94, 2938-94, 2939-94, 2940-94, 2941-94, а також вимогам пункту 186.3 статті 186 Податкового кодексу України. Серед іншого і, межах цього договору передбачено виконання наступних видів робіт: розроблення, модернізація та тестування стандартного та допоміжного програмного забезпечення, створення, аналіз та тестування програмних кодів за допомогою відповідних мов програмування; розробка специфікації програмного забезпечення; розробка, тестування та підтримка WEB-систем; бізнес-аналіз вимог до WEB-систем; системний аналіз баз даних, програмування та супроводження; формування робочої версії програмного забезпечення з урахуванням складу та конфігурації технічних засобів, можливості застосування та потреб користувача; адаптування пакетів програм до специфічних потреб користувача; розробка програм, що передбачені для підтримки працездатності систем обробки даних; проведення модернізації та інтеграції існуючих автоматизованих систем; виконання комплексу робіт з формування корпоративної мережі; виконання комплексу робіт з проектування, впровадження та супроводу систем забезпечення інформаційної безпеки; створення каталогів та адресних переліків, з урахування умов діяльності користувача; консультативні послуги з питань інформації (в тому числі щодо типу, конфігурації технічних засобів та пов*язаного з ним програмного забезпечення); послуги з обробки даних (в тому числі з використанням програмного забезпечення замовника, створення баз даних та зберігання)

Згідно пункту 4.1. договору загальна вартість послуг складає 6350,00 грн.

Пунктом 2.3. догвооур визначено, що послуги вважаються наданими після підписання сторонами акту виконаних робіт (наданих послуг), яких повинен бути підписаний не пізніше 3 робочих днів з дати завершення надання послуг у відповідному місяці.

Акт виконаних робіт (надання послуг) по договору сторонами було підписано 30 вересня 2015 року. В акті виконаних робіт сторонами було погоджено, що загальна вартість послуг за договором в період з 01 вересня 2015 року по 30 вересня 2015 року склала 6350,00 грн. Сторони претензій по об*єму, якості та строкам надання послуг не мають.

З матеріалів справи вбачається, що послуги за договором про надання послуг у сфері інформатизації від 01 вересня 2015 року позивачем були надані у повному обсязі.

Відповідно до пункту 4.3. договору оплата вартості наданих субвиконавцем послуг здійснюється виконавцем на підставі акту виконаних робіт (наданих послуг) не пізніше 3 робочих днів після його підписання сторонами шляхом перерахування їх на розрахунковий рахунок субвиконавця.

Відповідач оплату наданих послуг не здіснив, у зв*язку з чим у Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОП "ІТЛАБ" перед позивачем утворилася сума основного боргу у розмірі 6350,00 грн.

Згідно статті 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків; договір є відплатним, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає із суті договору.

Відповідно до статті 6 Цивільного кодексу України, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (стаття 627 Цивільного кодексу України).

Згідно частини 1 статті 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов*язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов*язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Відповідно до статті 903 Цивільного кодексу України якщо договором передбачено надання послуг на плату, замовник зобов*язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Згідно частини 1 статті 193 Господарського кодексу України та частини 1 статті 526 Цивільного кодексу України суб*єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов*язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов*язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Відповідно до частини 2 статті 193 Господарського кодексу України кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов*язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальнодержавного інтересу.

Згідно статті 509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші, тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до статтей 526 та 525 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено законом або договором.

Порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (стаття 610 Цивільного кодексу України).

За таких обставин, суд вважає за необхідне позовні вимоги в частині стягнення з відповідача основного боргу в сумі 6350,00 грн. задовольнити.

Згідно пункту 6.5. договору про надання послуг у сфері інформатизації від 01 вересня 2015 року у разі порушення термінів оплати послуг виконавець сплачує субвиконавцю штрафні санкції у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від вартості послуг за кожний день затримки

Частиною 1 статті 216 Господарського кодексу України встановлено, що учасники господарських відносин несуть господарську-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбаченим кодексом, іншими законами та договором.

За змістом статті 217 Господарського кодексу України у сфері господарювання застосовуються такі види господарських санкцій: відшкодування збитків; штрафні санкції; оперативно-господарські санкції та адміністративно-господарські санкції.

Відповідно до частини 1 статті 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визначаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Згідно статтей 610, 611 Цивільного кодексу України, порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання), а у разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.

Статтею 549 Цивільного кодексу України встановлено, що неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума, яку боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

За таких обставин, суд вважає за необхідне позовні вимоги щодо стягнення з відповідача 213,36 грн. штрафних санкцій (пені) задовольнити.

Відповідно до статей 55 Конституції України, статей 15, 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутись до суду за захистом свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Згідно статті 32 Господарського процесуального кодексу України: доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно частини 1 статті 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об’єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими, законними, підтвердженими матеріалами справи і такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 44 та статті 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору, у разі задоволення позовних вимог, покладаються на відповідача.

На підставі викладеного та керуючись статтями 6, 8, 124, 129 Конституції України, статтями 6, 15, 16, 509, 525, 526, 539, 610, 611, 625, 901, 903 Цивільного кодексу України, статтями 193, 216, 217, 230, 232 Господарського кодексу України, статтями 1, 4, 4-3, 12, 22, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОП "ІТЛАБ" (61010, м. Харків, вул. Ткаченківська, 12, поточний рахунок 26004300002780 в ПАБ "Діамантбанк", МФО 320854, код ЄДРПОУ 39060402) на користь Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (61118, м. Харків, пр. 50-річчя ВЛКСМ, 63, кв. 103, поточний рахунок 26000272873 в АБ "Укрзазбанк", МФО 320478, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) 6350,00 грн. основного боргу, 213,36 грн. штрафних санкцій за договором про надання послуг у сфері інформатизації від 01 вересня 2015 року та 1218,00 грн. судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено 04.12.2015 р.

Суддя ОСОБА_3

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення02.12.2015
Оприлюднено10.12.2015
Номер документу54055745
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/5893/15

Рішення від 02.12.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

Ухвала від 16.11.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

Ухвала від 03.11.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні