Рішення
від 30.11.2015 по справі 668/8423/15-ц
СУВОРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХЕРСОНА

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(ЗАОЧНЕ)

Справа №668/8423/15

Пров. №2/668/2365/15

30.11.2015

Суворовський районний суд м. Херсона у складі:

головуючого судді - Гаврилова Д.В.

при секретарі - Підгрушко А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом Державного підприємства «Каховське лісове господарство» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди,

ВСТАНОВИВ:

У липні 2015 року до суду надійшла позовна заява Державного підприємства «Каховське лісове господарство» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої в результаті незаконної рубки дерев в сумі 6129,60 грн.

Позовну заяву мотивовано тим, що 01.02.2015 року ОСОБА_1 був затриманий працівниками державної лісової охорони Горностаївського лісництва Державного підприємства «Каховське лісове господарство» спільно з працівником Горностаївського РВ УМВС у зв’язку з вчиненням правопорушення, передбаченого ст. 65 КУпАП (незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка), про що був складений протокол про адміністративне правопорушення № 167/14.

За наслідками розгляду справи про адміністративне правопорушення відповідача притягнуто до адміністративної відповідальності.

Своїми протиправними діями ОСОБА_1 наніс збиток лісовому господарству у розмірі 6129,60 грн., що підтверджується довідкою-розрахунком збитків відповідно до такс, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 року № 665.

Представник позивача в судове засідання не з’явився, надав до суду заяву, в якій просив розгляд справи проводити за його відсутності, позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з’явився, про дату, місце і час його проведення був належним чином повідомлений, про поважність причин неявки суд не повідомив.

Враховуючи, що представник позивача не заперечує проти заочного розгляду справи, суд вважає можливим розглянути справу без участі сторін на підставі наявних доказів.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає заявлені вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 01.02.2015 року о 02 год. 30 хв. ОСОБА_1 в кварталі 42 виділ 11 в адміністративних межах Заводівської сільської ради Горностаївського району Херсонської області самовільно здійснив рубку одного сиро ростучого дерева породи акація біла та був при цьому затриманий.

По даному факту складено протокол про адміністративне правопорушення № 167/14 від 01.02.2015 року

Постановою Державного агентства лісових ресурсів України Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства Державне підприємство «Каховське лісове господарство» № 167/14 від 02.02.2015 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 65 КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу. Постанова відповідачем не оскаржувалась.

Згідно довідки-розрахунку протиправними діями ОСОБА_1 лісовому господарству нанесено збиток у розмірі 6129,60 грн. (відповідно до такс, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 року № 665).

Відповідно до ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, зокрема шляхом відшкодування збитків.

Статтею 22 ЦК України визначено, що збитками вважаються втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі.

Відповідно до ст. 3 ЦПК України у випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб, або державні чи суспільні інтереси.

Відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Лісового кодексу України до одержання в установленому порядку державними лісогосподарськими підприємствами державних актів на право постійного користування земельними лісовими ділянками, документами, що підтверджують це право на раніше надані землі, є планово-картографічні матеріали лісовпорядкування.

Відповідно до планово-картографічних матеріалів лісовпорядкування постійним користувачем вищезазначеної земельної лісової ділянки кварталу 42 виділу 11 являється Горностаївське лісництво ДП «Каховський лісгосп».

Згідно ст. 1 Лісового кодексу України ліси України є її національним багатством і за своїм призначенням та місцерозташуванням виконують переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні, інші функції та є джерелом для задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах. Усі ліси на території України, незалежно від того, на землях яких категорій за основним цільовим призначенням вони зростають, та незалежно від права власності на них, становлять лісовий фонд України і перебувають під охороною держави.

Відповідно ст. 107 Лісового кодексу України, підприємства, установи, організації і громадяни зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірах і порядку, визначених законодавством України.

Відповідно до ч. 1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Відповідно до правової позиції Верховного Суду України, викладеній у п. 2 постанови Пленуму «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди» № 6 від 27.03.1992 року, шкода, заподіяна майну або особі, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її заподіяла, за умови що дії останньої були неправомірними, між ними і шкодою є безпосередній причинний зв'язок та є вина зазначеної особи.

Таким чином, повно, всебічно та безпосередньо дослідивши наявні докази у справі, оцінивши їх у сукупності, суд вважає, що в судовому засіданні було повністю доведено те, що винними противоправними діями відповідача лісовому господарству нанесено збиток у розмірі 6129,6 грн. Саме тому позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтвердженні судові витрати.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 16, 22, 1166 ЦК України, ст. ст. 1, 107 Лісового кодексу України, ст.ст. 88, 209, 214, 218, 224-233 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ :

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, в дохід держави (р/р 33110331700161, код 04400819, МФО 852010 ГУКДСУ в Херсонській області, код доходу 24062100) збитки, заподіяні лісовому господарству в розмірі 6129,60 грн.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь Державного підприємства «Каховське лісове господарство» судові витрати, які складаються з судового збору в розмірі 243,6грн.

Заочне рішення суду може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України.

Згідно загального порядку оскарження, дане рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Херсонської області.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення суду набирає законної сили відповідно до загального порядку, встановленого ЦПК України, згідно якого рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

СуддяОСОБА_2

СудСуворовський районний суд м.Херсона
Дата ухвалення рішення30.11.2015
Оприлюднено14.12.2015
Номер документу54116830
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —668/8423/15-ц

Рішення від 30.11.2015

Цивільне

Суворовський районний суд м.Херсона

Гаврилов Д. В.

Ухвала від 24.07.2015

Цивільне

Суворовський районний суд м.Херсона

Гаврилов Д. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні