Справа № 752/13990/15-ц
Провадження № 2/752/5574/15
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
23.11.2015 року Голосіївський районний суд міста Києва в складі:
головуючого - судді Колдіної О.О.
з участю секретаря - Овдій А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1, який діє в своїх інтересах та інтересах неповнолітньої ОСОБА_2, до Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Фітнес Україна», Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про захист прав споживача та стягнення коштів,
в с т а н о в и в :
позивач звернувся до cуду в своїх інтересах та інтересах неповнолітньої ОСОБА_2 з позовом до «Глобал Фітнес Україна» та ФОП ОСОБА_3, в якому просив стягнути з відповідачів в солідарному порядку кошти, сплачені згідно договору про надання спортивних послуг від 16.09.2014 року № ГФУС/ПЛ Н13 у сумі 2 900 грн. та від 16.09.2014 року № ГФУС/ПЛ Н13 у сумі 1 600 грн. відповідно.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 16.09.2014 року між ним та ТОВ «Глобал Фітнес Україна» і ФОП ОСОБА_3, укладено договори про надання спортивних послуг № ГФУС/ПЛ Н13 в своїх інтересах та інтересах неповнолітньої ОСОБА_2. Категорія клубної картки «Platinum+ басейн».
Відповідно до п.п.1.1.,1.4 Договорів ТОВ «Глобал Фітнес Україна» як виконавець, зобов'язувався надати кожному, як клієнтам, комплекс фізкультурно-спортивних послуг, зокрема, з користування басейном, в фізкультурно-оздоровчому комплексі «СпортЛенд», розташованому на Дніпровській Набережній, 14 в м. Києві, а він зобов'язувався оплатити дані послуги та дотримуватись всіх умов даних договорів та додатків до них.
У відповідності до умов договору послуги були оплачені ФОП ОСОБА_3Я, в розмірі 3200 гривень та 1600 гривень.
Згідно з п. 5.4.1. Договорів клуб зобов'язувався забезпечити послугами в обсягах та в строки відповідно до умов останніх. Строк дії клубної карти - один рік. Під час купівлі абонементу працівники відділу продажу запевнили, що клуб з басейном відкриється не пізніше кінця 2014 року, що також гарантувала реклама клубу, проте, і до цього часу клуб не розпочав надавати передбачені договорами послуги.
Оскільки на день звернення до суду відповідачі ухиляються від виконання договорів позивач просив стягнути з них солідарно сплачені кошти.
Позивач в судовому засіданні підтримав позовні вимоги і обґрунтування позову в повному обсязі, та просив його задовольнити, з підстав, зазначених в позовній заяві, оскільки відповідачі не виконують умови Договорів про надання спортивних послуг і спортивний клуб відкрито не було.
Відповідачі в судове засідання не з'явились, про час та місце розгляду справи повідомлялись за місцем реєстрації юридичних осіб, судові повістки повернулись за закінченням терміну їх зберігання.
На підставі положень ст.ст. 224-226 ЦПК України, за згодою позивача, суд вважає за можливе провести заочний розгляд справи.
Вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 16.09.2014 року між ОСОБА_1 в своїх інтересах та ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2, ТОВ «Глобал Фітнес Україна» в особі директора ОСОБА_4, який діяв на підставі статуту та ліцензійного договору (франчайзинг) № 11 від 18 жовтня 2013 року у ТОВ «СПОРТЛЕНД ГРУП» та ФОП ОСОБА_3 А,Я., що діяла на підставі виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та за Договором-доручення № 11/1 від 31 грудня 2013 року, укладено договори про надання спортивних послуг № ГФУС/ПЛ Н13.
Пунктом 2.1 Договорів про надання спортивних послуг визначено, що вартість комплексу послуг за договором становить 3200 грн. та 1600 грн.
Відповідно до п. 3.3 Договору активація клубної карти проводиться в момент першого відвідування Клубу. Періодом же активації клубної карти визначено два календарних місяці від дати купівлі або з дати відкриття клубу.
Як вбачається з товарного чеку від 16.09.2014 року на рахунок ФОП ОСОБА_3 позивачем сплачено грошові кошти в сумі 3200 грн. та 1600 грн. відповідно до умов Договорів.
Згідно з ст.901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов»язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, й замовник зобов»язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Строк договору про надання послуг встановлюється за домовленістю сторін, якщо інше не встановлено законом або іншими нормативно- правовими актами.
Згідно з ст.ст.525, 526 Цивільного кодексу України, зобов»язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору, одностороння відмова від зобов»язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
В силу положень ст.530 ЦК України якщо у зобов»язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін)
На підставі ст.611 Цивільного кодексу України, у разі порушення зобовВ»язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: припинення зобов»язання внаслідок односторонньої відмови від зобов»язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору, зміна умов зобов»язання; сплата неустойки; відшкодування збитків та моральної шкоди.
Відповідачі не виконали свої зобов»язання у визначенні договором строки, послуги клубу надані не були, а ФОП ОСОБА_5 сплачені кошти не повернула, незважаючи на те, що спортивний клуб не розпочав свою діяльність.
Статтею 906 ЦК України передбачена відповідальність виконавця за порушення договору про надання послуг, у виді відшкодування збитків, завданих замовнику невиконанням або неналежним виконанням договору про надання послуг за плату. Виконавець, який порушив договір про надання послуг за плату при здійсненні ним підприємницької діяльності, відповідає за це порушення, якщо не доведе, що належне виконання виявилось неможливим внаслідок непереборної сили, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про захист прав споживачів» . споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на: 1) захист своїх прав державою; 2) належну якість продукції та обслуговування; 3) безпеку продукції; 4) необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про продукцію, її кількість, якість, асортимент, а також про її виробника (виконавця, продавця); 5) відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок недоліків продукції (дефекту в продукції), відповідно до закону;6) звернення до суду та інших уповноважених органів державної влади за захистом порушених прав; 7) об'єднання в громадські організації споживачів (об'єднання споживачів).
Споживачі також мають інші права, встановлені законодавством про захист прав споживачів.
Згідно з ст.10 зазначеного Закону споживач має право відмовитися від договору про виконання робіт (надання послуг) і вимагати відшкодування збитків, якщо виконавець своєчасно не приступив до виконання зобов'язань за договором або виконує роботу так повільно, що закінчити її у визначений строк стає неможливим.
Звертаючись з позовом до суду, позивач зазначив, що всупереч договорам про надання спортивних послуг клуб не розпочав надавати їх у передбачені договорами строки, і відкриття клубу не відбулось.
Відповідно до ст. 60 ЦПК України обов'язок доказування покладається на сторін, які посилаються на обставини, як на підставу своїх вимог і заперечень.
Положеннями ч. 3 ст. 10 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Враховуючи викладені обставини в їх сукупності, оцінюючи всі досліджені судом докази, беручи до уваги те, що з боку відповідачів суду не надано жодних доказів на спростування обставин, зазначених позивачем, суд вважає, що позов є обґрунтованим, доведеним і підлягає задоволенню.
Відповідно до ст.88 ЦПК України суд вважає за необхідне стягнути з відповідачів судові витрати у справі в дохід держави.
Керуючись ст.ст.3, 10, 60, 88, 209, 213-215, 224-226 ЦПК України,
в и р і ш и в:
позов ОСОБА_1, який діє в своїх інтересах та інтересах неповнолітньої ОСОБА_2, до Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Фітнес Україна», Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про захист прав споживача та стягнення коштів задовольнити.
Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Фітнес Україна» та Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 кошти за Договором про надання спортивних послуг від 16.09.2014 р. № ГФУС\ПЛ Н13 в сумі 3200 гривень.
Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Фітнес Україна» та Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1, який діє в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2, кошти за Договором про надання спортивних послуг від 16.09.2014 р. № ГФУС\ПЛ Н13 в сумі 1600 гривень.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Фітнес Україна» (код ЄДРПОУ 38897813, місцезнаходження: вул. М. Якубовського, 8, м. Київ, 03191) судовий збір в дохід держави в розмірі 121 гривня 80 копійок.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1) судовий збір в дохід держави в розмірі 121 гривня 80 копійок.
Заява про перегляд заочного рішення може бути подана відповідачем протягом 10 днів з моменту отримання копії рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду м.Києва через Голосіївський районний суд м.Києва.
Особи, які приймали участь у справі, але не були присутні під час проголошення рішення можуть оскаржити його протягом десяти днів з моменту отримання копії рішення суду.
Суддя
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.11.2015 |
Оприлюднено | 14.12.2015 |
Номер документу | 54120506 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Колдіна О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні