Постанова
від 04.12.2015 по справі 760/20145/15-п
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Провадження № 3-6245/15

в справі № 760/20145/15-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 грудня 2015 року Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Демидовська А.І., при секретарі Шевченко О.С., за участю представника Київської міської митниці ДФС - ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянинки ОСОБА_2 (Maria Bondarev), президента фонду «CIS Development Foundation Inc.» (Фонд Розвитку СНД, Inc), США, адреса: 77 Milltown Road, Suite 8C East Brunswick, NJ 08816, USA (77 Мілтаун Rd., Люкс 8в, East Brunswick, Нью-Джерсі, 08816, США), передбачених ч. 1 ст. 483 МК України, суд -

В С Т А Н О В И В :

28.07.2015 в зоні діяльності Ягодинської митниці ДФС на митну територію України з США, автомобільним транспортом державний номер НОМЕР_1/АС4590ХХ надійшов товар «гуманітарна допомога: одяг новий, взуття нове, сумки нові», на підставі товаросупровідних документів, а саме: дарчий лист від 18.06.2015 № б/н, рахунок-проформа від 30.04.2015 № б/н, CMR від 27.07.2015 № 0000820, книжка CARNET TIR від 27.07.2015 № АХ75590055, ТР81АА від 28.07.2015 № 205020101/2015/000989.

Згідно дарчого листа від 18.06.2015 № б/н відправник товару компанія «CIS Development Foundation, Inc.» адреса: 77 Milltown Road, Suite 8C East Brunswick, NJ 08816 USA.

Отримувач товару: МБФ «Святого Миколая» (код ЄДРПОУ 26438426, адреса: 01001 Київ, вул. Софіївська, 3-Б).

29.07.2015 в зону митного контролю відділу митного оформлення № 2 митного поста «Спеціалізований» Київської міської митниці за адресою: м. Київ, вул. Новопирогівська, 58 надійшов товар «гуманітарна допомога: одяг новий, взуття нове, сумки нові», який керівником МБФ «Святого Миколая» ОСОБА_3 був поданий до митного оформлення в режимі ІМ40АА за МД № 100290002/2015/325625. Наказом Міністерства соціальної політики України від 20.07.2015 № 748 даний товар визнано «гуманітарною допомогою».

За ініціативи Служби безпеки України (лист від 12.06.2015 № 5/7/4-3194) 30.07.2015 проведено спільний митний огляд вантажів гуманітарної допомоги з залученням співробітників спецпідрозділу БКОЗ ГУ СБУ у м. Києві та Київській області.

Під час проведення митного контролю товару «гуманітарна допомога: одяг новий, взуття нове, сумки нові», посадовою особою митниці виявлено, що разом з задекларованим товаром наявний товар у кількості 208 шт., інформацією про які підприємство-одержувач не володіло, оскільки в товаросупровідних документах дані були відсутні, а саме: жіноча біжутерія-суцільний ланцюжок з каменями «H&M» 2 шт.; жіноча біжутерія-каблучка «H&M» 1 шт.; жіноча біжутерія-сережки «J.CREW» 1 шт.; жіноча біжутерія- ланцюжок з підвіском у вигляді бабки «H&M» 11 шт.; жіноча біжутерія - ланцюжок з підвіском у вигляді ведмедика «H&M» 28 шт.; жіноча біжутерія - ланцюжок з «V-подібним» підвіском «H&M» 2 шт.; жіноча біжутерія - ланцюжок з підвіском у вигляді геометричної фігури (ромба) «H&M» 1 шт.; жіноча біжутерія-ланцюжок з каменями «H&M» 13 шт.; жіноча біжутерія - набір ланцюжків з підвісками у вигляді якоря, пташки та квітки каменями «H&M» 6 шт.; жіноча біжутерія - набір сережок різних за розмірами «H&M» 1 шт.; жіноча біжутерія - суцільний ланцюжок з нанизаними фігурами «H&M» 4 шт.; жіноча біжутерія - суцільний ланцюжок різний за довжиною з нанизаними фігурами «H&M» 2 шт.; жіноча біжутерія - ланцюжок з фігурками «H&M» 2 шт.; жіноча біжутерія - набір ланцюжків «H&M», які оздоблені каменями по всій довжині 2 шт.; жіноча біжутерія - ланцюжок з підвіском «H&M» у вигляді геометричної фігури-кола 10 шт.; жіноча біжутерія - суцільний ланцюжок з підвісками у вигляді геометричних фігур «H&M» 12 шт.; жіноча біжутерія - суцільний ланцюжок «H&M» з нанизаними намистами 1 шт.; жіноча біжутерія - кольє 1 шт.; жіноча біжутерія - кольє «L&Fung (Korea)Ltd» 1 шт.; жіноча біжутерія - кольє 3 шт.; жіноча біжутерія - кольє «H&M» 1 шт.; жіноча біжутерія-сережки «J.CREW» 1 шт.; жіночий аксесуар - обруч «H&M» 1 шт.; набір макіяжу для вболівальників 3 шт.; жіночий аксесуар - навушники 5 шт.; жіночий аксесуар - гаманець «Disney» 5 шт.; аксесуар - вуса «Super stache» 50 шт.; жіночий костюм «Forplay» 2 шт.; жіночий аксесуар - гаманець 36 шт.

Таким чином, при митному контролі товару встановлено, що наданий до митного оформлення товар «гуманітарна допомога» не відповідає товаросупровідним документам.

Відправник товару - президент фонду «CIS Development Foundation Inc.» (Фонд Розвитку СНД, Inc), громадянка ОСОБА_2 (Maria Bondarev), проінформував отримувача листом від 28.07.2015, що благодійний фонд отримує пожертвування у вигляді одягу, взуття та інших товарів від різних організацій, які знаходяться по всьому світі, в тому числі і в Європі. У зв'язку з великим об'ємом, при відвантаженні товару «гуманітарна допомога: одяг новий, взуття нове, сумки нові» не було проведено перерахунок та огляд речей. Примірну кількість штук вказано для митних цілей.

Від надання пояснень президент МБФ «Святого Миколая» ОСОБА_3 відмовився.

Таким чином, в діях президента фонду «CIS Development Foundation Inc.» (Фонд Розвитку СНД, Inc), громадянки ОСОБА_2 (Maria Bondarev), наявні ознаки порушення митних правил, передбачених ч. 1статті 483 Митного кодексу України, а саме переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів та їх кількості.

Відповідно до статті ч. 2 ст. 459 МК України суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.

Посадова особа підприємства - керівник та інші працівники підприємства (резиденти та нерезиденти ), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов'язків відповідають за виконання вимог, встановлених законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України з питань митної справи.

Відповідно до висновку СЛЕД ДФС від 21.10.2015 142005901-0605 та опису предметів правопорушення, вартість товарів становить 36386,00 грн.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, громадянка ОСОБА_2 (Maria Bondarev), в судове засідання не з'явилась. Про дату та час судового засідання повідомлялась належним чином.

Представник Київської міської митниці ДФС, вважає вказані обставини доведеними та просять притягнути громадянку ОСОБА_2 (Maria Bondarev), президента фонду «CIS Development Foundation Inc.» (Фонд Розвитку СНД, Inc), США, до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.

З урахуванням вимог ст. 526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про порушення громадянкою ОСОБА_2 (Maria Bondarev), президентом фонду «CIS Development Foundation Inc.» (Фонд Розвитку СНД, Inc), США, митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України, виходячи з наступного.

Відповідно до статті 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи МК чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає у разі, якщо ці правопорушення не тягнуть за собою кримінальну відповідальність.

Так, частиною першою статті 483 МК України передбачено відповідальність особи за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару, згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

У цьому розумінні переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю може бути вчинено одним із способів, перелічених у ст. 483 МК України.

Відповідно до п. 6 Постанови Пленуму Верховного суду України № 8 від 03 червня 2005 року( зі змінами внесеними згідно з Постановою ВСУ № 8 від 30 травня 2008 року) «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» судам необхідно враховувати, що підставою для переміщення через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товаросупровідні документи, дозвіл відповідних державних органів.

Документами, що містять неправдиві дані, є такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності.

Відповідно до правил ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Згідно зі ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП при розгляді адміністративної справи органом (посадовою особою) повинно бути вжито всіх необхідних заходів для повного, всебічного і об'єктивного дослідження доказів та з'ясовано: чи було вчинено правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до статті ч. 2 ст. 459 МК України суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.

Посадова особа підприємства - керівник та інші працівники підприємства (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов'язків відповідають за виконання вимог, встановлених законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України з питань митної справи.

Таким чином, в діях громадянинки ОСОБА_2 (Maria Bondarev), президента фонду «CIS Development Foundation Inc.» (Фонд Розвитку СНД, Inc), США, наявні ознаки порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483, що виразилися в поданні митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві дані щодо товару.

З урахуванням вимог викладених вище, громадянка ОСОБА_2 (Maria Bondarev), президента фонду «CIS Development Foundation Inc.» (Фонд Розвитку СНД, Inc), США, підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України, а безпосередній предмет порушення митних правил - підлягає конфіскації, а в разі його відсутності з правопорушника підлягає стягненню його вартість.

Керуючись ст.ст. 1,8, 245, 251-252, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 3, 458, 465, 467, 483, 487-488,491,495, 522,527 Митного кодексу України, суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винним громадянку ОСОБА_2 (Maria Bondarev), президента фонду «CIS Development Foundation Inc.» (Фонд Розвитку СНД, Inc) у порушенні митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України, та піддати його адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 36386 грн. 00 коп. в дохід держави, який необхідно сплатити за наступними банківськими реквізитами: найменування банку ГУ ДКСУ в м. Києві Р/р: 31113106705010; одержувач платежу: УДКСУ у Солом'янському районі м. Києва; МФО 820019; код ЄДРПОУ: 38050812 призначення платежу: «*;121;38716451;21081100;01, с. 106; код 095 (ПІБ платника) згідно ст.. 483 МКУ .

Безпосередній предмет порушення митних правил відповідно до протоколу № 0686/10000/15 від 04 вересня 2015 року, а саме: жіноча біжутерія-суцільний ланцюжок з каменями «H&M» 2 шт.; жіноча біжутерія-каблучка «H&M» 1 шт.; жіноча біжутерія-сережки «J.CREW» 1 шт.; жіноча біжутерія- ланцюжок з підвіском у вигляді бабки «H&M» 11 шт.; жіноча біжутерія - ланцюжок з підвіском у вигляді ведмедика «H&M» 28 шт.; жіноча біжутерія - ланцюжок з «V-подібним» підвіском «H&M» 2 шт.; жіноча біжутерія - ланцюжок з підвіском у вигляді геометричної фігури (ромба) «H&M» 1 шт.; жіноча біжутерія-ланцюжок з каменями «H&M» 13 шт.; жіноча біжутерія - набір ланцюжків з підвісками у вигляді якоря, пташки та квітки каменями «H&M» 6 шт.; жіноча біжутерія - набір сережок різних за розмірами «H&M» 1 шт.; жіноча біжутерія - суцільний ланцюжок з нанизаними фігурами «H&M» 4 шт.; жіноча біжутерія - суцільний ланцюжок різний за довжиною з нанизаними фігурами «H&M» 2 шт.; жіноча біжутерія - ланцюжок з фігурками «H&M» 2 шт.; жіноча біжутерія - набір ланцюжків «H&M», які оздоблені каменями по всій довжині 2 шт.; жіноча біжутерія - ланцюжок з підвіском «H&M» у вигляді геометричної фігури-кола 10 шт.; жіноча біжутерія - суцільний ланцюжок з підвісками у вигляді геометричних фігур «H&M» 12 шт.; жіноча біжутерія - суцільний ланцюжок «H&M» з нанизаними намистами 1 шт.; жіноча біжутерія - кольє 1 шт.; жіноча біжутерія - кольє «L&Fung (Korea)Ltd» 1 шт.; жіноча біжутерія - кольє 3 шт.; жіноча біжутерія - кольє «H&M» 1 шт.; жіноча біжутерія-сережки «J.CREW» 1 шт.; жіночий аксесуар - обруч «H&M» 1 шт.; набір макіяжу для вболівальників 3 шт.; жіночий аксесуар - навушники 5 шт.; жіночий аксесуар - гаманець «Disney» 5 шт.; аксесуар - вуса «Super stache» 50 шт.; жіночий костюм «Forplay» 2 шт.; жіночий аксесуар - гаманець 36 шт. - конфіскувати.

Стягнути з громадянки ОСОБА_2 (Maria Bondarev), президента фонду «CIS Development Foundation Inc.» (Фонд Розвитку СНД, Inc), США, на користь держави судовий збір в сумі 243 грн. 60 коп., що підлягає сплаті на р/р 312 122 067 000 10,одержувач УДК СУ Солом'янського району м. Києва, ЄДРПОУ 38050812, банк одержувача: ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001.

Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи, митним органом, який здійснював провадження у цій справі до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: А.І. Демидовська

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення04.12.2015
Оприлюднено14.12.2015
Номер документу54121369
СудочинствоАдмінправопорушення

Судовий реєстр по справі —760/20145/15-п

Постанова від 04.12.2015

Адмінправопорушення

Солом'янський районний суд міста Києва

Демидовська А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні