ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
07 грудня 2015 року Справа № 915/2021/15
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Олейняш Е. М., розглянувши матеріали позовної заяви
до відповідача ОСОБА_1 особи - підприємця ОСОБА_2, с. Кобзарці, Снігурівський район, Миколаївська область, 57300 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1)
про розірвання договору про спільну діяльність та стягнення заборгованості у розмірі 146 447, 20 грн.
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду Миколаївської області 04.12.2015 року подано позовну заяву Снігурівського професійного ліцею в особі директора ліцею ОСОБА_3 до відповідача ОСОБА_1 особи - підприємця ОСОБА_2 про:
- розірвання договору про спільну діяльність, укладеного між ОСОБА_1 особою - підприємцем ОСОБА_2 та Снігурівським професійним ліцеєм в особі директора ОСОБА_4 від « 01» вересня 2011 року, зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договір оренди землі за № 12;
- стягнення з ОСОБА_1 особи - підприємця ОСОБА_2 на користь Снігурівського професійного ліцею заборгованості за користування земельною ділянкою згідно з умовами договору у розмірі 146 447, 20 грн. (сто сорок шість тисяч чотириста сорок сім гривень 20 коп.).
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд встановив наступне.
Відповідно до ст. 54 ГПК України позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником, прокурором, громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності або його представником.
Відповідно до ч. 3 ст. 57 ГПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Відповідно до ч. 3 ст. 28 ГПК України представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації. Довіреність видається за підписом керівника або іншої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою підприємства, організації (за наявності).
Відповідно до ч. 7 ст. 28 ГПК України повноваження адвоката як представника можуть також посвідчуватися ордером, дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги, або договором. До ордеру обов'язково додається витяг з договору, у якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій. Витяг засвідчується підписом сторін договору .
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Відповідно до п. 3.5 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 року В«Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанціїВ» з останніми змінами недодержання вимог статей 54, 56 та пунктів 2 і 3 частини першої статті 57 ГПК щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені статтею 63 ГПК. Так, позовна заява підлягає поверненню без розгляду, якщо позивачем не вказано повне найменування сторін та їх поштових адрес, або позовну заяву підписано не уповноваженою належним чином особою чи особою, посадове становище якої не вказано, або прокурор не зазначив орган, уповноважений здійснювати відповідні функції держави у спірних відносинах, або позовна заява не підписана позивачем.
Судом встановлено наступне.
Сторонами в господарському процесі є юридичні особи та фізичні особи-підприємці (ст. 1, 2, 21 ГПК України). Позовна заява вих. № 22398/15 від 04.12.2015 року Снігурівського професійного ліцею підписана представником позивача ОСОБА_5. До матеріалів позовної заяви на підтердження своїх повноважень представником ОСОБА_5 подано договір про надання правової допомоги № 08/10 від 08.10.2015 року.
Дослідивши поданий договір про надання правової допомоги № 08/10 від 08.10.2015 року, судом встановлено, що останній укладено між адвокатом ОСОБА_5 та фізичною особою ОСОБА_3 (клієнт). Договір зі сторони клієнта ОСОБА_3 підписано ним особисто.
При цьому, договір підписано ОСОБА_3 не як директором від імені Снігурівського професійного ліцею зі скріпленням печаткою, а як фізичною особою.
Умовами договору про надання правової допомоги № 08/10 від 08.10.2015 року не передбачено надання правової допомоги адвокатом ОСОБА_5 з приводу представництва та захисту інтересів в судах (в тому числі господарського суду) саме юридичної особи Снігурівського професійного ліцею, як і не передбачено права підпису від імені юридичної особи Снігурівського професійного ліцею позовних заяв.
Враховуючи вищевикладене, позовну заяву підписано особою, яка не мала права її підписувати, що є окремою самодостатньою підставою відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 63 ГПК України для повернення позовної заяви і доданих до неї документів позивачу без розгляду.
Судом також враховано наступне.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України В«Про судовий збірВ» за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, справляється судовий збір.
Відповідно до ст. 4 Закону України В«Про судовий збірВ» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 150 розмірів мінімальної заробітної плати.
За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру сплачується 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Позивачем заявлено одну вимогу майнового характеру (стягнення коштів) та одну вимогу немайнового характеру (розірвання договору).
Позивачем до позовної заяви долучено оригінал квитанції № 301138209 від 04.12.2015 року про сплату суми судового збору в розмірі 2 198, 00 грн., тобто в розмірі меншому, ніж передбачено чинним законодавством.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.
Враховуючи вищевикладене, позивачем подано докази сплати судового збору у неналежному порядку та розмірі, що є окремою підставою відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 63 ГПК України для повернення позовної заяви і доданих до неї документів позивачу без розгляду.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 ГПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Керуючись ст. 54, 57, п. 1, 4 ч. 1 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Повернути Снігурівському професійному ліцею, вул. Широка, 1, м. Снігурівка, Миколаївська область, 57300 (код ЄДРПОУ 02545985) позовну заяву вх. № 22398/15 від 04.12.2015 року без розгляду.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Ухвала може бути оскаржена відповідно до ст. 93-95, 106 ГПК України.
Додатки:
- позовна заява вх. № 22398/15 від 04.12.2015 року (всього на 22 арк).
Суддя Е.М. Олейняш
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2015 |
Оприлюднено | 14.12.2015 |
Номер документу | 54123350 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Олейняш Е.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні