Справа № 629/4591/15-ц
Номер провадження 2/629/1725/15
Р I Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07.12.2015 року Лозівський міськрайонний суд Харківської області у складі: головуючого - судді Дегтярчук М.О., при секретарі Беззубенко Н.В., розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду м. Лозова Харківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади Артільної сільської ради Лозівського району Харківської області про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, -
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду 09.11.2015 року з позовом до ОСОБА_2 громади Краснопавлівської селищної ради Лозівського району Харківської області, в якому просить визначити додатковий строк, три місяці,для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_3,померлої 01.05.2015 року, посилаючись на те, після смерті матері відкрилася спадщина, яка складається з земельної ділянки, площею 7,8794 га,у межах згідно з планом, яка розташована на території Артільної сільської ради Лозівського району Харківської області, та надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Вказана земельна ділянка належала спадкодавцю на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯБ№213961,виданого Лозівською районною державною адміністрацією, Харківської області,04 квітня 2005 року,зареєстрованого у Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю за №123.
Спадкоємцем майна померлої є саме вона. Син спадкодавця, ОСОБА_4, помер 21 грудня 2005 року. Інших спадкоємців немає. Як зазначив позивач у своєму позові, що перший раз вона звернулась до нотаріальної контори через місяць після смерті матері. Надала довідку, про спільне проживання з померлою і їй було роз»яснино, що оскільки вони мешкали разом, то звертатись з питанням щодо оформлення спадщини необхідно після закінчення шестимісячного терміну. В даний час при зверненні до нотаріальної контори вона отримала відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на вказану земельну ділянку, оскільки для «фактичного прийняття спадщини» потрібна спільна реєстрація на день смерті спадкодавця і спадкоємця, а вони з матір»ю разом проживали, а зареєстрована була в іншому помешканні. Отже, в силу викладених вище обставин вона своєчасно не подала заяву про прийняття спадщини, тому, змушена звертатися до суду з позовом, в якому просить визначити їй додатковий строк,три місяці, для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_3,померлої 01.05.2015 року.
26.11.2015 року ухвалою суду за клопотанням позивача первісного відповідача - ОСОБА_2 громаду Краснопавлівської селищної ради Лозівського району Харківської області замінено належним відповідачем ОСОБА_2 громадою Артільної сільської ради Лозівського району Харківської області .
Позивач в судове засідання не з»явився,надав заяву, в якій прохає справу розглядати за його відсутності, на задоволенні позовних вимог наполягає.
Представник відповідача в судове засідання не з»явився,надав телефонограму, в якій прохає справу розглядати за його відсутності, проти задоволення позовних вимог не заперечує.
Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Перевіривши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є законними, обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Матеріалами справи встановлено, що 01 травня 2015 року померла мати позивача ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії 1-ВЛ № 486934, виданого виконавчим комітетом Краснопавлівської селищної ради Лозівського району Харківської області (а.с. 8). Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді земельної ділянки, площею 7,8794 га, у межах згідно з планом, яка розташована на території Артільної сільської ради Лозівського району Харківської області, надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва,кадастровий номер 6323980500:01:000:0251. Вказана земельна ділянка належала спадкодавцю на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку,серії ЯБ №213961,виданого Лозівською районною державною адміністрацією Харківської області,04 квітня 2005 року, зареєстрованого у Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю за №123(а.с.14).
Спадкоємцем майна померлої є її донька ОСОБА_1. Син спадкодавця, ОСОБА_4, помер 21 грудня 2005 року. Інших спадкоємців немає.
Із постанови приватного нотаріуса Лозівського районного нотаріального авгуру,Харківської області ОСОБА_5 про відмову у вчиненні нотаріальної дії вбачається, що ОСОБА_1 було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, оскільки вона пропустила строк для прийняття спадщини (а.с.13).
Як зазначив позивач у своєму позові, що перший раз вона звернулася до нотаріальної контори через місяць після смерті матері. Надала довідку, про спільне проживання з померлою і їй було роз»яснино, що оскільки вони мешкали разом, то звертатись з питанням щодо оформлення спадщини необхідно після закінчення шестимісячного терміну. Однак, звернувшись в даний час до нотаріальної контори вона отримала відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, оскільки для «фактичного прийняття спадщини» потрібна спільна реєстрації на день смерті спадкодавця і спадкоємця, а вони з матір»ю хоча разом і проживали, проте зареєстрована вона була в іншому помешканні. Крім того, зазначила,що вона піклувалась за матір»ю за життя, доглядала її до смерті, поховала.
Згідно ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 174, 213-215, 218 ЦПК України, ст. ст. 1222, 1233, 1268, 1270, 1272 ЦК України, суд, -
в и р і ш и в :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до територіальної громади Артільної сільської ради Лозівського району Харківської області про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,додатковий строк,терміном три місяці,для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори після смерті матері ОСОБА_3,померлої 01 травня 2015 року.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Лозівський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: М.О.Дегтярчук
Суд | Лозівський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2015 |
Оприлюднено | 14.12.2015 |
Номер документу | 54126713 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Лозівський міськрайонний суд Харківської області
Дегтярчук М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні