ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про затвердження реєстру
"01" грудня 2015 р.Справа № 922/2547/15
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Дзюби О.А.
при секретарі судового засідання
розглянувши матеріали справи
за заявою ПП "Юнісофт", м. Харків про визнання банкрутом ПП "Чайка", м. Харків за участю :
Представника ПП "Юнісофт" - ОСОБА_1, довіреність від 15.06.15р.
Ліквідатора - арбітражного керуючого ОСОБА_2
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Харківської області від 05 серпня 2015 року Приватне підприємство "Чайка" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором по справі призначено арбітражного керуючого ОСОБА_2, якого зобов'язано виконати всі дії по ліквідації банкрута, докази надати суду.
На адресу господарського суду після визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури надійшла заява від ДПІ у Дзержинському р-ні м. Харкова (вх.№ 32458) з поточними грошовими вимогами до банкрута.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 15 жовтня 2015 року заяву ДПІ у Дзержинському р-ні м. Харкова з грошовими вимогами до банкрута задоволено в повному обсязі в загальній сумі 4 445 156,93 грн.; призначено розгляд справи, з урахуванням ухвали суду про виправлення описки на 01 грудня 2015 року; зобов'язано ліквідатора скласти реєстр вимог кредиторів та надати його на затвердження господарському суду.
До канцелярії суду від ліквідатора надійшло клопотання (вх№48178) про долучення до матеріалів справи витребуваних судом доказів.
Присутні у засіданні суду учасники процесу надали суду усні пояснення.
Розглянувши матеріали справи, реєстр вимог кредиторів, суд зазначає наступне.
Згідно п.1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до п. 3 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Інформаційним листом від 26 жовтня 2011року про внесення змін і доповнень до Інформаційного листа ВГСУ від 28.03.2013р., Вищий господарський суд України звернув увагу на наступне:
Після оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом поточні вимоги (грошові вимоги, що виникли під час проведення процедур банкрутства), стають конкурсними вимогами та можуть бути заявлені згідно з частиною першою статті 38 Закону.
Заяви з такими грошовими вимогами надсилаються кредиторами безпосередньо до господарського суду, який призначає їх до розгляду в судовому засіданні.
Розгляд грошових вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі ст. 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарський суд заново затверджує реєстр вимог кредиторів (з урахуванням визнаних конкурсних вимог) та зобов'язує ліквідатора сформувати представницькі органи кредиторів (збори кредиторів та комітет кредиторів) у порядку, передбаченому статтею 26 Закону. Подальший рух справи в ліквідаційній процедурі має відбуватися тільки за участю новостворених представницьких органів кредиторів. Зокрема, це стосується переходу з ліквідаційної процедур на процедури санації або затвердження мирової угоди, прийняття рішення щодо реалізації активів банкрута, надання оцінки діяльності ліквідатора, затвердження звіту ліквідатора.
Відповідно до ч.1 ст. 23 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.
За результатами розгляду вимог кредиторів господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначаються:
- розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, які вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів;
- розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів;
- дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів;
- дата підсумкового засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 22 цього Закону.
У реєстрі вимог кредиторів повинні міститися відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов'язаннями, черговість задоволення кожної вимоги.
Неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов'язань у шосту чергу та може бути предметом мирової угоди.
Погашення неустойки (штрафу, пені) у справі про банкрутство можливе лише в ліквідаційній процедурі при спрощеному порядку розгляду справи про банкрутство.
Ухвала є підставою для визначення кількості голосів, які належать кожному конкурсному кредитору під час прийняття рішення на зборах (комітеті) кредиторів. Для визначення кількості голосів для участі у представницьких органах кредиторів зі складу вимог конкурсних кредиторів виключається неустойка (штраф, пеня).
Ліквідатор до матеріалів справи надано реєстр вимог кредиторів, який містить як вимоги конкурсних кредиторів, які були визнані ухвалою господарського суду Харківської області від 17.06.2015 р., так і вимоги кредиторів, які надійшли після оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і були визнані господарським судом.
Господарським судом досліджено наданий ліквідатором реєстр вимог кредиторів і встановлено, що до нього включені вимоги кредиторів, які були визнані ухвалами господарського суду Харківської області від 17.06.2015 р. і від 15.10.2015 р.
Судом встановлено, що всі вимоги кредиторів ліквідатором розглянуті, визнані в повному обсязі, включені до реєстру вимог кредиторів, про що у встановленому порядку повідомлено заявників.
Відповідно до абз. 1, 2, 3 ч. 8 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги кредиторів, визнані боржником або господарським судом, вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів.
Окремо повинні бути внесені до реєстру вимоги кредиторів, які забезпечені заставою майна боржника, згідно з їхніми заявами, а за їх відсутності - згідно з даними обліку боржника, а також внести окремо до реєстру відомості про майно боржника, яке є предметом застави згідно з державним реєстром застав.
Також окремо повинні бути внесені до реєстру відомості про вимоги щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також про вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, згідно із заявами таких кредиторів та/або даними обліку боржника.
Згідно наданого реєстру, заборгованість по заробітній платі та аліментам у боржника відсутня.
Заяв кредиторів з вимогами до боржника, що надійшли з порушенням строку немає.
Вимог, забезпечені заставою майна боржника, боржник не має.
Судом встановлена відповідність складеного ліквідатором реєстру вимог кредиторів приписам Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне затвердити реєстр вимог кредиторів на загальну суму 9 717 040,33 грн. та зобов'язати ліквідатора скликати і провести загальні збори кредиторів на яких сформувати представницькі органи кредиторів - комітет кредиторів, у порядку, передбаченому статтею 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також призначити розгляд справи.
Керуючись ст. ст. 23-25, 26, 38, 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 ГПК України,
УХВАЛИВ:
1. Затвердити реєстр вимог кредиторів ОСОБА_3 підприємства "Чайка" на загальну суму кредиторських вимог 9 717 040,33 грн., з яких:
- ОСОБА_3 підприємства "Юнісофт" в сумі 5 270 665,40 грн. - основного боргу (четверта черга) та 1218,00 грн. - судовий збір (перша черга);
- ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова ГУ ДФС в Харківській області в сумі 4 445 156,93 грн., з яких 190 303,00 грн. - штрафні санкції, які підлягають задоволенню в шосту чергу.
2. Вимоги кредиторів, що заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, підлягають погашенню в шосту чергу в ліквідаційній процедурі (окрім вимог кредиторів щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування).
3. Зобов'язати ліквідатора скликати і провести загальні збори кредиторів на яких сформувати представницькі органи кредиторів - комітет кредиторів, у порядку, передбаченому статтею 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
4. Призначити розгляд справи на "10" грудня 2015 р. о(об) 11:15 м. Харків, пл. Свободи 5 Держпром 8-й під'їзд, к. 106.
5. Дану ухвалу направити кредиторам, ліквідатору.
Суддя ОСОБА_4
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2015 |
Оприлюднено | 14.12.2015 |
Номер документу | 54167525 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Дзюба О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні