ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
07.12.15р. Справа № 904/9874/15
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СКАЙТРЕЙД ГРУПП", м. Київ
про стягнення 1 500 000, 00 грн. за договором купівлі-продажу
Суддя Суховаров А.В.
Представники:
від позивача: ОСОБА_1, довір. № 1911/2015 від 19.11.15р.;
від відповідача: не з'явився.
Суть спору :
Товариство з обмеженою відповідальністю "СКАЙТРЕЙД ГРУПП" (далі - позивач) звернулось до господарського суду з позовом, у якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІЛЬНОГІРСЬКЕ СКЛО" (далі - відповідач) суму 1 500 000, 00 грн. заборгованості за порушення виконання зобов'язань за договором купівлі-продажу №281014 від 24.10.14р.
Заявою від 07.12.15р. позивач наполягає на задоволенні позовних вимог в повному обсязі, оскільки станом на 07.12.2015 року розмір заборгованості відповідача перед позивачем не змінився.
Відповідач у судове засідання не з'явився, відзив на позов та документи на вимоги суду не надав. Про час та дату розгляду спору повідомлений належним чином, оскільки в матеріалах справи наявне рекомендоване повідомлення, що підтверджує отримання відповідачем ухвали про виклик у судове засідання.
Згідно ст. 75 ГПК України суд вважає можливим розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
В порядку ст. 85 ГПК України у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та оцінивши надані докази в їх сукупності, господарський суд, -
встановив:
28.10.2014 року між позивачем (покупцем) та відповідачем (продавцем) був укладений договір купівлі-продажу №281014 (далі - Договір), в порядку та на умовах якого продавець зобов'язується передати у власність покупця товар, а покупець зобов'язується прийняти та оплатити його на умовах даного Договору (п.1.1 Договору).
Відносини, що виникли між сторонами на підставі зазначеного вище Договору, є господарськими зобов'язаннями, тому, згідно положень ст.ст. 4, 173-175 і ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, до цих відносин мають застосовуватися відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей передбачених Господарським кодексом України.
Відповідно до ст. 655 Цивільного кодексу України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Положеннями ч. 1 ст. 628 ЦК України встановлено, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
За умовами пункту 1.2 Договору загальна кількість товару, асортимент, одиниці виміру товару та ціна товару визначаються сторонами у видаткових накладних.
Відповідно до п.3.3 Договору датою передання товару вважається дата, зазначена у видатковій накладній.
Згідно п. 6.1 Договору покупець зобов'язується сплатити подавцеві загальну вартість товару протягом 90 банківських днів з моменту його відвантаження шляхом переказу відповідних грошових коштів на банківський рахунок продавця, який визначений у цьому договорі або іншим способом, не забороненим діючим законодавством України.
Покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару (ч.1 ст.692 ЦК України).
Розглянувши матеріали справи, господарський суд зазначає, що позивачем на виконання умов Договору поставлено відповідачу товар на загальну суму 1 500 000,00 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи двосторонніми видатковими накладними (а.с. 11- 17), проте взяті на себе зобов'язання в частині повної та своєчасної оплати вартості поставленого товару відповідачем не виконані, у зв'язку із чим у останнього виникла основна заборгованість перед позивачем в розмірі 1 500 000,00 грн.
На час розгляду спору відповідач не надав господарському суду доказів добровільної сплати спірної суми заборгованості, обставин, наведених позивачем в обґрунтування позовних вимог, не спростував.
Положеннями ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України встановлено, що зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відповідно до приписів ст.ст. 525, 526, ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, цивільні та господарські зобов'язання мають бути виконані належним чином і у встановлений договором строк, а одностороння відмова від виконання зобов'язань не допускається, крім випадків, передбачених законом.
Статтею 610 Цивільного кодексу України передбачено, що порушенням зобов'язання є його не виконання або виконання з порушенням умов, які визначені змістом зобов'язання, а ст. 629 ЦК України передбачає, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідно до вимог частин 1 і 7 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів; одностороння відмова від виконання зобов'язань не допускається крім випадків, передбачених законом.
В силу положень ст. 16 Цивільного кодексу України та ст. 20 Господарського кодексу України, держава забезпечує захист прав і законних інтересів суб'єктів господарювання та споживачів, зокрема, шляхом присудження до виконання обов'язку в натурі та застосування штрафних санкцій.
Викладене є підставою для задоволення позовних вимог.
Згідно ст. 49 Господарського процесуального кодексу України сплата судового збору покладається на відповідача.
Керуючись ст.ст. 4, 32, 33, 36, 43, 44, 49, 75, 82-85, 116-117 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІЛЬНОГІРСЬКЕ СКЛО" (51700, Дніпропетровська область, м. Вільногірськ, вул. Промислова, 31; ЄДРПОУ 30809384) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "СКАЙТРЕЙД ГРУПП" (03039, м. Київ, вул. Голосіївська, буд.9/203; ЄДПОУ 39363723) суму 1 500 000,00 грн. (один мільйон п'ятсот тисяч грн. 00 коп.) основного боргу, 22 500,00 грн. (двадцять дві тисячі п'ятсот грн. 00 коп.) судового збору.
Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.
Суддя А.В. Суховаров
Повний текст підписаний - 10.12.2015р.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2015 |
Оприлюднено | 15.12.2015 |
Номер документу | 54204570 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні