Ухвала
від 03.12.2015 по справі 910/30433/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

0,2

УХВАЛА

про відмову у прийнятті позовної заяви

03.12.2015Справа № 910/30433/15

Суддя Маринченко Я.В., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Карпатигаз» до Старомерчицької селищної ради, Комунального підприємства «Валківське бюро технічної інвентаризації», Валківського районного управління юстиції, Міністерства юстиції України, треті особи – Публічне акціонерне товариство «Укргазвидобування», Місен Ентерпрайзіс АБ, про визнання права власності, скасування рішень та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ТОВ «Карпатигаз» звернулося до Господарського суду м. Києва з указаним позовом.

Згідно з положеннями ст. 1 Господарського процесуального кодексу України, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Частиною 1 ст. 2 ГПК визначено, що господарський суд порушує справи за позовними заявами, зокрема, підприємств та організацій, які звертаються до господарського суду за захистом своїх прав та охоронюваних законом інтересів.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 62 ГПК України, суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо, зокрема, заява не підлягає розгляду в господарських судах України.

Разом з тим, зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач, ТОВ «Карпатигаз», звернулося до суду із позовними вимогами про визнання права спільної часткової власності на нерухоме майно за ТОВ «Карпатигаз», в частці, що дорівнює 0,01%, та третіми особами, що не заявляють самостійних вимог на предмет позову - ПАТ «Укргазвидобування» та Місен Ентерпрайзіс АБ, в частках 49,99% та 50% відповідно.

Таким чином, позивачем заявлено позовні вимоги в інтересах та на користь третіх осіб без самостійних вимог.

При цьому, з наданого витягу з договору про спільну діяльність № 3 без утворення юридичної особи від 10.06.2002 вбачається наявність у позивача повноважень представляти інтереси спільної діяльності, в тому числі і у судових органах України у діяльності, що виключно стосується спільної діяльності.

Проте, з позовної заяви вбачається, що спір стосується встановлення часток окремих учасників спільної діяльності у праві власності на спільний об'єкт нерухомості та впливає на права і обов'язки (зокрема право спільної часткової власності) кожної сторони договору.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що вказаний позов не пов'язаний із спільною діяльністю учасників договору, а є спором між сторонами договору з приводу розміру часток кожного учасника спільної діяльності.

Положеннями п. 3.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» передбачено, що відповідно до статей 1 і 2 ГПК господарський суд порушує справи за позовними заявами заінтересованих підприємств і організацій, у тому числі громадян, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, державних та інших органів, що звертаються до господарського суду у випадках, передбачених чинним законодавством України, а також прокурорів, які звертаються до господарського суду в інтересах громадянина або держави. У встановлених законодавчими актами України випадках справу може бути порушено за заявою громадянина, який не є суб'єктом підприємницької діяльності. ГПК не надає органу управління права подавати до господарського суду позов в інтересах підпорядкованих йому підприємств і організацій, а також не наділяє господарський суд правом порушувати справу з власної ініціативи. Також ГПК не передбачено права однієї особи звертатися до господарського суду з позовними вимогами в інтересах іншої особи; в разі такого звернення в прийнятті позовної заяви слід відмовити на підставі пункту 1 частини першої статті 62 ГПК.

Враховуючи викладене, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України, суд –

УХВАЛИВ:

Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю «Карпатигаз» у прийнятті позовної заяви.

Позовні матеріали повернути позивачеві.

Суддя           Я.В. Маринченко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення03.12.2015
Оприлюднено15.12.2015
Номер документу54205023
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/30433/15

Рішення від 02.06.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

Ухвала від 03.12.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні