Ухвала
від 03.12.2015 по справі 753/22488/15-к
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/22488/15-к

провадження № 1-кс/753/3774/15

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"03" грудня 2015 р. слідчий суддя Дарницького районного суду м. Києва ОСОБА_1 за участю старшого прокурора ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СУ ФР ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, за матеріалами досудового розслідування №32015100020000146, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07.10.2015 року, за ознаками складу злочину передбаченого ч.3 ст. 212 КК України, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СУ ФР ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором прокуратури Дарницького району м. Києва ОСОБА_2 , звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами досудового розслідування №32015100020000146, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07.10.2015 року, за ознаками складу злочину передбаченого ч.3 ст. 212 КК України.

Розгляд клопотання здійснювався без виклику особи у володіння якої знаходяться речі та документи, оскільки наявні достатні підстави вважати, що існує загроза зміни чи знищення вказаних документів. Заслухавши прокурора та слідчого, які клопотання підтримали, вивчивши матеріали клопотання суд вважає за необхідне клопотання задовольнити виходячи з наступних підстав.

Статтею 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Частиною 1 статті 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Як вбачається з матеріалів згаданого клопотання, що до ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшов акт позапланової виїзної перевірки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » №5302/22-05/38138954 від 16.09.2015р., відповідно до якого службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) в період з 01.07.2012р. по 09.09.2015р. ухилились від сплати податку на прибуток у розмірі 1 734 366 грн. та податку на додану вартість у розмірі 1 783 882 грн.

Досудовим розслідування встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) відповідно до баз даних ДФС має банківський рахунок № НОМЕР_2 (українська гривня) в ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_3 » (МФО НОМЕР_3 ).

Вказані документи необхідні для призначення відповідних експертиз, для виявлення осіб, причетних до здійснення протиправної схеми та допиту їх в якості свідка.

Проведення виїмки оригіналів документів обумовлене тим, що у відповідності до п.7 п.п.4 «Рішення координаційної наради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України» від 02 березня 2012 року проведення експертизи по копіям документів, а саме її висновок, формулюється виключно у вірогідній формі з відповідним обґрунтуванням, зокрема фактом відсутності оригіналу документа, тому у слідства виникає необхідність у безпосередньому вилучені саме оригіналів документів, а не їх копій.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що слідчим та прокурором у клопотанні доведено наявність достатніх підстав для отримання вказаної інформації, оскільки згадана інформація як сама по собі так і у сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження буде мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, крім того суду доведено, те, що витребовувані відомості можуть бути використані як докази, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Керуючись ст.ст. 159, 161-164 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого 2-го ВКР СУ ФР ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 задовольнити.

Надати слідчому СУ ФР ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС в м. Києві ОСОБА_3 , або оперативним співробітникам за дорученням слідчого, тимчасовий доступ до речей та документів, які містять банківську таємницю клієнта та здійснити виїмку в ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_3 » (МФО НОМЕР_3 ), з метою вилучення копій документів, які свідчать про відкриття, функціонування та про рух коштів по рахунку № НОМЕР_2 (українська гривня) за період з 22.11.2012 року по дату винесення ухвали суду, а саме:

1.Відомостей на паперових та електронних носіях про рух коштів з розшифровкою без скорочень контрагентів, їх статистичних кодів, в тому числі реквізитів їх рахунків (номер рахунку, МФО банківської установи) призначенням платежу, датою та часом здійснення платежу, часом проведення платежу, номером платіжного документа, сумою платежу, з зазначенням суми податку на додану вартість - окремо, а також із зазначенням вхідного та вихідного залишків коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня, відомостей щодо документів, на підставі яких здійснені такі платежі, номерів референсів кожного платіжного документу (номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації трансакції №НОМЕР_2 (українська гривня) за період з 22.11.2012 року по дату винесення ухвали суду.

2.Інформації, що міститься в справі з юридичного оформлення рахунку, а саме документів передбачених „Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженою Постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року №492, які були надані на відкриття рахунку №НОМЕР_2 (українська гривня), додавалися до справи під час функціонування вказаного рахунку, та інших документів, що знаходяться у вказаній справі з юридичного оформлення рахунку.

3.Первинних документів, що свідчать про зарахування на банківський рахунок №НОМЕР_2 (українська гривня) та зняття з них грошових коштів (платіжні доручення, заяви на видачу готівки, чеки та інші документи, якими оформлювалось отримання готівкових коштів) за період з 22.11.2012 року по дату винесення ухвали суду для рахунку №НОМЕР_2 (українська гривня).

4.Договорів на отримання кредиту або відкриття кредитних ліній та матеріалів кредитних справ про надання та обслуговування кредитів.

5.Документів щодо придбання та реалізації векселів, укладання угод доміциляції, документів на виконання вказаних угод.

Ухвала слідчого судді набирає законної сили з моменту її оголошення.

Строк дії даної ухвали складає один місяць з дня її постановлення.

Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Відповідно до ст. 309 КПК України дана ухвала слідчого судді оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення03.12.2015
Оприлюднено22.03.2023
Номер документу54221460
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —753/22488/15-к

Ухвала від 03.12.2015

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Домарєв О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні