27/150-06-5044
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"10" липня 2006 р.Справа № 27/150-06-5044
За позовомПрокурора Овідіопольського району в інтересах держави в особі ДПІ в Овідіопольському районі
До відповідачаприватного малого підприємства „Зубр”
Про стягнення 2913,63 грн.
Суддя Семенюк Г.В.
Представники:
Від позивачаТунік В.М., посвідчення прокуратури № 577;
Від відповідачане з'явився;
Суть спору:Позивач звернувся до господарського суду з позовною заявою про стягнення з відповідача податкового боргу 2913,63 грн.
Позивач наполягає на своїх позовних вимогах.
Відповідач, повідомлений належним чином про час і місце розгляду справи, своїх представників в судове засідання не направив незважаючи на виклик суду, відзив на позов не надав, позовні вимоги по суті не заперечив.
Керуючись ст. 75 ГПК України суд вважає за можливе розглянути справу і вирішити спір по суті без участі відповідача і без відзиву на позов за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні, матеріали, додані до позовної заяви, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи та заслухавши представника позивача, суд,
встановив.
Прокуратурою Овідіопольського району Одеської області проведено перевірку додержання вимог чинного податкового законодавства юридичними особами Овідіопольського району. В ході проведення перевірки було встановлено наступне.
Приватне мале підприємство „Зубр" зареєстроване, як суб'єкт підприємницької діяльності в Овідіопольській районній державній адміністрації 08.10.2001 року.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України „Про податок на додану вартість" об'єктом оподаткування є операції платників податку з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України, в тому числі операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору) для погашення заборгованості заставодавця, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу у користування лізингоотримувачу (орендарю).
Згідно пп. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" датою виникнення податкових зобов'язань з продажу товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають продажу, а в разі продажу товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку; або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.
Відповідно до п.п.7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями. У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим підпунктом документами, платник податку несе відповідальність у вигляді фінансових санкцій, установлених законодавством, нарахованих на суму податкового кредиту, не підтверджену зазначеними цим підпунктом документами.
Згідно п.3.1 ст. 3 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств" об'єктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду на: суму валових витрат платника податку; суму амортизаційних відрахувань.
Відповідно до п.4.1 ст. 4 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" валовий доход - загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні, так і за її межами.
Згідно п.п. 5.3.9 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" не включаються до складу валових витрат витрати на виплату винагород або інших видів заохочень пов'язаним з таким платником податку фізичним чи юридичним особам у разі, якщо немає документальних доказів, що таку виплату або заохочення було проведено як компенсацію за фактично надану послугу (відпрацьований час). За наявності зазначених документальних доказів віднесенню до складу валових витрат підлягають фактичні суми виплат (заохочень), але не більші ніж суми, розраховані за звичайними цінами. Також, не підлягають віднесенню до складу валових витрат суми збитків платника податку, понесених у зв'язку з продажем товарів (робіт, послуг) або їх обміном за цінами, що нижчі за звичайні, пов'язаним з таким платником податку особам. Не належать до складу валових витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку.
В порушення вищезазначених норм чинного податкового законодавства України ПМП „Зубр" протягом тривалого періоду часу не в повній мірі сплачувалися податки на додану вартість та на прибуток, в результаті чого виникла заборгованість перед бюджетом: 2913,63 грн., в тому числі: з податку на додану вартість - 2 грн., нарахована пеня - 363,26 грн. та з податку на прибуток - 2504,34 грн., нарахована пеня - 44,03 грн.
Відповідач, повідомлений належним чином про час і місце розгляду справи, своїм правом на участь у судових засіданнях не скористався, позовні вимоги по суті не заперечив.
У відповідності до ст. 69 ГПК спір має бути вирішено господарським судом у строк не більше двох місяців від дня одержання позовної заяви.
Відповідно до ст. 93 Цивільного Кодексу України, - місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
Згідно з Довідкою головного управління статистики в Одеській області № 01-02-114-1625 від 08.06.2006 року ПМП „Зубр” значиться в ЄДРПОУ за адресою, що вказана позивачем у позовній заяві.
Ухвали господарського суду надіслані на адресу відповідача, що вказана позивачем у позовній заяві та відповідачем у спірних договорах до суду не повертались, що свідчить про належне повідомлення відповідача про час і місце розгляду справи.
Повідомлення належним чином відповідача про час і місце розгляду справи підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення № 127897.
Прийняття участі в розгляді справи це право, а не обов'язок відповідача.
Таку ж правову думку висловив Одеській апеляційний господарський суд у своїй Постанові від 15.11.2005 року зі справи № 27/182-05-5016.
Справа розглядалась судом на протязі двох місяців, тому відповідач мав достатньо можливостей направити до суду свого представника. Його нез'явлення до суду розцінюється як намір затягнути розгляд справи з метою затягування виконання рішення.
Витрати по сплаті держмита та на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу віднести за рахунок відповідача, згідно ст. 44,49 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 44-49, 82-85 ГПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з приватного малого підприємства "Зубр" (Одеська обл., Овідіопольський р-н, с. Дальник, вул. Леніна,55), код ЄДРПОУ 31693612, р/р 26003139571 ВАТ МТБ м. Іллічівськ, МФО 388498 на розрахунковий рахунок №33217800600373, банк УДК в Одеській області, МФО 828011, отримувач ВДК в Овідіопольському районі, код 22508650 - податковий борг в розмірі 2506,34 грн. та нараховану пеню в розмірі 407,29 грн.
3.Стягнути з приватного малого підприємства "Зубр" (Одеська обл., Овідіопольський р-н, с. Дальник, вул. Леніна,55), код ЄДРПОУ 31693612, р/р 26003139571 ВАТ МТБ м. Іллічівськ, МФО 388498 на користь: Одержувач: Управління державного казначейства у Одеській областіЄДРПОУ: 23213460Банк одержувача: Управління державного казначейства у Одеській областіМФО: 828011Рахунок: 31117095600008Код бюджетної класифікації: 22090200витрати по державному миту у сумі 102 грн.
4.Стягнути з приватного малого підприємства "Зубр" (Одеська обл., Овідіопольський р-н, с. Дальник, вул. Леніна,55), код ЄДРПОУ 31693612, р/р 26003139571 ВАТ МТБ м. Іллічівськ, МФО 388498 на користь ДП „Судовий інформаційний центр” (01004, м. Київ, вул. Дарвіна, 6), код ЄДРПОУ 30045370, р/р 26002014180001 у ВАТ „Банк Універсальний” м. Львов, МФО 325707, витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у розмірі 118 грн. 00 коп.
Накази видати у порядку ст. 116 ГПК України.
Рішення господарського суду набирає законної сили у порядку передбаченому ст. 85 ГПК України.
СуддяСеменюк Г.В.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 54228 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Семенюк Г.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні