ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/12412/14-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2014 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Волкова С.Я. при секретарі Семенцовій І.О., за участю слідчого Абакумова О.Ю., розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання слідчого СГ ГСУ МВС України Абакумова О.Ю. про тимчасовий доступ до речей і документів,

В С Т А Н О В И В :

19.04.2014 р. в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва Волкової С.Я. надійшло клопотання слідчого СГ ГСУ МВС України Абакумова О.Ю., яке погоджене старшим прокурором відділу Генеральної прокуратури України Ковтун Ю.С., про надання доступу до речей і документів Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві.

В судовому засіданні слідчий Абакумов О.Ю., обґрунтовуючи клопотання, послалася на те, що у період 2012-2013 рр. службові особи Міністерства екології та природних ресурсів України, діючи у складі організованої групи, під час проведення державних закупівель зазначеною установою заволоділи коштами, що перебували на її рахунках на суму більш ніж 300 млн.грн. В ході досудового розслідування встановлено, що колишній Міністр екології та природних ресурсів ОСОБА_3 був засновником підприємств-нерезидентів України, а саме Буризма Холдінгз ЛТД, Кіпр, Бросіті Інвестментс ЛТД, Кіпр, Рібавест ЛТД, Кіпр. В свою чергу, вказані підприємства-нерезиденти входили в склад засновників підприємств, що здійснюють діяльність по видобутку корисних копалин та розробкою надр в Україні та мають відповідні ліцензії та дозволи, а саме ТОВ «Парі» (код 31037994), ТОВ «Еско-Північ» (код 30732144), ТОВ «Перша українська газонафтова компанія» (код 36050166), ЗАТ «Видобувна компанія «Укрнафтабуріння» (код 33152471). Документи, які стосуються реєстрації платника податків, а також сплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів ТОВ «Парі» (код 31037994) та ТОВ «Еско-Північ» (код 30732144) тобто документи, які містяться у реєстраційній та звітній частині податкової справи, фінансово-бухгалтерській та податковій звітності зазначених суб'єктів господарювання, мають значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, містять індивідуальні сліди підписів, рукописного тексту.

На підставі ч.2 ст.163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, з огляду на наявність достатніх підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації.

Слідчий, обґрунтовуючи внесене клопотання, вказує, що Головним слідчим управлінням МВС України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12014000000000155 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України.

Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити виїмку).

Слідчий суддя, вислухавши пояснення слідчого, дійшла висновку про наявність підстав для задоволення клопотання частково, а саме: надати можливість ознайомитися з документами, зробити їх копії.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.108,160-164,166,309 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В :

Клопотання - задовольнити частково.

Надати слідчому СГ ГСУ МВС України Абакумову Олександру Юрійовичу тимчасовий доступ до речей і документів, які містяться у реєстраційній та звітній частині податкової справи, фінансово-бухгалтерській та податковій звітності ТОВ «Парі» (код 31037994) та ТОВ «Еско-Північ» (код 30732144), що знаходяться у Державній податковій інспекції у Подільському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві за адресою: м. Київ, вул. Турівська, 12.

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя С.Я. Волкова

Виготовлено в 2 примірниках

прим.1 - справа №757/12412/14-к

прим.2 - слідчий Абакумов О.Ю.

копія - ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

виконавець: Волкова С.Я.

19.05.2014

Дата ухвалення рішення 19.05.2014
Оприлюднено 14.12.2015

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 757/12412/14-к

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону