ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
10 грудня 2015 року Справа № 915/551/15 Вищий господарський суд України в складі колегії суддів:
головуючого - судді:Грейц К.В. Бакуліна С.В. Поляк О.І. (доповідач)розглянувши матеріали касаційної скаргиТовариства з обмеженою відповідальністю "Нива"на постановуОдеського апеляційного господарського суду від 29.09.2015у справі№ 915/551/15 Господарського суду Миколаївської областіза позовомЗаступника військового прокурора Миколаївського гарнізону в інтересах держави в особі: 1. Міністерства оборони України 2. Квартирно-експлуатаційного відділу м. Миколаївдо 1. Військової частини НОМЕР_1 2. Товариства з обмеженою відповідальністю "Нива"провизнання недійсним договоруВ С Т А Н О В И В :
Касаційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Нива" на постанову Одеського апеляційного господарського суду від 29.09.2015 у справі №915/551/15 Господарського суду Миколаївської області не відповідає вимогам розділу ХП1 Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.
Відповідно до приписів ч. 4 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України до касаційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні (сторонам) у справі та докази сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Однак, до касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Нива" не додано жодних доказів надіслання копії касаційної скарги заступнику військового прокурора Миколаївського гарнізону.
Відповідно до частини 1 статті 29 Господарського процесуального кодексу України, зокрема визначено, що прокурор бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, порушену за позовом інших осіб, на будь-якій стадії її розгляду для представництва інтересів громадянина або держави. З метою вступу у справу прокурор може подати апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд рішення Верховним Судом України про перегляд рішення за нововиявленими обставинами або повідомити суд і взяти участь у розгляді справи, порушеної за позовом інших осіб.
Частиною 4 вищенаведеної процесуальної норми встановлено, що прокурор, який бере участь у справі, несе обов`язки і користується правами сторони, крім права на укладення мирової угоди.
Судова колегія касаційної інстанції зауважує на тому, що неповідомлення сторони у справі про подання касаційної скарги порушує процесуальні права цієї сторони, принципи рівності та змагальності сторін, закріплені статтями 42, 43 Господарського процесуального кодексу України.
За приписами пункту 3 частини 1 статті 1113 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано доказів надсилання її копії іншій стороні (сторонам) у справі.
Крім того, порядок сплати та розміри ставок судового збору встановлено Законом України "Про судовий збір".
З 01.09.2015 року набрав чинності Закон України №484-VІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", яким внесено зміни до Закону України "Про судовий збір", зокрема, в частині розміру ставок судового збору.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" визначено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня 1 218 гривень.
Відповідно до п.п.5 п.2 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", у редакції, що діє з 01.09.2015 року, ставка судового збору, що підлягає сплаті за подання до господарського суду касаційної скарги на рішення суду, становить 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Враховуючи, що предметом позову у даній справі є немайнова вимога про визнання недійсним договору, сума судового збору за подання касаційної скарги становить 1461,60 грн (120% ставки від 1 розміру мінімальної заробітної плати).
Натомість, згідно з квитанцією №70 від 16.10.2015, доданою до касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Нива", сплачено судовий збір в сумі 1378,00 тобто в меншому розмірі, ніж встановлено Законом.
У відповідності до п. 4 ч. 1 ст. 1113 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Керуючись ст. ст. 86, 111, п.п.3, 4 ч. 1 ст. 1113 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
У Х В А Л И В :
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Нива" на постанову Одеського апеляційного господарського суду від 29.09.2015 у справі №915/551/15 Господарського суду Миколаївської області повернути скаржнику.
Головуючий суддя К.В. Грейц
Судді С.В. Бакуліна
О.І. Поляк
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2015 |
Оприлюднено | 05.10.2022 |
Номер документу | 54254144 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Поляк О.І.
Господарське
Вищий господарський суд України
Поляк О.I.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні