печерський районний суд міста києва
Справа № 757/8278/13-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 квітня 2013 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Смик С.І., при секретарі Чорному В.В., за участю сторони кримінального провадження слідчого СВ Києво-Святошинського РВ ГУ МВС України в Київській області Ревчук В.І. розглянувши в приміщенні суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ МВС України Шеремети С.П. про тимчасовий доступ до документів,
В С Т А Н О В И В :
17 квітня 2013 року в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва Смик С.І. надійшло клопотання сторони кримінального провадження старшого слідчого в ОВС ГСУ МВС України Шеремети С.П. погоджене прокурором, який здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні - старшим прокурором першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України Хоменком А.В., про надання доступу до документів, що становлять банківську таємницю, та які знаходяться у володінні ПАТ "Кримвтормед".
Представник ПАТ "Банк Форум" в судове засідання не з'явився, про розгляд справи повідомлявся належним чином.
На підставі ч. 4 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без участі особи, у володінні якої знаходиться інформація.
Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Обґрунтовуючи внесене клопотання сторона кримінального провадження зазначає, що у провадженні ГСУ МВС України знаходиться кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12012000000000385, за фактом незаконного заволодіння транспортним засобом, поєднаним з погрозою застосування насильства та із завданням великої матеріальної шкоди, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України.
Слідчий вказує, що 13.12.2010 близько 18 год. 15 хв. не встановлені досудовим розслідуванням особи з погрозою застосування насильства заволоділи автомобілем «Chevrolet-Captivа», який належить ОСОБА_4 Цього дня ОСОБА_5, разом із ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 у ПАТ філії «Південного регіонального управління» банку «Фінанси та кредит», зняли готівку в сумі 11 324 113, 66 грн., після чого загрузили до багажника автомобіля «Chevrolet-Captivа». Дані гроші в подальшому були викрадені з автомобіля «Chevrolet-Captivа", а сам автомобіль був залишений без будь-яких ушкоджень.
Також слідчий вказує, що викрадені гроші 13.12.2010 були отримані ОСОБА_5, разом з ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 у ПАТ філії "Південного регіонального управління", ОСОБА_5 є засновником та керівником ТОВ "ІНТЕРМЕТ-ВС" та ТОВ "НАУКОВО- ВИРОБНИЧА ФІРМА "ІНТЕРМЕТ", які вхоять до "конвертаційного центру".
З метою встановлення причетності конкретних осіб до проведення незаконних фінансових операцій, для можливості проведення оглядів та експертиз, виникла потреба у тимчасовому доступі та можливості вилучення оригіналів документів, а саме:
- щодо руху коштів по рахунку № 26007301118618 ПАТ «КРИМВТОРМЕТ», ідентифікаційний код 00190638, відкритого в ПАТ «Банк Форум» ЄРДПОУ 21574573, МФО 322948, що розташований за адресою: бульвар Верховної Ради, 7, м. Київ, із зазначенням усіх обов'язкових реквізитів, а саме: назви контрагенту, коду ЄДРПОУ контрагента, номер рахунку контрагента, назви банку з МФО, в якому обслуговується контрагент, часу здійснення транзакції, суми та призначення платежів, підстави руху коштів (вид та номер платіжного документа), з часу відкриття рахунку по до проведення виїмки (на паперовому та електронному носії);
- справи з юридичного оформлення рахунку підприємства в повному обсязі (заяви на відкриття рахунку, договори, додатки і додаткові угоди до нього, картки зі зразками підписів і відбитків печатки тощо), а також документів, що стали підставою для відкриття цього рахунку, видачі платіжних карток по рахунку, чекових книжок тощо;
- платіжних документів (на паперовому носії), що стали підставою для руху коштів по указаному рахунку (платіжні доручення, чеки на зняття готівки тощо), з часу відкриття рахунку до проведення виїмки.
Як вбачається зі змісту п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Разом з тим, слідчий звернувся до суду з клопотанням про надання доступу до оригіналів руху коштів по рахунку, справи з юридичного оформлення рахунку та платіжних документів в рамках кримінального провадження за фактом незаконного заволодіння транспортним засобом, поєднаним з погрозою застосування насильства та із завданням великої матеріальної шкоди, не довівши, яким чином вказані документи можливо використати, як доказ в даному кримінальному провадженні.
Слідчий суддя, заслухавши пояснення сторони кримінального провадження слідчого СВ Білоцерківського МВ ГУМВС України в Київській області Шелиста О.А., дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 160, 163, 164, 223, 309 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В :
В задоволенні клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ МВС України Шеремети С.П. про тимчасовий доступ до документів - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя С.І. Смик
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2013 |
Оприлюднено | 15.12.2015 |
Номер документу | 54263967 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Смик С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні