УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
11 грудня 2015 року Справа № 803/3856/15
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Денисюк Р.С., вивчивши матеріали позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю “Негабарит” до Відділу державної виконавчої служби Ковельського міськрайонного управління юстиції, про скасування постанов та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю “Негабарит” звернулося в суд із позовом до Відділу державної виконавчої служби Ковельського міськрайонного управління юстиції про скасування постанов від 26.11.2015 року про накладення штрафу, про стягнення з боржника виконавчого збору.
Позивачу слід відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі, оскільки позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Пунктом 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно із частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно із частиною четвертою статті 82 Закону України “Про виконавче провадження” рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Отже, критеріями визначення юрисдикції судів щодо вирішення справ з приводу оскарження рішень дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення є юрисдикційна належність суду, який видав виконавчий документ, та статус позивача як сторони у виконавчому провадженні.
Відповідно до частин першої та другої статті 8 Закону України “Про виконавче провадження” сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. Боржником є фізична або юридична особа, визначена виконавчим документом.
За правилами статті 121-2 Господарського процесуального кодексу України скарги на дії чи бездіяльність органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач є стороною виконавчого провадження (боржником) з примусового виконання наказу від 02.06.2015 року №903/402/15-1, виданого господарським судом Волинської області про зобов'язання ТзОВ “Негабарит” забезпечити допуск представників Ковельського УВКГ «Ковельводоканал» за службовими посвідченнями до приладів обліку води, водопровідних пристроїв та обладнання, проведення обстеження водопровідних та каналізаційних мереж.
26.11.2015 року старшим державним виконавцем Відділу державної виконавчої служби Ковельського міськрайонного управління юстиції було винесено постанову ВП №48235791 про накладення штрафу та постанову ВП №48235791 про стягнення з боржника виконавчого збору.
Оскільки товариство з обмеженою відповідальністю “Негабарит” у вказаному виконавчому провадженні є боржником, то як стороні виконавчого провадження при оскарженні дій та рішень державного виконавця з примусового виконання рішення суду відповідно до частини четвертої статті 82 Закону України “Про виконавче провадження”, статті 121-2 ГПК України, йому необхідно звертатися до того суду, який видав виконавчий документ - наказ від 02.06.2015 року №903/402/15-1, тобто, у даному випадку до господарського суду Волинської області.
Аналогічна позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 30.06.2015 року у справі №21-278а/15.
З наведених підстав позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, у зв'язку з чим слід відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі на підставі пункту 1 частини першої статті 109 КАС України.
Пунктом 3 частини першої статті 7 Закону України “Про судовий збір” визначено, що сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі. За правилами частини другої статті 7 цього Закону судовий збір повертається повністю.
Як вбачається з доданого до позовної заяви платіжного доручення від 07.12.2015 року №256, позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1218,00 грн.
Оскільки суддя відмовляє у відкритті провадження у даній справі, то сплачена сума судового збору у розмірі 1218,00 грн. підлягає поверненню позивачу відповідно до вимог статті 7 Закону України “Про судовий збір”.
Керуючись пунктом 1 частини першої статті 109, статтею 165 КАС України, на підставі статті 7 Закону України “Про судовий збір”,
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю “Негабарит” до Відділу державної виконавчої служби Ковельського міськрайонного управління юстиції, про скасування постанов відмовити.
Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з такою самою позовною заявою щодо якої постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Повернути товариству з обмеженою відповідальністю “Негабарит” (45034, Ковельський район, смт. Люблинець, вул. Заводська, 7А ідентифікаційний код 35831152) судовий збір, сплачений на рахунок №31218206784002, МФО 803014, банк одержувача: ГУ ДКУ у Волинській області, одержувач: УДКСУ у м. Луцьку Волинської області, код одержувача 38009628, платіжним дорученням від 07.12.2015 року №256 в сумі 1218 (одна тисяча двісті вісімнадцять) гривень 00 копійок.
Ухвалу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Р.С. Денисюк
Суд | Волинський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2015 |
Оприлюднено | 16.12.2015 |
Номер документу | 54269672 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Денисюк Руслан Степанович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні