П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 грудня 2011 р. м. Чернівці Справа №2а/2470/3248/11
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді -Ватаманюка Р.В.; секретаря судового засідання -Антонюка О.В.;
за участю:
представника позивача -ОСОБА_1 (довіреність від 1.09.2011 року №1);
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Глибоцькому районі Чернівецької області до відкритого акціонерного товариства «Букогор»про стягнення пені, -
ВСТАНОВИВ :
В поданому до суду адміністративному позові відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Глибоцькому районі Чернівецької області (далі-позивач) просить суд стягнути з ВАТ «Букогор» (далі-відповідач) на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Глибоцькому районі Чернівецької області пеню за порушення строків сплати страхових внесків в сумі 1 081, 27 грн.
В обґрунтування позовної вимоги позивач зазначив, що згідно розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за III квартал 2010 року, поданої до відділення виконавчої дирекції Фонду у Глибоцькому районі, за відповідачем рахується пеня по внесках на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у сумі 1081,27 грн.
Пеня зі сплати страхових внесків утворилась з 31.01.2004 року по 29.12.2009року.
Відповідно до акта перевірки № 9 від 22.03.2010 року за порушення строків сплати страхових внесків до Фонду було нараховано пеню в сумі 1 081, 27 грн. (а.с. 2-5 .)
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав посилаючись на обставини викладені в позові та просив суд розглянути справу в порядку письмового провадження.
Відповідач, належним чином повідомлений за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб -підприємців, представника в судове засідання повторно не направив, заяви про відкладення розгляду справи не надходило. Відповідно до ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»відомості внесені до Єдиного державного реєстру вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Згідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено особі, якщо вона доставлена за адресою внесеною до відповідного реєстру.
Таким чином відповідач про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Суд вважає за можливе та доцільне розглянути справу без представника відповідача, на підставі наявних у ній доказів, в порядку письмового провадження, що відповідає ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Вислухавши пояснення представника позивача, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.
Судом встановлені такі обставини та відповідні їм правовідносини.
20 квітня 2001 року ВАТ «Букогор»зареєстровано у відділенні виконавчої дирекції Фонду у Глибоцького районі Чернівецької області як платник внесків на соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.
Згідно розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за III квартал 2010 року, поданої до відділення виконавчої дирекції Фонду у Глибоцькому районі Чернівецької області, за ВАТ «Букогор»рахується пеня по внесках на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у сумі 1081, 27 грн. (а.с. 10).
Пеня зі сплати страхових внесків утворилась з 31.01.2004року по 29.12.2009року. Відповідно до акта перевірки № 9 від 22.03.2010 року за порушення строків сплати страхових внесків до Фонду було нараховано пеню в сумі 1 081, 27 грн. (а.с. 7).
До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення закону та робить висновки по суті спору.
Згідно із статтею 5 Закону № 1105 "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі - Закон № 1105-XIV) обов'язковість сплати страхувальником страхових внесків є одним з основних принципів страхування. Відповідно до статей 15, 16, 18 Закону 1105 страхування від нещасного випадку здійснює Фонд - некомерційна самоврядна організація, що діє на підставі статуту, який затверджується її правлінням; управління Фондом здійснюється на паритетній основі державою, представниками застрахованих осіб і роботодавців; безпосереднє управління Фондом здійснюють його правління та виконавча дирекція; робочими органами виконавчої дирекції Фонду є її управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділення в районах та містах обласного значення.
Пунктом 2 частини другої статті 45 Закону № 1105-XIV передбачено обов'язок роботодавця як страхувальника своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Згідно ст. 52 Закону № 1105-XIV страхувальник несе відповідальність за шкоду, заподіяну застрахованому або Фонду внаслідок невиконання своїх обов'язків із страхування від нещасного випадку до законодавства.
Відповідно ст. 55 Закону № 1105-XIV спори щодо суми страхових внесків, а також щодо розміру шкоди та прав на її відшкодування, накладення штрафів та з інших питань вирішуються в судовому порядку.
Відповідно до підпункту 4.12 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої Постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.07.2007 № 36, страхові внески сплачуються страхувальниками-роботодавцями у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки.
Таким чином виходячи з встановлених обставин, системного аналізу норм Закону що регулюють спірні правовідносини, суд приходить до висновку, що обставини на які посилається позивач доведені і позов як обґрунтований підлягає задоволенню повністю.
Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України та ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідач не надав заперечень позову чи доказів сплати заборгованості.
Відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір»вiд 08.07.2011 р. № 3674-VI позивач звільнений від спалити державного мита. Тому суд не стягує судові витрати з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись статтями 11, 71, 76, 79, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути відкритого акціонерного товариства «Букогор»(вул. Радгоспна 6, смт. Глибока, 60400, код за ЄДРПОУ 14262821, р/р 26004400022002 в Укрпромінвест, МФО 356174) на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Глибоцькому районі Чернівецької області (вул. Першотравнева, 2а, смт. Глибока, ідентифікаційний код 25811082, р/р 37130441000003 в Головному управлінні Державного казначейства України у Чернівецькій області, МФО 856135) пеню за порушення строків сплати страхових внесків в сумі 1 081, 27 грн. (одна тисяча вісімдесят одна гривня двадцять сім копійок).
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в Вінницький апеляційний адміністративний суд через Чернівецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Р.В. Ватаманюк
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2011 |
Оприлюднено | 16.12.2015 |
Номер документу | 54271009 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Ватаманюк Руслан Васильович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Ватаманюк Руслан Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні