Рішення
від 07.12.2015 по справі 904/9704/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

07.12.15р. Справа № 904/9704/15

За позовом Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Дніпрообленерго", м. Дніпропетровськ

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Організація сприяння порятунку на воді", м. Дніпропетровськ

про стягнення 5 695,97 грн.

Суддя Золотарьова Я.С.

Представники:

від позивача: ОСОБА_1 - представник (дов. № 141/1001 від 12.05.2015)

від відповідача: не з'явився

СУТЬ СПОРУ:

Публічне акціонерне товариство "ДТЕК Дніпрообленерго" звернулось до господарського суду Дніпропетровської області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Організація сприяння порятунку на воді" про стягнення заборгованості за договором про постачання електричної енергії №064122 від 28.08.2012 у розмірі 5 695,97 грн., з яких: 4 928,27 грн. заборгованість за активну електроенергію, 757,70 грн. заборгованість за перевищення договірної величини споживання електричної енергії.

Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем умов договору про постачання електричної енергії №064122 від 28.08.2012 в частині повної та своєчасної оплати за спожиту електричну енергію за період січень-лютий 2015 та вартості перевищення договірних величин за період листопад 2014, січень 2015.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 06.11.2015 порушено провадження у справі та призначено до розгляду у судовому засіданні на 23.11.2015.

У межах строків передбачених статтею 69 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи відкладався з 23.11.2015 на 07.12.2015.

Відповідач відзив на позов не надав, у судові засідання, призначені для розгляду справи, явку свого повноважного представника не забезпечив. Був належним чином повідомлений про дату та місце судового засідання.

Відповідно до статті 75 Господарського процесуального кодексу України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.

У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору (пункт 3.9.2 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 року В«Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанціїВ» ).

Згідно зі статтею 85 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні 07.12.2015 було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

28.08.2012 між Публічним акціонерним товариством "ДТЕК "ДніпрообленергоВ» (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Організація сприяння порятунку на воді" (споживач) було укладено договір про постачання електричної енергії № 064122 (а.с.13).

Відповідно до пункту 1.1 договору постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача з приєднаною потужністю 9,2 кВт, величини якої по об'єктах споживача визначені додатком "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії", а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору.

Точка (точки) продажу електричної енергії - межа балансової належності, на якій відбувається перехід права власності на електричну енергію визначена додатками «Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін» між постачальником та споживачем, та «Загальна схема електропостачання», які є невід'ємною частиною даного договору або інша межа обумовлена окремим додатком до договору.

Згідно з пунктом 9.8 договору, цей договір набирає чинності з 28.08.2012 і укладається на строк до 31.12.2013.

Договір вважається щорічно продовженим на наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення терміну дії договору жодною із сторін не буде заявлено про припинення його дії або перегляд його умов (пункт 9.8.1 договору).

За спожиту активну електроенергію за період січень-лютий 2015 позивач нарахував до оплати відповідачу та виставив рахунки:

- № 111/64-122/11/1/1у-2 на суму 3 121,50 грн.;

- № 111/64-122/11/2/1у-2 на суму 1 816,77 грн. (а.с.27-28).

Дані, які вказані позивачем в рахунках, отримані ним шляхом зняття показів засобу розрахункового обліку.

Пунктом 2.2.2 договору встановлено, що постачальник зобов'язується постачати споживачу в точку продажу електроенергію як різновид товару в обсягах, визначених відповідно до розділу 5, та з урахуванням умов розділу 6 цього договору за додатком "Обсяги постачання електричної енергії Споживачу", "Обсяги постачання електричної енергії Споживачу та субспоживачам".

Сторонами узгоджено та підписано додаток "Обсяги постачання електричної енергії Споживачу" до договору (а.с.34), яким визначений обсяг споживання електричної енергії, що постачається протягом 2014 року, зокрема:

- за листопад 2014 року - 0,8 кВт/ рік.

Сторонами узгоджено та підписано додаток "Обсяги постачання електричної енергії Споживачу" до договору (а.с.32), яким визначений обсяг споживання електричної енергії, що постачається протягом 2015 року, зокрема:

- за січень 2015 - 1,5 кВт/ рік.

За перевищення договірної величини споживання електричної енергії за період листопад 2014, січень 2015 позивач нарахував до оплати відповідачу та виставив рахунки:

- № 111/64-122/11/11/5 на суму 2 087,09 грн.;

- № 111/64-122/11/1/5 у-2 на суму 743,52 грн.

Дані, які вказані позивачем в рахунках, отримані ним шляхом зняття показів засобу розрахункового обліку.

Відповідно до п. 5 додатку № 3, у разі перевищення договірної величини споживання електричної енергії за розрахунковий період споживачем, який розраховується за тарифами, диференційованими за періодами часу, споживач за обсягом перевищення сплачує на поточний рахунок із спеціальним режимом використання постачальника підвищену (згідно ст. 26 Закону України „Про електроенергетикуВ» ) вартість різниці між фактично спожитим та договірним обсягами електричної енергії за середньозваженим тарифом.

Згідно з пунктом 2.3.5 договору споживач зобов'язаний оплачувати постачальнику вартість електричної енергії та інші платежі згідно з умовами додатку „Порядок розрахунківВ» та додатку „Графік зняття показів засобів обліку електричної енергіїВ» .

Сторонами було укладено додаток № 3 до договору „Порядок розрахунківВ» (а.с.19).

Пунктом 4.1 додатку № 3 встановлено, що обсяги використаної електроенергії, які підлягають оплаті, визначаються за показами засобів розрахункового обліку електроенергії про її фактичне споживання.

Відповідно до п. 2 додатку № 3, споживач здійснює повну оплату вартості обсягу використання електричної енергії заявленого на розрахунковий період за формою попередньої оплати.

Згідно з пунктом 2.1 додатку № 3, попередня оплата здійснюється до двадцять третього числа місяця, що передує розрахунковому місяцю у розмірі повної вартості договірної величини споживання електричної енергії згідно з додатком до договору "обсяги постачання електричної енергії споживачу" на підставі самостійно отриманого у постачальника рахунка.

Пунктом 2.2 додатку № 3 встановлено, що остаточний розрахунок за активну електроенергію, за перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності, оплата рахунків за надання послуг з компенсації перетікання реактивної енергії, пеня, 3% річних, індекс інфляції та інші платежі, згідно з умовами цього договору, здійснюється на рахунки постачальника, на підставі самостійно отриманих у постачальника рахунків протягом 5 операційних днів з дня їх отримання.

Відповідач частково оплатив перевищення договірної величини споживання електричної енергії на суму 2 072,91 грн.

Таким чином, заборгованість відповідача перед позивачем за перевищення договірної величини споживання електричної енергії становить 757,70 грн.

Відповідачем суму заборгованості за активну електроенергію у розмірі 4 928,27 грн. та за перевищення договірної величини споживання електричної енергії у розмірі 757,70 грн. не оплачено, що і є причиною виникнення спору.

Приймаючи рішення господарський суд виходив з наступного.

Згідно зі статтею 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Відповідно до частини 175 Господарського кодексу зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до статті 275 Господарського кодексу України за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.

Частиною 7 статті 276 Господарського кодексу України передбачено, що оплата енергії, що відпускається, здійснюється відповідно до умов договору. Договір може передбачати попередню оплату, планові платежі з наступним перерахунком або оплату, що проводиться за вартість прийнятих ресурсів.

Суб'єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином, відповідно до закону, інших правових актів, договору (частина 1 статті 193 Господарського кодексу України).

Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (стаття 525 Цивільного кодексу України).

Договір є обов'язковим для виконання сторонами (стаття 629 Цивільного кодексу України).

Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) (стаття 530 Цивільного кодексу України).

Відповідно до п. 2.2 додатку № 3 до договору строк оплати за спожиту активну електроенергію та за перевищення договірної величини споживання електричної енергії є таким, що настав.

Станом на час розгляду справи доказів сплати заборгованості у повному обсязі від представників сторін не надійшло.

З урахуванням викладеного, господарський суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача щодо стягнення з відповідача за активну електроенергію у розмірі 4 928,27 грн. та за перевищення договірної величини споживання електричної енергії у розмірі 757,70 грн. підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до вимог статті 49 Господарського процесуального кодексу України, при задоволені позову судові витрати у справі покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 1, 4, 12, 33, 34, 43, 49, 75, 82 - 85, 115 - 117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

ВИРІШИВ :

Позов задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Організація сприяння порятунку на воді" (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна ОСОБА_2АДРЕСА_1; ідентифікаційний код 36726728) на користь Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Дніпрообленерго" (49000, м. Дніпропетровськ, шосе Запорізьке, 22, ідентифікаційний код 23359034) - 4 928,27 грн. заборгованість за активну електроенергію, 757,70 грн. заборгованість за перевищення договірної величини споживання електричної енергії, 1 218,00 грн. судовий збір, про що видати наказ.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду може бути оскаржене протягом десяти днів з дня підписання рішення шляхом подання апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Дніпропетровської області.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повний текст рішення складено 14.12.2015.

Суддя ОСОБА_3

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення07.12.2015
Оприлюднено17.12.2015
Номер документу54293031
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/9704/15

Рішення від 07.12.2015

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Золотарьова Яна Сергіївна

Ухвала від 23.11.2015

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Золотарьова Яна Сергіївна

Ухвала від 06.11.2015

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Золотарьова Яна Сергіївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні