ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.11.2015Справа №910/18910/15
За позовом Фізична особа-підприємець ОСОБА_1
До Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕЛ.ЕН."
Про визнання права попереднього користувача
Суддя Прокопенко Л.В.
Представники:
від позивача ОСОБА_2 - представник
від відповідача Бацура О.О. - представник
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕЛ.ЕН" про визнання права попереднього користувача.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 24.07.2015 року порушено провадження у справі № 910/18910/15 та призначено справу до розгляду на 19.08.2015 року.
19.08.2015 відділом діловодства суду від представника відповідача отримано відзив на В судове засідання 19.08.2015 представник позивача не з'явився.
В судове засідання 19.08.2015 представник відповідача з?явився.
Ухвалою від 19.08.2015 розгляд справи відкладено на 21.10.2015.
22.10.2015 відділом діловодства суду від представника позивача отримано додаткові документи по справі.
Ухвалою суду від 26.10.2015 відкладено розгляд справи на 11.11.2015
11.11.2015 відділом діловодства суду від представника відповідача отримано додаткові пояснення.
В судовому засіданні 11.11.2015 оголошено перерву до 13.11.2015
В судовому засіданні 13.11.2015 оголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Розглянувши подані матеріали справи, та заслухавши пояснення представників сторін, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, відповідно до позовної заяви, зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕЛ.ЕН.» є власником Свідоцтва на знак для товарів і послуг № НОМЕР_2, дата подання заявки 16 травня 2013 року. За даним свідоцтвом правова охорона надається словесному позначенню «ІНФОРМАЦІЯ_1».
Позивач вказує, що вище зазначене стало відомо йому із претензії та подальшого позову Відповідача про заборону використання позначення «ІНФОРМАЦІЯ_1» та переделегування доменного імені el-en.com.ua. на користь відповідача.
Позивач зазначає, що використовує позначення, яке схоже із позначенням, що захищено за Свідоцтвом на знак для товарів і послуг № НОМЕР_3 із 2009 року задовго до подачі Відповідачем заявки на знак для товарів послуг № НОМЕР_2.
ТОВ «Інтернет Інвест» надає для Позивача послуги з реєстрації доменного імені el-en.com.ua . з 09 лютого 2009 року на підставі публічного (сервісного) договору . Позивач зазначив, що добросовісно було сплачено за доменне ім'я та послуги з веб-хостингу.
У відповідності до п. п. 1.1.1., 1.1.2., 1.1.3. Сервісної угоди реєстратора доменних імен ТОВ «ІНТЕРНЕТ ІНВЕСТ» надає послуги за дорученням і в інтересах своїх ;:клієнтів
реєстрація та підтримка доменних імен в українських, міжнародних і зарубіжних регіональних зонах; розміщення веб-ресурсів на високошвидкісних серверах, розташованих на індустріальному технічному майданчику у м. Києві; послуги технічного консалтингу у сфері реєстрації доменних імен та хостингу (вибір доменного імені, комплектація та збирання хостинг-серверів;
Згідно з п. п. 2.1., 2.2. Угоди оплата послуг, що надаються ТОВ «ІНТЕРНЕТ ІНВЕСТ», здійснюється в національній валюті України відповідно до тарифів, встановлених на час надання послуг. Здійснюючи оплату, Реєстрант зобов'язаний вказати у платіжному документі код клієнта, який виданий ТОВ «ІНТЕРНЕТ ІНВЕСТ» при реєстрації доменного імені та ідентифікує послуги.
Позивачем надано листи на запити про надання інформації № 651 від 12 травня 2015 року та № 799 від 06 липня 2015 року відповідно до яких зазначено, що позивач є реєстрантом (власником) доменного імені: el-en.com.ua з 09 лютого 2009 року. Також, позивач надано сертифікат про реєстрацію доменного імені el-en.com.ua.
Відповідач заперечує проти задоволення позовних вимог, зазначивши, що не вважає що сама лише реєстрація в доменному імені знаку чи позначення не може вважатися використанням торговельної марки в Україні в зв'язку із чим на думку відповідача не може бути підставою для визнання за особою права попереднього користувача.
Відповідно до частини третьої статті 157 Господарського кодексу України свідоцтво надає право його володільцеві забороняти іншим особам використовувати зареєстровану торговельну марку без його дозволу, за винятком випадків правомірного використання торговельної марки без його дозволу.
Водночас п. 6 ст 16 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" встановлено, що виключне право власника свідоцтва забороняти іншим особам використовувати без його згоди зареєстрований знак не поширюється, зокрема на здійснення будь-якого права, що виникло до дати подання заявки або, якщо було заявлено пріоритет, до дати пріоритету заявки.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 494 ЦК України набуття права інтелектуальної власності на торговельну марку засвідчується свідоцтвом. Обсяг правової охорони торговельної марки визначається наведеними у свідоцтві її зображенням та переліком товарів і послуг, якщо інше не встановлено законом.
Згідно з ч. 1 ст. 495 ЦК України майновими правами інтелектуальної власності на торговельну марку, що належать, зокрема, володільцю відповідного свідоцтва, є: право на використання торговельної марки; виключне право дозволяти використання торговельної марки; виключне право перешкоджати неправомірному використанню торговельної марки, в тому числі забороняти таке використання; інші майнові права інтелектуальної власності встановлені законом.
Частиною 1 ст. 500 ЦК України передбачено, що будь-яка особа, яка до дати подання заявки на торговельну марку або, якщо було заявлено пріоритет, до дати пріоритету заявки в інтересах своєї діяльності добросовісно використала торговельну марку в Україні або здійснила значну і серйозну підготовку для такого використання, має право на безоплатне продовження такого використання або використання, яке передбачалося зазначеною підготовкою (право попереднього користувача). Право попереднього користувача може передаватися або переходити до іншої особи тільки разом із підприємством чи діловою практикою або з тією частиною підприємства чи ділової практики, в яких було використано торговельну марку або здійснено значну і серйозну підготовку для такого використання (частина друга статті 500 ЦК України).
Частиною 1 ст. 16 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" Права, що випливають із свідоцтва, діють від дати подання заявки. Строк дії свідоцтва продовжується за умови сплати відповідного збору.
Пунктом 61 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 12 від 17.10.2012 «Про деякі питання вирішення спорів, пов'язаних із захистом прав інтелектуальної власності» роз'яснено, що оскільки згідно з пунктом 1 статті 16 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" з датою подання заявки на знак пов'язується виникнення прав, які випливають із свідоцтва про право власності на знак, у вирішенні питання про момент виникнення у власника свідоцтва на знак для товарів і послуг права забороняти його використання іншими особами господарському суду необхідно точно з'ясовувати дату подання заявки на знак і дату видачі відповідного свідоцтва.
Право попереднього користувача виникає з факту використання ним знака для товарів і послуг до дати подання заявки власником свідоцтва на знак, або, якщо було заявлено пріоритет, - до дати пріоритету заявки. Якщо стороною у справі не доведено обставин, що свідчать про добросовісне використання нею знака для товарів і послуг в Україні або здійснення значної і серйозної підготовки до такого використання до дати подання іншою стороною заявки на цей знак, у господарського суду відсутні підстави для висновку про наявність права попереднього користувача на відповідний знак.
Відповідно до ч. 4 ст. 16 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" використанням знака визнаєтьсянанесення його на будь-який товар, для якого знак зареєстровано, упаковку, в якій міститься такий товар, вивіску, пов'язану з ним, етикетку, нашивку, бирку чи інший прикріплений до товару предмет, зберігання такого товару із зазначеним нанесенням знака з метою пропонування для продажу, пропонування його для продажу, продаж, імпорт (ввезення) та експорт (вивезення); застосування його під час пропонування та надання будь-якої послуги, для якої знак зареєстровано; застосування його в діловій документації чи в рекламі та в мережі Інтернет. Знак визнається використаним, якщо його застосовано у формі зареєстрованого знака, а також у формі, що відрізняється від зареєстрованого знака лише окремими елементами, якщо це не змінює в цілому відмітності знака.
Відповідно до п. 66 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 12 від 17.10.2012р. «Про деякі питання вирішення спорів, пов'язаних із захистом прав інтелектуальної власності» відповідно до пункту 6 статті 16 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" виключне право власника свідоцтва забороняти іншим особам використовувати без його згоди зареєстрований знак не поширюється на здійснення будь-якого права, що виникло до дати подання заявки або, якщо було заявлено пріоритет, до дати пріоритету заявки. Такими правами, що виникли до дати подання власником свідоцтва заявки на реєстрацію знака, можуть бути, зокрема, права іншої особи на комерційне (фірмове) найменування, географічне зазначення чи промисловий зразок, а також використання іншою особою позначення, тотожного або схожого із зареєстрованим знаком, до дати подання заявки або, якщо було заявлено пріоритет, - до дати пріоритету заявки (право попереднього користування, передбачене статтею 500 ЦК України ).
Таким чином, оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги підлягають задоволенню.
Частина 1 ст. 33 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно ч. 2 ст. 34 ГПК України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Судовий збір, відповідно до ст. 49 ГПК України, покладається на відповідача.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 33, 34, 44, 49, 82 - 85 ГПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати за фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (03150, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) право попереднього користувача за Знаком для товарів і послуг № НОМЕР_2 для товарів і послуг класу № 44 міжнародної класифікації товарів і послуг.
3. Стягнути із Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕЛ.ЕН." (01004, м. Київ, вул. Рогнідинська, 5/14, код ЄДРПОУ 38864636) на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (03150 АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) судовий збір в розмірі 1218 ( одна тисяча двісті вісімнадцять) грн.
4.. Після набрання рішенням законної сили видати накази.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Дата складання повного рішення 18.11.2015.
Суддя Л.В. Прокопенко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2015 |
Оприлюднено | 17.12.2015 |
Номер документу | 54293228 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Прокопенко Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні