Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 серпня 2011 р. № 2-а- 6439/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - Бідонько А.В.,
при секретарі судового засідання - Русецькому І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сандіс" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова звернулося до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з ТОВ „Сандіс” заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та фінансової санкції в сумі 5592,76 грн.
В обґрунтування заявленого позову позивач вказав, що ТОВ „Сандіс” знаходиться на обліку в УПФ України в Червонозаводському районі м. Харкова та має заборгованість по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та фінансовій санкцій в сумі 5592,76 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, та надав через канцелярію суду заяву про розгляд справи без її участі позовні вимоги підтримала та просив задовольнити їх в повному обсязі.
Представник відповідача, в судове засідання не з'явився про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином в порядку визначеному ст. 35 КАС України, поштовими повідомленнями які направлялися за офіційним місцем знаходження згідно довідки органів реєстрації та повернуті на адресу суду
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю „Сандіс” зареєстровано в управлінні Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова, як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до п.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Пенсійний Фонд України, зареєстрованої в Міністерстві юстиції 16.01.04 за N 64/8663, страхувальники є платниками страхових внесків.
Згідно ст.1 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше, а також кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону. Частиною 2 ст.5 Закону передбачено, що виключно цим Законом визначається порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками.
Відповідно до ч.6 ст. 17 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Частиною 2 ст.20 зазначеного Закону встановлено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальником на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування заробітної плати, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Пунктом 6 ст.20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески. Для страхувальників, що мають найманих працівників, базовим звітним періодом є календарний місяць. Згідно ч.12 ст.20 вищезазначеного Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Згідно із ч.4 ст.18 Закону страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування.
Відповідно до Закону України “Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” страхувальники повинні сплачувати внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 33,2 %, тобто фактичні витрати на оплату праці працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці" (крім сум виплат, що не враховуються при визначенні бази нарахування страхових внесків відповідно до пункту 2 статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян"), а також винагороди, що виплачуються громадянам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, фонду оплати праці підприємства та відрахування на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 2 % сукупного оподатковуваного доходу фізичних осіб, які працюють на підприємстві за трудовим договором.
Відповідач самостійно здійснював розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягали до сплати, та подавав їх до УПФ України в Червонозаводському районі м. Харкова, але не здійснив сплату внесків, в результаті чого виникла недоїмка по сплаті страхових внесків.
Статтею 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яка визначає порядок обчислення та сплати страхових внесків, передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану підприємства.
У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
26 жовтня 2010 року Начальником управління пенсійного фонду винесене рішення № 1514/08 про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне подання звітності до органів Пенсійного фонду України в розмірі 5678,86 грн.
Зазначене рішення УПФ України в Червонозаводському районі м. Харкова направлено на адресу відповідача, та отримане ним, що підтверджується зворотним поштовим повідомленням, та не було ним оскаржено 25.02.2011 року, але сума штрафних санкцій відповідачем сплачена у повній сумі не була, внаслідок чого згідно наданого розрахунку сум фінансових санкцій та нарахувань пені залишок боргу по рішенню становить 5592,76 грн.
Відповідно до ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у визначені строки вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків.
Згідно абз. 5 ст.7 прикінцевих положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" який набув чинності з 01.01.2011 року - стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимоги про її сплату.
Таким чином, у зв'язку із порушенням відповідачем платіжної дисципліни - позивачем, на підставі ч.3 ст.106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” направлялась вимога про сплату боргу № 638 від 07.04. 2011р.
Згідно п.3 ч.3 ст.106 Закону та п.8.4. Інструкції, протягом 10 робочих днів з дня одержання вимоги страхувальник зобов'язаний сплатити зазначену у вимозі суму сплати боргу та суму фінансових санкцій.
Абзацом 8 ч.3 ст.106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” визначено, що у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
Таким чином, законом встановлено право на звернення відповідного органу Пенсійного фонду з вимогою про сплату недоїмки або до відповідного підрозділу державної виконавчої служби, або до суду. В даному випадку позивач правомірно скористався наданим йому правом звернення до суду, у нього наявне право на підтримання позовних вимог як у відповідного суб'єкта владних повноважень.
Факт наявності у відповідача заборгованості перед УПФ України в Червонозаводському районі м. Харкова підтверджується розрахунками суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті.
Відповідно до ст.20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий період, не пізніше, ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.
Згідно п. 5.1.3, п.5.1.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове де6ржавне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року, страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати, а нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду від виплати заробітної плати (доходу), на які нараховані страхові внески.
Наведені правові норми є спеціальними законодавчими нормами регулювання відносин у сфері нарахування та сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, через що суд прийшов до висновку, що нараховані за відповідний базовий період страхові внески сплачується страхувальником не пізніше, ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на які нараховані страхові внески.
На час розгляду даної адміністративної справи заборгованість відповідача становить 5592,76 грн., що підтверджується матеріалами справи та відповідачем не надано до суду належних та допустимих доказів, які б свідчили про сплату вказаних сум.
Відповідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 185, 186 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сандіс" про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Сандіс" (61140, м. Харків, вул. Чугуївська, 78, код ЄДРПОУ 33675660) на користь Управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова (61140, м. Харків, вул. 1 Кінної Армії, 15, р/р256063122095 в ВАТ ХОУ "Державний ощадний банк України", МФО 351823 заборгованість по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 5592,76 грн. (п'ять тисяч п'ятсот дев'яносто дві гривні) 76 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено 23.08.11р.
Суддя Бідонько А.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2011 |
Оприлюднено | 17.12.2015 |
Номер документу | 54300427 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Бідонько А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні