Постанова
від 23.08.2011 по справі 6729/11/2070
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2а- 6729/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 серпня 2011 р.                                                                                 м. Харків

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бідонька А.В,

при секретарі судового засідання Загребельному І.В.

за участю:

прокурора - Овчарової А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Прокурора Ленінського району м. Харкова в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова до Малого приватного підприємства "Панда" про стягнення суми, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Ленінського району м. Харкова в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідача, Малого приватного підприємства "Панда", в якому просить суд стягнути з Малого приватного підприємства "Панда" заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за січень - березень 2011 року у розмірі 1740,43 грн.

          В обґрунтування заявленого позову позивач вказав, що Мале приватне підприємство "Панда" як платник своїх зобов'язань по перерахуванню єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не виконав, у зв'язку з чим виникла заборгованість в сумі 1740,43грн. Позивачем була направлена на адресу відповідача вимога про сплату боргу від 05.05.2011 року № Ю-24 на суму 1740,43 грн., але відповідач протягом десяти робочих днів з дня надходження вимог не сплатив зазначені у вимозі суму недоїмки.

Прокурор в судове засідання з"явилася, позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила їх задовольнити.

Представник позивача в судове засідання не з"явився, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.

Представник відповідача в судове засідання не з"явився, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Проте, до канцелярії суду надійшов конверт з поштовою відміткою "повернутий за закінченням терміну зберігання". Відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причиною вважається, що така повістка вручена належним чином.

Суд, заслухавши прокурора, перевіривши матеріали справи, прийшов до висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог та необхідність їх задоволення, виходячи з наступного.

Матеріали справи свідчать, що відповідача зареєстровано в Управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова в як платника страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Судом встановлено, що внаслідок несвоєчасного перерахування Малим приватним підприємством "Панда" грошових коштів до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова за відповідачем виникла заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 1740,43 грн. Матеріали справи свідчать, що Управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова на адресу відповідача було направлено вимогу про сплату боргу від 05.05.2011 року № Ю-24 , які не були ним оскаржені.

Проте кошти згідно вимоги не сплачено, незважаючи на те, що відповідно до 4 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити недоїмки та суми фінансових санкцій.

Суд зазначає, що Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»8 липня 2010 року, N 2464-VI, визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Відповідно до п.2. ч.1 ст.1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»встановлено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування;

Відповідно до п.1. ч.2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»передбачено, що платник єдиного внеску зобов'язаний зокрема своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Частиною 5 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»передбачено, що єдиний внесок нараховується на суми, зазначені в частинах першій і другій цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.

Частиною 3,8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»встановлено, що обчислення єдиного внеску територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до територіальних органів Пенсійного фонду, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок. Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Частиною 4 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»встановлено, що територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.

Крім того, відповідно пункту до 6.3. Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхуваннязатвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 27.09.2010 N 21-5 органи Пенсійного фонду надсилають платникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках: а) якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника або актів звірок з органами податкової служби сум доходу (прибутку) фізичних осіб - підприємців чи осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, свідчать про донарахування сум єдиного внеску або органами Пенсійного фонду у повідомленнях-розрахунках визначено суми єдиного внеску, які підлягають доплаті; б) якщо платник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати єдиного внеску; в) якщо платник має на кінець звітного базового періоду борги зі сплати фінансових санкцій.

У випадку "б" та/або "в" вимога надсилається щомісяця протягом п'яти робочих днів, наступних за звітним базовим періодом. Вимога формується на підставі даних особових рахунків платників на всю суму боргу.

Відповідач, відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», повинен сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Судом встановлено, що вимогу про сплату боргу від 05.05.2011 року № Ю-24 прийнята позивачем на підставі та у межах його повноважень, позивач виконав всі вимоги діючого законодавства щодо узгодження суми заборгованості за січень-березень 2011 року всього в сумі 1740,43 грн., вимоги про сплату зазначеного боргу оскаржені не були, є діючими, отже позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, ст.ст. 1, 6, 7, 9, 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»та керуючись ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 183-2, 185, 186 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора Ленінського району м. Харкова в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова до Малого приватного підприємства "Панда" про стягнення суми - задовольнити.

Стягнути з Малого приватного підприємства "Панда" (адреса: 61093, м. Харків, вул. Полтавський Шлях, 116, код ЄДРПОУ 25462003) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова ( адреса: 61052, м. Харків, вул. Ярославська, 18/15-а, код ЄДРПОУ 22682106 ) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування за січень-березень 2011 року у розмірі 1740,43 (одна тисяча сімсот сорок гривень) 43 копійок.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови складено 29.08.11 р.

Суддя Бідонько А.В.

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.08.2011
Оприлюднено17.12.2015
Номер документу54300995
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —6729/11/2070

Постанова від 23.08.2011

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Бідонько А.В.

Ухвала від 06.06.2011

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Бідонько А.В.

Ухвала від 06.06.2011

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Бідонько А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні