ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022, м. Харків, проспект Леніна, б.5, inbox@lg.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
10 грудня 2015 року Справа № 913/1109/15
Провадження №19/913/1109/15
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю В«ЛугбудтехнаглядВ» , м.Сєвєродонецьк Луганської області
до Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Луганської обласної державної адміністрації , м.Сєвєродонецьк Луганської області
про стягнення 18836 грн 38 коп.
Суддя господарського суду Луганської області Косенко Т.В.
Секретар судового засідання - помічник судді Мєшкова Д.О.
У засіданні брали участь:
від позивача - ОСОБА_1, представник за довіреністю, довіреність б/н від 09.12.2015;
від відповідача - представник не прибув.
С У Т Ь С П О Р У:
Товариство з обмеженою відповідальністю В«ЛугбудтехнаглядВ» звернулося до господарського суду Луганської області з позовом до Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Луганської обласної державної адміністрації про стягнення заборгованості за виконанні роботи за договорами №93пт від 25.06.2013, №95пт від 25.06.2013, №96пт від 25.06.2013, № 102пт від 01.07.2013, №105пт від 01.07.2013, №111пт від 01.07.2013, № 112пт від 02.07.2013 в сумі 18836 грн 38 коп.
Ухвалою господарського суду Луганської області від 26.11.2015 було порушено провадження у справі та її розгляд призначений на 10.12.2015.
Позивач відповіддю на відзив №35 від 08.12.2015 зазначив, що відсутність бюджетного фінансування не виправдовує бездіяльність відповідача і не є підставою для звільнення від відповідальності за порушення зобов'язання.
Позивач листом №36 від 08.12.2015 повідомив, що здійснення технічного нагляду за будівництвом виконується у відповідності з Порядком здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єктів архітектури, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №903 від 11.07.2007 і згідно законодавству додатково ліцензуванню не підлягають.
Відповідач не скористався своїм правом, передбаченим ст.22 Господарського процесуального кодексу України, не забезпечив участі повноважного представника у судовому засіданні, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення № 9340600698220.
Згідно до пп.пп.3.9.1, 3.9.2 п.3 постанови пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 В«Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанціїВ» особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог ч.1 ст.64 та ст.87 Господарського процесуального кодексуУкраїни. За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом. У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
Згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, отриманої на сайті https://usr.minjust.gov.ua , місцезнаходженням відповідача є: проспект Радянський, б.59, м.Сєвєродонецьк Луганської області, 93405. На вказану адресу господарський суд і надсилав поштову кореспонденцію.
Відповідно до пп.3.1 п.3 постанови пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 В«Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанціїВ» місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи-підприємця визначається на підставі відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (ст.17 Закону України В«Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємцівВ» ).
Згідно з ст.18 Закону України В«Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємцівВ» від 15.05.2003 №755-IV якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Також відповідач не надав суду відзив на позовну заяву, не забезпечив явку представника у судове засідання, не надання відзиву на позовну заяву та не прибуття у судове засідання не перешкоджає розгляду спору по суті.
Згідно положень ст.75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
У судовому засіданні 10.12.2015 оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд
В С Т А Н О В И В:
Між Товариством з обмеженою відповідальністю В«ЛугбудтехнаглядВ» (виконавець, позивач) та Департаментом житлово-комунального господарства та будівництва Луганської обласної державної адміністрації (замовник, відповідач) 25.06.2013 був укладений договір №93пт, за умовами якого замовник делегує, а виконавець здійснює технічний нагляд за виконанням робіт по об'єкту В«Капітальний ремонт систем водопостачання с.Оріхове Вишневої сільської ради Старобільського району Луганської областіВ» . Здійснення технічного нагляду за будівництвом об'єкту виконується у відповідності з Порядком здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єктів архітектури, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 №903 (п.1.1 договору).
Відповідно до п.1.2 обсяги та терміни виконання робіт по об'єкту, зазначеному в п.1.1 договору, визначені договором на виконання робіт, який укладений між замовником та генпідрядником.
Згідно з п.2.1 договору вартість робіт за договором становить 7788 грн 90 коп., в т.ч. ставка єдиного податку 5% - 370 грн 90 коп. та розрахований відповідно до вимог ДБН 1.1-1.2000 від 01.10.2000 у розмірі 2,5% від глав 1-9 зведеного кошторисного розрахунку (додаток №1). Джерелом фінансування робіт замовника є кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на капітальний ремонт систем централізованого водопостачання та водовідведення.
Замовник у відповідності до п.2.2 договору оплачує виконавцю роботи за здійснення технічного нагляду пропорційно обсягу виконаних робіт по актам виконаних робіт форми КБ-2в, по будівництву відповідно діючих нормативних документів на підставі акту виконаних робіт з відповідним розрахунком.
Оплата здійснюється в гривнях шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок виконавця не пізніше 5-денного терміну після підписання актів форми №КБ-2в в розмірі більш ніж 2,5% від фактично виконаних робіт генпідрядником та прийнятих замовником (п.2.3 договору).
Відповідно до п.3.4 договору перевірка та підписання актів виконаних робіт (форми КБ-2в) здійснюється виконавцем протягом трьох робочих днів після їх надання генпідрядником, після перевірки акти передаються замовнику для оплати.
Між сторонами 25.06.2013 був укладений договір №95пт, за умовами якого замовник делегує, а виконавець здійснює технічний нагляд за виконанням робіт по об'єкту В«Система централізованого водопостачання та водовідведення м.Рубіжного - капітальний ремонт обладнання свердловини №18В» . Здійснення технічного нагляду за будівництвом об'єкту виконується у відповідності з Порядком здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єктів архітектури, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 №903 (п.1.1 договору).
Згідно з п.2.1 договору вартість робіт за договором становить 2423 грн 40 коп., в т.ч. ставка єдиного податку 5% - 115 грн 40 коп. та розрахований відповідно до вимог ДБН 1.1-1.2000 від 01.10.2000 у розмірі 2,5% від глав 1-9 зведеного кошторисного розрахунку (додаток №1). Джерелом фінансування робіт замовника є кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на капітальний ремонт систем централізованого водопостачання та водовідведення.
В іншій частині зазначений договір є ідентичним за змістом договору №93пт від 25.06.2013.
Між сторонами 25.06.2013 був укладений договір №96пт, за умовами якого замовник делегує, а виконавець здійснює технічний нагляд за виконанням робіт по об'єкту В«Система централізованого водопостачання та водовідведення м.Рубіжного - капітальний ремонт обладнання свердловини №17В» . Здійснення технічного нагляду за будівництвом об'єкту виконується у відповідності з Порядком здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єктів архітектури, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 №903 (п.1.1 договору).
Згідно з п.2.1 договору вартість робіт за договором становить 2423 грн 40 коп., в т.ч. ставка єдиного податку 5% - 115 грн 40 коп. та розрахований відповідно до вимог ДБН 1.1-1.2000 від 01.10.2000 у розмірі 2,5% від глав 1-9 зведеного кошторисного розрахунку (додаток №1). Джерелом фінансування робіт замовника є кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на капітальний ремонт систем централізованого водопостачання та водовідведення.
В іншій частині зазначений договір є ідентичним за змістом договору №93пт від 25.06.2013.
01.07.2013 між сторонами був укладений договір №102пт, за умовами якого замовник делегує, а виконавець здійснює технічний нагляд за виконанням робіт по об'єкту В«Капітальний ремонт Жовтневої станції біологічного очищення м.ЛуганськВ» . Здійснення технічного нагляду за будівництвом об'єкту виконується у відповідності з Порядком здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єктів архітектури, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 №903 (п.1.1 договору).
Згідно з п.2.1 договору вартість робіт за договором становить 15112 грн 65 коп., в т.ч. ставка єдиного податку 5% - 719 грн 65 коп. та розрахований відповідно до вимог ДБН 1.1-1.2000 від 01.10.2000 у розмірі 2,5% від глав 1-9 зведеного кошторисного розрахунку (додаток №1). Джерелом фінансування робіт замовника є кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на капітальний ремонт систем централізованого водопостачання та водовідведення у сумі 14672 грн 48 коп. та співфінансування (кошти ТОВ В«ЛуганськводаВ» ) у сумі 440 грн 17 коп.
В іншій частині зазначений договір є ідентичним за змістом договору №93пт від 25.06.2013.
01.07.2013 між сторонами був укладений договір №105пт, за умовами якого замовник делегує, а виконавець здійснює технічний нагляд за виконанням робіт по об'єкту В«Капітальний ремонт очисних споруд м.СватовеВ» . Здійснення технічного нагляду за будівництвом об'єкту виконується у відповідності з Порядком здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єктів архітектури, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 №903 (п.1.1 договору).
Згідно з п.2.1 договору вартість робіт за договором становить 8032 грн 50 коп., в т.ч. ставка єдиного податку 5% - 382 грн 50 коп. та розрахований відповідно до вимог ДБН 1.1-1.2000 від 01.10.2000 у розмірі 2,5% від глав 1-9 зведеного кошторисного розрахунку (додаток №1). Джерелом фінансування робіт замовника є кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на капітальний ремонт систем централізованого водопостачання та водовідведення у сумі 7798 грн 54 коп. та співфінансування (кошти ТОВ В«ЛуганськводаВ» ) у сумі 233 грн 96 коп.
В іншій частині зазначений договір є ідентичним за змістом договору №93пт від 25.06.2013.
01.07.2013 між сторонами був укладений договір №111пт, за умовами якого замовник делегує, а виконавець здійснює технічний нагляд за виконанням робіт по об'єкту В«Система централізованого водопостачання та водовідведення м.Рубіжного - капітальний ремонт обладнання центральної насосної станції очисних спорудВ» . Здійснення технічного нагляду за будівництвом об'єкту виконується у відповідності з Порядком здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єктів архітектури, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 №903 (п.1.1 договору).
Згідно з п.2.1 договору вартість робіт за договором становить 7112 грн 70 коп., в т.ч. ставка єдиного податку 5% - 338 грн 70 коп. та розрахований відповідно до вимог ДБН 1.1-1.2000 від 01.10.2000 у розмірі 2,5% від глав 1-9 зведеного кошторисного розрахунку (додаток №1). Джерелом фінансування робіт замовника є кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на капітальний ремонт систем централізованого водопостачання та водовідведення.
В іншій частині зазначений договір є ідентичним за змістом договору №93пт від 25.06.2013.
02.07.2013 між сторонами був укладений договір №112пт, за умовами якого замовник делегує, а виконавець здійснює технічний нагляд за виконанням робіт по об'єкту В«Капітальний ремонт КНС №1, КНС В«ЦентральнаВ» м.ПервомайськВ» . Здійснення технічного нагляду за будівництвом об'єкту виконується у відповідності з Порядком здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єктів архітектури, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 №903 (п.1.1 договору).
Згідно з п.2.1 договору вартість робіт за договором становить 1542 грн 45 коп., в т.ч. ставка єдиного податку 5% - 73 грн 45 коп. та розрахований відповідно до вимог ДБН 1.1-1.2000 від 01.10.2000 у розмірі 2,5% від глав 1-9 зведеного кошторисного розрахунку (додаток №1). Джерелом фінансування робіт замовника є кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на капітальний ремонт систем централізованого водопостачання та водовідведення у сумі 1497 грн 52 коп. та співфінансування (кошти ТОВ В«ЛуганськводаВ» ) у сумі 44 грн 93 коп.
В іншій частині зазначений договір є ідентичним за змістом договору №93пт від 25.06.2013.
На виконання вказаних умов договорів позивачем були виконані відповідні роботи, які відповідач вчасно не оплатив, внаслідок чого за ним виникла заборгованість в сумі 18836 грн 38 коп. (в т.ч. за договором №93пт від 25.06.2013 в сумі 3154 грн 10 коп., за договором №95пт від 25.06.2013 в сумі 2421 грн 09 коп., за договором №96пт від 25.06.2013 в сумі 2421 грн 09 коп., за договором №102пт від 01.07.2015 в сумі 2534 грн 90 коп., за договором №105пт від 01.07.2013 в сумі 4236 грн 41 коп., за договором №111пт від 01.07.2013 в сумі 2552 грн 71 коп., за договором №112пт від 02.07.2013 в сумі 1516 грн 08 коп.), за стягненням якої позивач звернувся до суду з даним позовом.
Відповідно до ст.193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст.509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Частиною 1 ст.173 Господарського кодексу України передбачено, що господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Згідно ст.11 Цивільного кодексу України підставою виникнення цивільних прав і обов'язків (зобов'язань) є, зокрема, договір.
Згідно ч.1 ст.638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.
Відповідно до ч.1 ст.639 Цивільного кодексу України договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом.
Статтею 627 Цивільного кодексу України передбачено, що відповідно до ст.6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Згідно ст.629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ст.875 Цивільного кодексу України за договором будівельного підряду, до яких відносяться і договори №93пт від 25.06.2013, №95пт від 25.06.2013, №96пт від 25.06.2013, №102пт від 01.07.2015, №105пт від 01.07.2013, №111пт від 01.07.2013, №112пт від 02.07.2013, підрядник зобов'язується збудувати і здати у встановлений строк об'єкт або виконати інші будівельні роботи відповідно до проектно-кошторисної документації , а замовник зобов'язується надати підрядникові будівельний майданчик (фронт робіт), передати затверджену проектно-кошторисну документацію, якщо цей обов'язок не покладається на підрядника, прийняти об'єкт або закінчені будівельні роботи та оплатити їх. Договір будівельного підряду укладається на проведення нового будівництва, капітального ремонту, реконструкції (технічного переоснащення) підприємств, будівель (зокрема житлових будинків), споруд, виконання монтажних, пусконалагоджувальних та інших робіт, нерозривно пов'язаних з місцезнаходженням об'єкта. До договору будівельного підряду застосовуються положення цього Кодексу, якщо інше не встановлено законом. Аналогічні положення містяться і в ст.318 Господарського кодексу України.
Згідно з ч.1 ст.853 Цивільного кодексу України замовник зобов'язаний прийняти роботу, виконану підрядником відповідно до договору підряду, оглянути її і в разі виявлення допущених у роботі відступів від умов договору або інших недоліків негайно заявити про них підрядникові. Якщо замовник не зробить такої заяви, він втрачає право у подальшому посилатися на ці відступи від умов договору або недоліки у виконаній роботі.
Частиною 1 ст.854 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково.
Відповідно до п.3 Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єктів архітектури, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 №903, технічний нагляд здійснюють особи, що мають виданий
відповідно до законодавства архітектурно-будівельною атестаційною
комісією кваліфікаційний сертифікат.
Відповідно до ст.11 Закону України В«Про архітектурну діяльністьВ» та п.2 Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єкта архітектури, під час будівництва об'єкта архітектури здійснюється авторський та технічний нагляд. Технічний нагляд забезпечується замовником та здійснюється особами, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат. Авторський нагляд здійснюється архітектором - автором проекту об'єкта архітектури, іншими розробниками затвердженого проекту або уповноваженими ними особами. Авторський нагляд здійснюється відповідно до законодавства та договору із замовником.
Відповідно до п.13 Порядку проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №554 від 23.05.2011 В«Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектуриВ» виконавці, які одержали кваліфікаційний сертифікат, можуть виконувати окремі види робіт (надавати послуги), пов'язані із створенням об'єкта архітектури, без відповідної ліцензії, несуть відповідальність за неналежне виконання робіт (надання послуг), спроможність виконувати які підтверджена кваліфікаційним сертифікатом, та порушення вимог законодавства, будівельних норм,
державних стандартів і правил.
Позивачем надано кваліфікаційний сертифікат серії АТ №000750, який виданий ОСОБА_2 за категорією інженер технічного нагляду, та кваліфікаційний сертифікат серії АТ №000717, який виданий ОСОБА_3 за категорією інженер технічного нагляду, які свідчать про те, що зазначені особи як виконавці робіт за договорами №93пт від 25.06.2013, №95пт від 25.06.2013, №96пт від 25.06.2013, №102пт від 01.07.2015, №105пт від 01.07.2013, №111пт від 01.07.2013, №112пт від 02.07.2013 могли виконувати роботи з технічного нагляду за виконанням робіт за вказаними договорами.
Відповідно п.2.2 договорів замовник оплачує виконавцю роботи за здійснення технічного нагляду пропорційно обсягу виконаних робіт по актам виконаних робіт форми КБ-2в, по будівництву відповідно діючих нормативних документів на підставі акту виконаних робіт з відповідним розрахунком.
Між сторонами були підписані відповідні акти виконаних робіт, в т.ч. до договору №93пт від 25.06.2013 підписаний акт виконаних робіт №1 від 12.12.2013 на суму 3154 грн 10 коп. (а.с.31), до договору №95пт від 25.06.2013 підписаний акт виконаних робіт №1 від 16.12.2013 на суму 2421 грн 09 коп. (а.с.34), до договору №96пт від 25.06.2013 підписаний акт виконаних робіт №1 від 16.12.2013 на суму 2421 грн 09 коп. (а.с.37), до договору №102пт від 01.07.2013 підписаний акт виконаних робіт №1 від 23.12.2013 на суму 2534 грн 90 коп. (а.с.40), до договору №105пт від 01.07.2013 підписаний акт виконаних робіт №1 від 23.12.2013 на суму 4236 грн 41 коп. (а.с.43), до договору №111пт від 01.07.2013 підписаний акт виконаних робіт №1 від 24.12.2013 на суму 2552 грн 71 коп. (а.с.46), до договору №112пт від 02.07.2013 підписаний акт виконаних робіт №1 від 04.12.2013 на суму 1516 грн 08 коп. (а.с.49).
Згідно ст.ст.525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства тощо. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається.
Відповідно до ч.1 ст.222 Господарського кодексу України учасники господарських відносин, що порушили майнові права або законі інтереси інших суб'єктів, зобов'язані поновити їх, не чекаючи пред'явлення їм претензії чи звернення до суду.
Приписами ст.530 Цивільного кодексу України, зокрема, встановлено, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Оплата здійснюється в гривнях шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок виконавця не пізніше 5-денного терміну після підписання актів форми №КБ-2в в розмірі більш ніж 2,5% від фактично виконаних робіт генпідрядником та прийнятих замовником (п.2.3 договору).
Розмір заборгованості за договорами №93пт від 25.06.2013, №95пт від 25.06.2013, №96пт від 25.06.2013, №102пт від 01.07.2015, №105пт від 01.07.2013, №111пт від 01.07.2013, №112пт від 02.07.2013 підтверджений відповідачем в акті звірення розрахунків від 10.12.2015.
Порушенням зобов'язання, у відповідності до ст.610 Цивільного кодексу України, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання, тобто - неналежне виконання.
Враховуючи викладене, господарський суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог позивача про стягнення з відповідача заборгованості в сумі 18836 грн 38 коп. (в т.ч. за договором №93пт від 25.06.2013 в сумі 3154 грн 10 коп., за договором №95пт від 25.06.2013 в сумі 2421 грн 09 коп., за договором №96пт від 25.06.2013 в сумі 2421 грн 09 коп., за договором №102пт від 01.07.2015 в сумі 2534 грн 90 коп., за договором №105пт від 01.07.2013 в сумі 4236 грн 41 коп., за договором №111пт від 01.07.2013 в сумі 2552 грн 71 коп., за договором №112пт від 02.07.2013 в сумі 1516 грн 08 коп.).
Господарський суд зазначає, що відсутність бюджетного фінансування не є підставою для звільнення від відповідальності за порушення зобов'язання. Правова позиція з вказаного питання викладена в постанові Верховного Суду України від 15.05.2012 у справі №11/446.
Відповідач позов не оспорив, доказів відсутності боргу не подав.
Судовий збір покладається на відповідача згідно ст.44, 49 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст.44, 49, 75, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю В«ЛугбудтехнаглядВ» до Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Луганської обласної державної адміністрації задовольнити повністю.
2.Стягнути з Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Луганської обласної державної адміністрації, проспект Радянський, б.59, м.Сєвєродонецьк Луганської області, ідентифікаційний код 03364062, на користь Товариства з обмеженою відповідальністю В«ЛугбудтехнаглядВ» , проспект Космонавтів, б.2-Г, м.Сєвєродонецьк Луганської області, ідентифікаційний код 38088647, заборгованість за виконані роботи в сумі 18836 грн 38 коп., судовий збір у сумі 1218 грн 00 коп., про що видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 14.12.2015.
Суддя Т.В. Косенко
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2015 |
Оприлюднено | 17.12.2015 |
Номер документу | 54301673 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Косенко Т.В.