Рішення
від 14.12.2015 по справі 753/16387/15-ц
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/16387/15-ц

провадження № 2/753/7660/15

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(ЗАОЧНЕ)

"14" грудня 2015 р. Дарницький районний суд м. Києва в складі:

головуючої судді - Лужецькій О.Р.,

при секретарі - Цибулюку М.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовною Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «ОСОКОРКИ-КИЇВ» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСББ "Осокорки-Київ" звернулося до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги та просило стягнути з відповідача, який проживає у АДРЕСА_1 заборгованість за житлово-комунальні послуги в сумі 35 757 грн. 35 коп., посилаючись на те, що внаслідок несумлінного ставлення відповідача до своїх обов'язків по сплаті сум за спожиті житлово-комунальні послуги, позивач зазнає збитків стосовно утримання будинку. Також позивач просив стягнути з відповідача понесені ним витрати на оплату судового збору в загальному розмірі 243, 60 грн. та витрати на правову допомогу у розмірі 3 085 грн. 60 коп.

В судове засідання представник позивача не з'явилась, подала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала в повному обсязі, не заперечувала проти винесення заочного рішення.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

Відповідно до ч. 1 ст. 224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Таким чином, суд відповідно до ч. 4 ст. 169, ст. 224 ЦПК України за згодою позивача суд постановив ухвалу про заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.

Повно і всебічно вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що відповідач є власником квартири АДРЕСА_1 що підтверджується відомостями з єдиного держаного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна.

Відповідно до п.5 ч.3 ст.20 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Згідно з п. 7 "Правил користування приміщеннями житлових будинків", затверджених Постановою КМУ № 45 від 24 січня 2006 року "Про внесення змін до постанови Кабміну від 08 жовтня 1992 року № 572", власник та наймач квартири зобов'язаний оплачувати надані житлово - комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Ч. 9 ст. 22 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирних будинків» власники несуть відповідальність за своєчасність здійснення платежів на рахунок управителя.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач своєчасно та в повному обсязі не сплачує вартість наданих послуг, внаслідок чого виникла заборгованість за житлово - комунальні послуги в сумі 35 757 грн. 35 коп., з яких: 24 059 грн. 15 коп. - сума основного боргу, 9 599 грн. 58 коп. - інфляційна складова боргу, 2 098 грн. 35 коп. - 3% річних.

Відповідно до ст. Закону України "Про житлово-комунальні послуги", п. 30 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води, водовідведення, п. п. 4, 17, 29 Правил наданню населенню послуг з газопостачання споживачі зобов'язані своєчасно оплачувати надані їм житлово-комунальні послуги (опалення, постачання холодної та гарячої води, водовідведення та газопостачання) та витрати на утримання будинку і прибудинкової території пропорційно загальної площі квартири, згідно Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 року № 529, а з 01.06.2011 року згідно Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року № 869.

Відповідно до п. 14 Правил користування приміщеннями житлових будинків і при будинковими територіями, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 572 від 08 жовтня 1992 року плата за використовування теплової та електричної енергії, газу та водопостачання і каналізацію та інші послуги власниками квартир, наймачами, орендарями вноситься за затвердженими в установленому порядку тарифами.

Статтею 625 ЦК України визначено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три відсотки річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

За таких обставин суд приходить до висновку про необхідність стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості за житлово-комунальні послуги в сумі 35 757 грн. 35 коп., з яких: 24 059 грн. 15 коп. - сума основного боргу, 9 599 грн. 58 коп. - інфляційна складова боргу, 2 098 грн. 35 коп. - 3% річних.

До витрат, пов'язаних з розглядом судової справи, відповідно до ст.ст.79,84 ЦПК України, належать, в тому числі й витрати на правову допомогу.

Відповідно з ч.ч. 1, 3 ст. 12 Закону України "Про адвокатуру", оплата праці адвоката здійснюється на підставі угоди між громадянином чи юридичною особою і адвокатським об'єднанням чи адвокатом.

Згідно з ст. 84 ЦПК України, витрати, пов'язані з оплатою правової допомоги адвоката або іншого фахівця в галузі права, несуть сторони, крім випадків надання безоплатної правової допомоги. Граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу встановлюється законом.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах", розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних справах, в яких така компенсація виплачується стороні, на користь якої ухвалено судове рішення, іншою стороною, а в адміністративних справах - суб'єктом владних повноважень, не може перевищувати 40 відсотків встановленої законом мінімальної заробітної плати у місячний розмір за годину участі особи, яка надавала правову допомогу, у судовому засіданні, під час вчинення окремих процесуальних дій поза судовим засіданням та під час ознайомлення з матеріалами справи в суді, що визначається у відповідному судовому рішенні.

Статтею 88 ЦПК України передбачено, що стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати, тому суд вважає за необхідне солідарно стягнути з відповідача сплачені позивачем судові витрати: а саме - судовий збір 243 грн. 60 коп. та витрати на правову допомогу в розмірі 2030 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 15, 60, 61, 169, 208, 209, 212-215 224-226 ЦПК України, Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Законом України «Про об'єднання співвласників багатоквартирних будинків» ст. 257, ч.1 ст.264 ЦК України, суд

В И Р І Ш И В :

Позов Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «ОСОКОРКИ-КИЇВ» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги - задовольнити.

Стягнутиз ОСОБА_2 (відомості відсутні) на користь об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «ОСОКОРКИ-КИЇВ» (ЄДРПОУ 24747809) заборгованість за житлово-комунальні послуги в сумі 35 757 (тридцять п'ять тисяч сімсот п'ятдесят сім) грн. 35 коп., з яких: 24 059 (двадцять чотири тисячі п'ятдесят дев'ть) грн. 15 коп. - сума основного боргу, 9 599 (дев'ять тисяч п'ятсот дев'яносто дев'ять) грн. 58 коп. - інфляційна складова боргу, 2 098 (дві тисячі дев'яносто вісім) грн. 35 коп. - 3% річних

Стягнути з ОСОБА_2 (відомості відсутні) на користь об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «ОСОКОРКИ-КИЇВ» (ЄДРПОУ 24747809) витрати на правову допомогу у розмірі 2030(дві тисячі тридцять) грн. 00 коп. та судовий збір в сумі 243 грн. 60 коп(двісті сорок три) грн. 60 коп.

Відповідачем, який не приймав участі у розгляді справи, протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення може бути подана письмова заява про перегляд заочного рішення, відповідно до вимог ст.229 ЦПК України.

Заочне рішення може бути оскаржене іншими особами, шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду до апеляційного суду м. Києва через Дарницький районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про перегляд заочного рішення відповідачем, який не приймав участі у розгляді справи, якщо заяву про перегляд заочного рішення не було подано, після закінчення строку для подання апеляційної скарги, у разі якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

СУДДЯ О.Р. ЛУЖЕЦЬКА

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.12.2015
Оприлюднено17.12.2015
Номер документу54314445
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —753/16387/15-ц

Рішення від 14.12.2015

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Лужецька О. Р.

Ухвала від 14.09.2015

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Лужецька О. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні