ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/36188/14-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 грудня 2014 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Середа К.О., при секретарі Шалапуді В.П., за участю сторони кримінального провадження - слідчого СГ ГСУ Генеральної прокуратури України Ковіна Д.О., розглянувши в судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання слідчого СГ ГСУ Генеральної прокуратури України Ковіна Д.О. про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю,-

В С Т А Н О В И В :

04.12.2014 в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва Середи К.О. надійшло клопотання слідчого СГ ГСУ Генеральної прокуратури України Ковіна Д.О., погоджене прокурором Першого відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату Генеральної прокуратури України, радником юстиції Павлюком Ф., про надання тимчасового доступу до банківських документів ПАТ «Укрбізнесбанк», м. Київ, вул. Андрія Малишка, буд.1, код МФО 334969 та можливість їх вилучення, згідно переліку в клопотанні.

Слідчий у судовому засіданні клопотання підтримав з викладених в ньому підстав та просив задовольнити.

Представник ПАТ «Укрбізнесбанк» у призначене судове засідання з розгляду клопотання не з'явився. Через канцелярію суду 15.12.2014 надійшло клопотання, за підписом начальника відділу по роботі з проблемними активами ОСОБА_3, про розгляд клопотання слідчого у відсутність представника банку.

Оскільки, згідно із ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання, слідчий суддя визнав можливим розглянути клопотання за відсутності представника ПАТ «Укрбізнесбанк».

Згідно ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

В обґрунтування зазначеного клопотання слідчий посилається на те, що Генеральною прокуратурою України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12014070000000103 за фактом заволодіння державним майном в особливо великих розмірах при проведенні процедури банкрутства ТОВ «Закарпатполіметали» ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що на початку 2013 року міністр внутрішніх справ України ОСОБА_4, використовуючи своє службове становище, через свого знайомого - директора підконтрольного йому ТОВ «Карпатська рудна компанія» ОСОБА_6, погрожуючи притягненням до кримінальної відповідальності, вплинув на суддів господарського суду Закарпатської області з метою призначення арбітражного керуючого ОСОБА_5 ліквідатором ТОВ «Закарпатполіметали», 92 % статутного фонду якого належало державній акціонерній компанії «Українські поліметали».

20 березня 2013 року ухвалою господарського суду Закарпатської області ліквідатором ТОВ «Закарпатполіметали» призначено ОСОБА_5, який, діючи за попередньою змовою із ОСОБА_4, ОСОБА_6, заступником директора ТОВ «Карпатська рудна компанія» ОСОБА_7, міністром екології та природних ресурсів України ОСОБА_9, зловживаючи своїм службовим становищем, під час проведення вказаного аукціону занизив вартість майна ТОВ «Закарпатполіметали» шляхом виключення з його переліку хвостів гравітаційного збагачення, утворених в процесі технологічної переробки золотовмісних руд, які мають в своєму складі масу золота у, загальною вартістю 125 000 000 гривень, внаслідок чого вказані особи заволоділи державним майном, у особі ДАК «Українські поліметали» на вказану суму, яка більш ніж в 600 разів перевищує неподатковий мінімум доходів громадян і є особливо великим розміром.

В ході розслідування встановлено, що ТОВ «Гірничо-геологічне підприємство «Бріком» (код ЄДРПОУ 37605246) під час здійснення своєї господарської діяльності на протязі 2013-2014 років, використовувало рахунок № 2600210451980, відкритий в ПАТ «Укрбізнесбанк», код МФО 334969 з ТОВ «Карпатська рудна компанія» (код ЄДРПОУ 38241969), яке під час здійснення своєї господарської діяльності на протязі 2013-2014 років використовувало рахунок № 26002032195401, відкритий в ПАТ «Укрбізнесбанк», код МФО 334969.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей, які містять охоронювану законом таємницю.

Пунктом 5 ч. 1 ст. 162 КПК України визначено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Згідно із ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку).

Слідчий зазначає, що дослідити зазначені документи та використати їх як допустимий доказ у кримінальному провадженні без рішення суду щодо тимчасового доступу до документів, які становить банківську таємницю, неможливо.

Слідчий суддя вважає, що документи, які знаходяться у володінні банку та до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, з урахуванням наведених обґрунтувань та поданих документів, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні.

Між тим, клопотання слідчого в частині надання тимчасового доступу та можливості вилучення оригіналів документів, які зазначені в його клопотанні, слідчий суддя вважає передчасним, оскільки слідчим не обґрунтована така необхідність на даному етапі досудового розслідування (як-то призначення експертного дослідження, тощо).

За таких обставин, слідчий суддя, керуючись ст.ст. 160-163, 243, 309 КПК України, -

У Х В А Л И В :

Клопотання слідчого СГ ГСУ Генеральної прокуратури України Ковіна Д.О. про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, - задовольнити частково.

Надати слідчому в особливо важливих справах Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України, старшому раднику юстиції Калініну Ігорю Віталійовичу, слідчому групи слідчих Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України, раднику юстиції Ковіну Денису Олеговичу тимчасовий доступ до банківських документів ПАТ «Укрбізнесбанк», розташованого за адресою: м. Київ, вул. Андрія Малишка, буд.1, код МФО 334969, з можливістю вилучення їх копій, а саме:

- реєстраційних документів ТОВ «Гірничо-геологічне підприємство «Бріком» (код ЄДРПОУ 37605246);

- карток із зразками підписів директора ТОВ «Гірничо-геологічне підприємство «Бріком» та відбитком печатки;

- листів, заяв, доручень та інших документів щодо надання повноважень іншим особам подавати до банківської установи платіжні доручення, отримувати кошти, виписки банку, тощо;

- виписок про рух грошових коштів по рахунку № 2600210451980, який належить ТОВ «Гірничо-геологічне підприємство «Бріком», з інформацією про точний час надходження (включаючи години, хвилини і секунди) та перерахування грошових коштів по вказаному рахунку за період з 20.03.2013 по час винесення ухвали слідчим суддею; залишок грошових коштів на кінець та початок банківського дня; призначення платежів; розрахункові (поточні) рахунки юридичних (фізичних) осіб - контрагентів ТОВ «Гірничо-геологічне підприємство «Бріком» (код ЄДРПОУ 37605246), їх реєстраційних кодів;

- банківських виписок про видачу готівки та чеки за період з 20.03.2013 по час винесення ухвали слідчим суддею;

- договорів на встановлення системи «Банк-Клієнт»;

- виписок з номерами телефонів (ІР-адресів), з яких проходило з'єднання системи «Банк-Клієнт» з банком та датами проведення вказаних з'єднань, включаючи години та хвилини за період з 20.03.2013 по час винесення ухвали слідчим суддею ;

- договорів, інших фінансових документів, які стали підставою для руху коштів по рахунку ТОВ «Гірничо-геологічне підприємство «Бріком» (код ЄДРПОУ 37605246) за період з 20.03.2013 по час винесення ухвали слідчим суддею ;

- договорів, укладених на користь чи за дорученням ОСОБА_6, ОСОБА_7, інших осіб за період з 20.03.2013 по час винесення ухвали слідчим суддею, в тому числі договорів, укладених з іншими суб'єктами підприємницької діяльності щодо придбання та продажу цінних паперів.

В іншій частині у задоволенні клопотання відмовити.

Визначити строк дії ухвали протягом одного місяця, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

Службовим особам ПАТ «Укрбізнесбанк» надати (забезпечити) слідчому в особливо важливих справах Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України, старшому раднику юстиції Калініну Ігорю Віталійовичу, слідчому групи слідчих Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України, раднику юстиції Ковіну Денису Олеговичу доступ та можливість вилучення копій вищеперелічених документів.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: К.О.Середа

Ухвала виготовлена в двох примірниках.

Примірник 1 - знаходиться в матеріалах судового провадження № 757/36188/14-к

Примірник 2 та належним чином завірена копія ухвали - надано слідчому.

Слідчий суддя К.О.Середа

Зареєстровано 15.12.2015
Оприлюднено 16.12.2015
Дата набрання законної сили 16.12.2014

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону