Подільський районний суд міста Києва
Справа № 758/13860/15-к
У Х В А Л А
04 грудня 2015 рокуслідчий суддя Подільського районного суду м. Києва, ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого СУ ФР ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві, капітана податкової міліції ОСОБА_3 , розглянув у судовому засіданні в залі суду у м. Києві клопотання слідчого СУ ФР ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві, капітана податкової міліції ОСОБА_3 про арешт майна,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СУ ФР ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві, капітан податкової міліції ОСОБА_3 , за погодженням з першим заступником прокурора прокуратури Подільського району м. Києва ОСОБА_4 , вніс до суду клопотання про арешт майна.
Своє клопотання слідчий обґрунтовує тим, що СУ ФР ДПІ у Подільському району Головного управління ДФС у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32015100070000082 від 02.07.2015, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205, ч.1,ч.3 ст.212 КК України.
Зазначає, що в ході здійснення досудового розслідування встановлено, що не встановлені слідством особи протягом 2014-2015 років вчинили фіктивне підприємництво, тобто створення ряду підприємств з метою прикриття незаконної діяльності реально існуючих СГД, розкрадання бюджетних коштів, конвертації грошових коштів та переведення їх у готівку, а також незаконного формування податкового кредиту та мінімізації податкових зобов`язань.
Так, на виконання доручення СУ ФР ДПІ у Подільському району Головного управління ДФС у м. Києві до слідчого управління з ОУ ГУ ДФС у м. Києві надійшли матеріали щодо виявлення транзитно-конвертаційної групи (ТКГ), що діє на території Києво-Святошинського району. Згідно вказаних матеріалів встановлено, що до складу ТКГ входить більше 70 СГД, в тому числі ТОВ "Грін Роздріб" (код 39920675).
Посилається на те, що здійсненими слідчо-розшуковими заходами встановлено, що ТОВ "Грін Роздріб" (код 39920675) в банку ПАТ «КБ «Глобус» (МФО 380526, адреса: м. Київ провулок Куренівський 19\5), відкрито рахунок № НОМЕР_1 , а тому 30.11.2015 було винесено постанову про визнання грошових коштів речовими доказами, які знаходяться на вказаних рахунках.
Звертає увагу слідчого судді на те, що приймаючи до уваги вищевикладене, а також те, що грошові кошти, які знаходяться на вказаному рахунку ТОВ "Грін Роздріб" (код 39920675) в даному кримінальному провадженні були об`єктом злочинних дій і мають значення речових доказів,звертається з даним клопотанням до суду та просить накласти на них арешт.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримує з наведених підстав, обґрунтувавши поясненнями просить його задовольнити в повному обсязі.
З метою забезпечення арешту майна та недопущення розголошення матеріалів кримінального провадження і здійснюваних в його рамках слідчих дій, слідчий суддя вважає за необхідне розглянути клопотання без повідомлення його власника, відповідно до вимог ч.2 ст. 172 КПК України
Слідчий суддя, заслухавши сторону кримінального провадження, вивчивши долучені документи, дійшов висновку, що клопотання обґрунтоване та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так слідчим суддею встановлено, що в провадженні СУ ФР ДПІ у Подільському району Головного управління ДФС у м. Києві перебувають матеріали кримінального провадження № 32015100070000082 від 02.07.2015, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205, ч.1,ч.3 ст.212 КК України.
Підставою для внесення відомостей до ЄРДР стали матеріали правоохоронних та контролюючих державних органів про виявлення фактів вчинення чи підготовки до вчинення кримінальних правопорушень від 20.11.2014 та від 19.11.2015 про те, що не встановлені слідством особи протягом 2014-2015 років вчинили фіктивне підприємництво, тобто створення ряду підприємств з метою прикриття незаконної діяльності.
Як вбачається з наданих слідчим матеріалів, якими він обґрунтовує доводи свого клопотання, досудовим розслідуванням, зокрема встановлено, що на території Києво-Святошинського району діє транзитно-конвертаційа група (ТКГ) до складу якої входить більше 70 СГД, в тому числі ТОВ "Грін Роздріб" (код 39920675), службовими особами якої в банку ПАТ «КБ «Глобус» (МФО 380526, адреса: м. Київ провулок Куренівський 19\5), відкрито рахунок № НОМЕР_1 .
Згідно Постанови про визнання грошових коштів речовими доказами від 30 листопада 2015 року, грошові кошти, які знаходяться на вказаному рахунку було визнано речовими доказами та приєднано до матеріалів кримінального провадження.
Стаття друга КПК України визначає, що завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Слідчим суддею встановлено, що чинним кримінальним процесуальним законодавством України з метою досягнення дієвості кримінального провадження передбачено заходи його забезпечення.
Так відповідно, до ч. 2 ст. 131 КПК України, заходами забезпечення кримінального провадження є: 1) виклик слідчим, прокурором, судовий виклик і привід; 2) накладення грошового стягнення; 3) тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом; 4) відсторонення від посади; 5) тимчасовий доступ до речей і документів; 6) тимчасове вилучення майна; 7) арешт майна; 8) затримання особи; 9) запобіжні заходи.
За приписами статті 170 КПК України, арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у разі якщо до такої юридичної особи може бути застосовано захід кримінально-правового характеру у вигляді конфіскації майна, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.
Слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним участині другій статті 167цього Кодексу.
Арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності у підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб, а також які перебувають у власності юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, з метою забезпечення можливої конфіскації майна, спеціальної конфіскації або цивільного позову.
З системного аналізу зазначеної статті КПК України в сукупності з іншими його нормами можна зробити висновок, що арешт, як захід забезпечення кримінального провадження може бути застосований слідчим суддею виключно у випадку коли наявні достатні підстави вважати, що майно на яке його просять накласти арешт відповідає критеріям, зазначеним у частині другій статті 167цього Кодексу та перебуває у власності у підозрюваного,обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно-небезпечне діяння, а також яке перебуває у власності юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Метою ж застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт є забезпечення можливої конфіскації чи спеціальної конфіскації або цивільного позову, тобто арешт може бути накладений в межах досудового розслідування кримінального провадження (або судового провадження), відомості щодо якого внесено до ЄРДР за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтею КК України санкція якої передбачає такий покарання, як конфіскація майна, або у тому випадку, якщо в кримінальному провадженні пред`явлено позов цивільним позивачем.
Частина перша та друга статті 173 КПК України визначає, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) достатність доказів, що вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; 3) розмір можливої конфіскації майна, можливий розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, та цивільного позову; 4) наслідки арешту майна для інших осіб; 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.
Оцінивши в сукупності надані слідчим докази з врахуванням встановлених в судовому засіданні обставин, слідчий суддя приходить до висновку, що останнім доведено наявність достатніх підстав вважати, що дійсно було вчинено кримінальні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 205, ч.1,ч.3 ст.212 КК України, а також того, що майно на яке він просить накласти арешт відповідає критеріям зазначеним у частині другій статті 167цього Кодексу.
Крім того, слідчий суддя вважає доведеною, як необхідність так і наявність правових підстав для застосування заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна, оскільки з наданих слідчим матеріалів, якими він обґрунтовує своє клопотання вбачаються достатні підстави вважати, що грошові кошти, які знаходяться на розрахунковому рахунку ТОВ "Грін Роздріб" (код 39920675) відкритому в банку ПАТ «КБ «Глобус» (МФО 380526), що знаходиться за адресою м. Київ провулок Куренівський 19\5, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення, що відповідно до п.6 ч.9 ст. 100 КПК України є підставою для їх спеціальної конфіскації під час ухвалення судового рішення, яким закінчується кримінальне провадження.
З урахуванням викладеного, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого знайшло своє повне доведення в судовому засіданні, є таким, що ґрунтується на вимогах чинного законодавства України, а тому підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 2, 100,170-173, 175, 309, 392, 395 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого СУ ФР ДПІ у Подільському районі Головного управління ДФС у місті Києві капітана податкової міліції ОСОБА_3 про арешт майна задовольнити.
Накласти арешт на речові докази, а саме: грошові кошти, що знаходяться на рахунку ТОВ "Грін Роздріб" (код 39920675) № НОМЕР_1 , який відкритий в банку ПАТ «КБ «Глобус» (МФО 380526, адреса: м. Київ провулок Куренівський 19\5), в частині видатку коштів, з можливістю зарахування на зазначені рахунки коштів, що надходять, повідомляючи в подальшому СУ ФР ДПІ у Подільському району ГУ ДФС у м. Києві усно та письмово, про суму коштів, що знаходяться на цих рахунках безпосередньо в момент надання копії ухвали та за першим запитом слідчого, на час його надання.
Заборонити розпоряджатися грошовими коштами, що знаходяться на рахунку ТОВ "Грін Роздріб" (код 39920675) № НОМЕР_1 , який відкритий в банку ПАТ «КБ «Глобус» (МФО 380526) за винятком видаткових операцій по сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів) до державного бюджету.
Зупинити видаткові операції з грошовими коштами, що надходять на рахунок ТОВ "Грін Роздріб" (код 39920675) № НОМЕР_1 , який відкритий в банку ПАТ «КБ «Глобус» (МФО 380526) за винятком видаткових операцій по сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів) до державного бюджету та зупинити видаткові операції з грошовими коштами, які надійшли та вже знаходяться на рахунку ТОВ "Грін Роздріб" (код 39920675) № НОМЕР_1 , який відкритий в банку ПАТ «КБ «Глобус» (МФО 3805260 за винятком видаткових операцій по сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів) до державного бюджету.
Копію ухвали надіслати слідчому та іншим заінтересованим особам не пізніше наступного робочого дня після її постановлення.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Cлідчий суддя Подільського районного суду м. Києва ОСОБА_1
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2015 |
Оприлюднено | 22.03.2023 |
Номер документу | 54366121 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Подільський районний суд міста Києва
Трегубенко Л. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні