ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
08.12.15р. Справа № 904/9141/15
За позовом Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Дніпрообленерго", м. Дніпропетровськ
до Приватного підприємства Фірми "Янтар", сел. Жданове, Дніпропетровська обл.
про стягнення 8 912,51 грн.
Суддя Колісник І.І.
Представники:
від позивача: ОСОБА_1, довіреність № 181/1001 від 12.05.2015 року, представник;
від відповідача: ОСОБА_2, витяг з ЄДР, директор.
СУТЬ СПОРУ:
Публічне акціонерне товариство "ДТЕК Дніпрообленерго" звернулося до господарського суду з позовом до Приватного підприємства Фірми "Янтар" про стягнення заборгованості у сумі 8 912,15 грн.
Судовий збір у сумі 1 218,00 грн. позивач просить покласти на відповідача.
Позовні вимоги вмотивовані неналежним виконанням відповідачем умов договору №416 від 29.09.2010 року про постачання електричної енергії в частині своєчасної та повної оплати спожитої електроенергії за червень 2014 року.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та надав пояснення, аналогічні за змістом позову.
Представник відповідача у судове засідання з'явився, але відзиву на позовну заяву та витребуваних судом документів не надав. При цьому причин невиконання вимог судової ухвали щодо цього суду пояснити не зміг. У судовому засіданні представник відповідача проти задоволення позову заперечував, посилаючись на необґрунтованість позовних вимог.
З урахуванням статті 75 Господарського процесуального кодексу України суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Провадження у справі порушено ухвалою господарського суду від 19.10.2015 року з призначенням розгляду справи на 12.11.2015 року, після чого судове засідання було призначено на 08.12.2015 року.
У судовому засіданні 08.12.2015 року проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази у їх сукупності, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
29.09.2010 року між Відкритим акціонерним товариством В«Енергопостачальна компанія В«ДніпрообленергоВ» , яке відповідно до статуту в новій редакції, зареєстрованого державним реєстратором 26.06.2012 року (номер запису - 12241050100000296), перейменоване в Публічне акціонерне товариство В«ДТЕК ДніпрообленергоВ» (далі - Постачальник, Позивач) та Приватним підприємством Фірма «Янтар» (далі - Споживач, Відповідач) укладено договір №416 про постачання електричної енергії (далі - Договір).
Згідно з пунктом 1 Договору постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача з приєднаною потужністю 22,65 кВт, величини якої по площадках вимірювання та точках продажу визначені додатком "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії", а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору.
Точка (точки) продажу електричної енергії - межа балансової належності, на якій відбувається перехід права власності на електричну енергію, визначена додатками "Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін" та "Загальна схема електропостачання", які є невід'ємною частиною даного договору.
Споживач зобов'язався оплачувати постачальнику вартість електричної енергії згідно з умовами додатків "Порядок розрахунків" та додатку "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії". Здійснювати оплату за перетікання електричної енергії між електромережею постачальника та електроустановками споживача згідно з додатком "Порядок розрахунків за перетікання реактивної електроенергії" (пп. 2.3.5, 2.3.6. договору).
Облік електроенергії, спожитої споживачем та/або субспоживачами, приєднаними до електричних мереж споживача, здійснюється згідно з вимогами ПУЕ та ПКЕЕ (п. 7.1. договору).
Пунктом 7.6. договору встановлено, що на підставі показів засобів обліку електричної енергії та умов додатку "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії" оформлюються такі документи: акт про використану електричну енергію (форма наведена в додатку до договору); акт з контролю електричної потужності. За наявності вводів на різних ступенях напруги та різних системах обліку покази надаються окремо за кожною точкою обліку.
Відповідно до пункту 4. додатку № 3 до договору "Порядок розрахунків" обсяги використаної електроенергії, які підлягають оплаті, визначаються за показами засобів розрахункового обліку електроенергії про її фактичне споживання за винятком випадків, передбачених ПКЕЕ.
Обсяги електроенергії, що підлягають сплаті споживачем за звітний період підтверджуються актом про використану електроенергію, який споживач надає постачальнику протягом доби після закінчення розрахункового періоду (п. 4.3. додатку № 3).
Відповідно до пункту 6.39. Правил користування електричною енергією (далі - ПКЕЕ), затверджених Постановою НКРЕ України від 31.07.1996 року № 28 (зареєстровано в МЮ України 02.08.1996 р. за № 417/1442) та пункту 4.2. додатку 3 "Порядок розрахунків" до договору у разі неможливості отримання постачальником електричної енергії даних про спожиту електричну енергію в зазначений термін (за винятком порушення роботи розрахункового обліку) визначення обсягу спожитої електричної енергії за поточний розрахунковий період здійснюється за середньодобовим обсягом споживання за попередній розрахунковий період з подальшим перерахунком у разі надання даних протягом наступного розрахункового періоду.
Тривалість періоду розрахунку за середньодобовим обсягом споживання електричної енергії до отримання показів розрахункових засобів обліку має не перевищувати одного повного розрахункового періоду, після чого розрахунок обсягу спожитої електричної енергії здійснюється постачальником електричної енергії за величиною дозволеної потужності струмоприймачів та кількістю годин їх використання без подальшого перерахунку. У цьому разі відновлення розрахунків за розрахунковими засобами обліку здійснюється після спільного складання акта, у якому фіксуються покази розрахункових засобів обліку електричної енергії.
Відповідач не надав позивачеві даних про спожиту електроенергію ні за квітень, ні за травень, ні за червень 2014 року.
За таких обставин, а також відповідно до пункту 6.39. ПКЕЕ та пункту 4.2. додатку № 4 до договору обсяг спожитої позивачем електроенергії за червень 2014 року було визначено до сплати у сумі 8 912,51 грн. (з урахуванням часткової оплати за період 99,27 грн.) за величиною дозволеної потужності струмоприймачів (22,65 кВт - розділ 1 договору) та кількістю годин їх використання, а саме - цілодобово, без вихідних, що передбачено підпунктом 2.3.2. договору.
Згідно з пунктом 2 додатку № 3 до договору споживач здійснює повну оплату вартості обсягу використання електричної енергії, заявленого на розрахунковий період, за формою попередньої оплати.
При цьому остаточний розрахунок за активну електроенергію, за перевищення договірних величин споживання електроенергії та потужності здійснюється на підставі самостійно отриманого у постачальника рахунка протягом п'яти операційних днів з дня їх отримання.
Відповідач самостійно рахунок не отримав, оплату спожитої у червні 2015 року електроенергії не здійснив.
Позивач направив відповідачеві рахунок № 231/416/24/6/1 від 10.06.2014 року на оплату за поставлену активну електроенергію за червень 2014 року, який було отримано відповідачем 24.06.2014 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштових відправлень, на якому стоїть підпис повноважного представника (а.с. 19, 24 том 1).
Таким чином, строки оплати за спожиту у червні 2014 року електроенергію настали, однак відповідач оплату не здійснив у зв'язку з чим у нього виникла заборгованість у сумі 8912,51 грн., що і є причиною спору.
За змістом частини першої статті 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином, відповідно до закону, інших правових актів, договору.
Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (стаття 525 Цивільного кодексу України).
Якщо у зобов'язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (стаття 530 Цивільного кодексу України).
Доказів оплати за спожиту активну електроенергію за червень 2014 рік у сумі 8 912,51 грн. відповідач суду не надав, доводи позивача, наведені в обґрунтування позову, не спростував, хоча відповідно до статей 22, 33 Господарського процесуального кодексу України таку можливість та обов'язок мав.
Згідно з пунктом 2 статті 218 Господарського кодексу України учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання.
Відповідно до статті 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (стаття 612 Цивільного кодексу України).
Викладене є підставою для задоволення позову у повному обсязі.
Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір у сумі 1218,00 грн. покладається на відповідача.
Керуючись статтями 4, 32 - 34, 36, 43 - 44, 49, 82 - 85, 115 - 117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства Фірми «Янтар» (52405, Дніпропетровська область, Солонянський район, селище Жданове, вулиця Привокзальна, ідентифікаційний код - 24604330) на користь Публічного акціонерного товариства В«ДТЕК ДніпрообленергоВ» (49107, місто Дніпропетровськ, шосе Запорізьке, буд. 22, ідентифікаційний код 23359034) заборгованість за спожиту активну електроенергію у сумі 8 912,51 грн., судовий збір у сумі 1218 грн.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення суду може бути оскаржене протягом десяти днів з дня підписання рішення шляхом подання апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Дніпропетровської області.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 14.12.15р.
Суддя ОСОБА_3
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2015 |
Оприлюднено | 23.12.2015 |
Номер документу | 54382484 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Колісник Іван Іванович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні