Рішення
від 09.12.2015 по справі 756/15432/15-ц
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

09.12.2015 Справа № 756/15432/15-ц

Справа ун. № 756/15432/15-ц

пр.№6/756/456/15

У Х В А Л А

09 грудня 2015 року Оболонський районний суд м. Києва

в складі:

головуючого - судді - Луценко О.М.,

при секретарі - Бублієві Д.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання державного виконавця ВДВС Оболонського районного управління юстиції у м. Києві про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, -

В С Т А Н О В И В

Державний виконавець відділу ДВС Оболонського РУЮ у м. Києві Ткачова К.В. звернувся до суду з поданням про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України боржника - ОСОБА_2, до виконання боржником ТОВ « Мебель Стиль», код ЄДРПОУ37289837, керівником якого він є, своїх зобов'язань за виконавчими документами.

Свої вимоги державний виконавець обґрунтовує тим, що ВДВС Оболонського РУЮ в м. Києві відкрито виконавче провадження № 4780011 з виконання наказу Госодарського суду м. Києва № 910/27723/14 від 11.03.2015р. про стягнення з будь -я кого рахунку ТОВ « Мебель Стиль» на користь ТОВ « Арт- Бланш» боргу у сумі 234 288,91грн.

Рішення суду боржником самостійно не виконується. На виклики державного виконавця боржник не з'являється. Заборгованість боржника перед стягувачами не погашена.

Посилаючись на те, що з моменту відкриття виконавчого провадження боржником не вчинено жодних дій по виконанню рішення суду, з метою забезпечення примусового виконання виконавчого листа й недопущення переховування боржника за межами України з подальшим ухиленням від погашення заборгованості, державний виконавець просить обмежити ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України до виконання рішення суду.

Держаний виконавець у судове засідання не з'явився, просив суд розглядати справу без його участі.

Відповідно до п. 18 ч. 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, державний виконавець має право звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.

Відповідно до ч. 1 ст. 377-1 ЦПК України питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби. Суд негайно розглядає подання, зазначене в частині першій цієї статті, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.

Згідно з положеннями листа Верховного Суду України від 01 лютого 2013 року «Про судову практику щодо вирішення питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України» особа, яка має невиконані зобов'язання, не може вважатися винною в ухиленні, поки не буде доведено протилежне.

Відповідно до положення ч. 2 ст. 10 ЦПК України наявність умислу та обставини, які є предметом посилання суб'єкта подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України як на підставу його вимог, підлягають доведенню.

Дослідивши матеріали подання, суд не вбачає підстав для тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України, оскільки до подання не долучено жодних доказів умисного ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, доказів того, що боржник має намір ухилитись від виконання рішення суду шляхом виїзду за межі України.

Крім того, на думку суду, обмеження у праві виїзду за межі України є крайньою мірою, спрямованою на виконання рішення суду, оскільки обмежує конституційно закріплені права громадян.

З огляду на наведене, підстав для задоволення подання державного виконавця не вбачається.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 377-1 ЦПК України,

У Х В А Л И В

У задоволенні подання державного виконавця відділу державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у м. Києві Ткачової К.В. про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_2 - відмовити.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається Апеляційному суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя: О.М.Луценко

СудОболонський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення09.12.2015
Оприлюднено22.12.2015
Номер документу54405117
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —756/15432/15-ц

Рішення від 09.12.2015

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Луценко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні