ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"21" грудня 2015 р. Справа № 926/1689-б/15
За заявою аграрно-промислового товариства з обмеженою відповідальністю В«ІскраВ» , с. Буденець Сторожинецького району Чернівецької області
про порушення справи про власне банкрутство
Суддя Т.І. Ковальчук
За участю представників:
Боржника - не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Ухвалою господарського суду Чернівецької області від 04.11.2015 р. прийнято до розгляду заяву аграрно-промислового товариства з обмеженою відповідальністю В«ІскраВ» , с. Буденець Сторожинецького району Чернівецької області, про порушення справи про власне банкрутство в порядку ст. 95 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» як боржника, що ліквідується власником.
Ухвалою від 01.12.2015 р. порушено провадження у справі про банкрутство АП ТОВ В«ІскраВ» за його заявою, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, розгляд справи в судовому засіданні призначено на 10.12.2015 р. за участю представника боржника, зроблено запит щодо кандидатури арбітражного керуючого на призначення ліквідатором банкрута до автоматизованої системи з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство.
02.12.2015 р. суду надано довідку з автоматизованої системи, відповідно до якої кандидатом на призначення ліквідатором боржника запропоновано арбітражного керуючого ОСОБА_1.
Ухвалою від 10.12.2015 р. розгляд справи в судовому засіданні відкладено на 21.12.2015 р. з причин не надходження до суду заяви ОСОБА_1 про його згоду на призначення ліквідатором банкрута.
15.12.2015 р. від арбітражного керуючого ОСОБА_1 надійшла заява щодо призначення його ліквідатором у справі відповідно до п. 2 ст. 114 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .
21.12.2015 р. від голови ліквідаційної комісії АП ТОВ В«ІскраВ» ОСОБА_2 надійшла заява про призначення його ліквідатором боржника в зв'язку з тим, що у боржника відсутні кошти для оплати послуг та витрат арбітражного керуючого.
У судове засідання 21.12.2015 р. представник боржника не з'явився без повідомлення причин неявки, що не перешкоджає розгляду справи, оскільки АП ТОВ В«ІскраВ» належним чином повідомлено про місце, дату і час судового засідання.
Розглянувши заяву АП ТОВ В«ІскраВ» про власне банкрутство в порядку ст. 95 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , матеріали справи, суд встановив наступне.
Згідно з Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 06.10.2015 р. боржник - аграрно-промислове товариство з обмеженою відповідальністю В«ІСКРАВ» , зареєстрований як юридична особа 19.02.1993 р. за місцезнаходженням 59030, с. Буденець Сторожинецького району Чернівецької області, ідентифікаційний код 03800865 (а.с. 12-14, 15).
У підготовчому судовому засіданні 01.12.2015 р. судом з'ясовано, що в ході процедури ліквідації боржника за рішенням його учасників було виявлено неспроможність АП ТОВ В«ІскраВ» задовольнити грошові вимоги кредиторів - відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Сторожинецькому районі в розмірі 425998,16 грн. та управління Пенсійного фонду України в Сторожинецькому районі в розмірі 18646,50 грн., які звернулося із заявами до боржника протягом двох місяців з дня публікації відповідного оголошення в Бюлетені державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 322 (17) 2015 рік (оголошення 3638) (а.с. 8-9, 10, 11).
Згідно зі складеним за результатами процедури самоліквідації проміжним ліквідаційним балансом АП ТОВ В«ІскраВ» станом на 30.09.2015 р. активи заявника представлені грошовими коштами в сумі 21,00 тис. грн., а кредиторська заборгованість складає 444,64 тис. грн., у тому числі визнані ліквідаційною комісією вимоги управління Пенсійного фонду України в Сторожинецькому районі та відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Сторожинецькому районі (а.с. 5, 7, 38, 39, 50).
Даний проміжний баланс було розглянуто і затверджено на загальних зборах учасників АП ТОВ В«ІскраВ» від 30.09.2015 р., цими ж зборами прийнято рішення про звернення до господарського суду Чернівецької області із заявою про порушення справи про банкрутство АП ТОВ В«ІскраВ» (протокол загальних зборів учасників від 30.09.2015 р., а.с. 7). Доданими до заяви доказами підтверджується недостатність коштів на відкритих банківських рахунках для проведення розрахунків з кредитором, відсутність інших активів: нерухомого майна, земельних ділянок, транспортних засобів, цінних паперів (а.с. 16-18, 42-43, 50, 51).
Відповідно до ст. 95 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» (далі - ОСОБА_2) якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом.
Частиною 4 статті 205 Господарського кодексу України встановлено, що в разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 209 Господарського кодексу України у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб'єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним.
Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.
Відповідно до ч. 2 ст. 95 Закону за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.
У судовому засіданні 21.12.2015 р. встановлено, що боржник АП ТОВ В«ІскраВ» , щодо якого його учасниками прийнято рішення про ліквідацію, не володіє активами для задоволення вимог його кредиторів управління Пенсійного фонду України в Сторожинецькому районі та відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Сторожинецькому районі, обов'язкові умови звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство боржником дотримані (що встановлено в підготовчому судовому засіданні 01.12.2015 р.), у зв'язку з чим суд дійшов висновку про наявність законодавчо визначених підстав для визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Відповідно до ст. 37 Закону у передбачених ним випадках господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Згідно з ч. 1 ст. 40 Закону в постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.
Частиною 1 ст. 114 Закону передбачено, що кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Під час прийняття заяви про порушення справи про банкрутство суд в ухвалі зобов'язує визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) надати заяву на участь у даній справі.
У разі якщо від арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.
Під час призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) господарський суд не пов'язаний з кандидатурами арбітражних керуючих, запропонованими комітетом кредиторів, та має право призначити арбітражного керуючого самостійно. Разом з тим, відхилення господарським судом запропонованих кандидатур арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та призначення іншого арбітражного керуючого повинно бути вмотивованим.
Визначений автоматизованою системою арбітражний керуючий ОСОБА_1 надіслав до суду заяву від 11.12.1025 р., з якої вбачається, що він не заперечує проти призначення його ліквідатором банкрута та не є особою, яка не може бути призначена ліквідатором особою з огляду на застереження ч. 2 ст. 114 Закону (а.с. 69,70).
Статтею 95 Закону також передбачена можливість призначення голови ліквідаційної комісії ліквідатором боржника незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого.
В абзаці 4 пункту 36.7 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 N 01-06/606/2013 В«Про ОСОБА_2 України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» (у редакції Закону України від 22.12.2011 N 4212-VI)В» з наступними змінами і доповненнями роз'яснено, що призначення голови ліквідаційної комісії ліквідатором боржника, що ліквідується власником, здійснюється господарським судом у виняткових випадках (в залежності від конкретних обставин справи), оскільки голова ліквідаційної комісії (ліквідатор) підпадає під ознаки заінтересованої особи стосовно боржника і відповідно до частини шостої статті 95 Закону несе солідарну відповідальність за незадоволення вимог кредиторів.
У клопотанні про призначення його ліквідатором банкрута голова ліквідаційної комісії ОСОБА_2 посилається на відсутність коштів для оплати послуг та витрат арбітражного керуючого.
Однак, з наявних у справі документів видно, що боржник володіє грошовими коштами у розмірі 21 тис. грн., не виключається також, що в результаті ліквідаційної процедури будуть виявлені інші активи боржника.
За такого суд не розцінює недостатність коштів у боржника як винятковий випадок, коли кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_1, запропонованого автоматизованою системою на призначення ліквідатором банкрута, слід відхилити і призначити ліквідатором голову ліквідаційної комісії.
Таким чином, за результатами розгляду питання про призначення ліквідатора АП ТОВ В«ІскраВ» суд вирішив призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_1
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 10, 37, 38, 95, 114 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Визнати банкрутом аграрно-промислове товариство з обмеженою відповідальністю В«ІскраВ» (59030, село Буденець Сторожинецького району Чернівецької області, ідентифікаційний код 03800865) та відкрити ліквідаційну процедуру.
2. Ліквідатором банкрута призначити арбітражного керуючого ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, Свідоцтво про право здійснення діяльності арбітражного керуючого № 122 від 07.02.2013 р., тел. 067-776-51-44).
3. З дня прийняття цієї постанови:
- господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;
- строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;
- у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
- припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
- відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
- продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому Законом України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» ;
- скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
- вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;
- виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених розділом ІІІ Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» ;
- припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута;
- протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.
4 . Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет оголошення про визнання банкрутом АП ТОВ В«ІскраВ» та відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.
5. Зобов'язати ліквідатора ОСОБА_1 щомісячно надавати суду звіт про хід ліквідаційної процедури для здійснення судового контролю.
6. Постанову надіслати АП ТОВ В«ІскраВ» , ДПІ у Сторожинецькому районі, ліквідатору ОСОБА_1, відділу державної виконавчої служби Сторожинецького районного управління юстиції, державному реєстратору, державному органу з питань банкрутства.
Суддя Т.І.Ковальчук
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2015 |
Оприлюднено | 25.12.2015 |
Номер документу | 54463154 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Ковальчук Тетяна Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні