ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/1693/11
18 липня 2011 р.м.Тернопіль Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Баб'юка П.М.,
при секретарі судового засідання Михайловській Н.В.
за участю представників: прокурора - Марцун А.А.; позивача - ОСОБА_1;
відповідач - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора Монастириського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Монастириському районі до Відкритого акціонерного товариства «Монастириський молочний завод» про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Монастириського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Монастириському районі звернувся до суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Монастириський молочний завод» про стягнення заборгованості в сумі 61735,47 грн., в тому числі: 17571,67 грн. зі сплати страхових внесків та 44163,80 грн. зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Вимоги позивача вмотивовано тим, що відповідачем всупереч п. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» не у повному обсязі проводилась сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного Фонду України, внаслідок чого виникла заборгованість в сумі 44163,80 грн. та в порушення Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03 року № 1058, в редакції, чинній на час виникнення боргу, в зв'язку з несвоєчасністю сплати страхових внесків виникла заборгованість в сумі 17571,67 грн.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі з мотивів викладених у позовній заяві.
Відповідач повторно в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Дослідивши докази по справі, судом встановлено, що відповідачем всупереч вимогам п. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» не у повному обсязі проводилась сплата єдиного внеску до Пенсійного Фонду України у зв'язку з чим виникла заборгованість в сумі 44163,80 грн.
Сума боргу підтверджується розрахунком заборгованості, карткою особового рахунку платника єдиного внеску та належним чином завіреними копіями звітів відповідача про нарахування єдиного внеску.
Відповідно до п. 7 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» Пенсійний фонд України - орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та ведення обліку страхових коштів, контролювати повноту та своєчасність їх сплати, вести Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування та виконувати інші функції, передбачені законом.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами, фізичні особи - підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця).
Пунктами 1, 4 ч. 2 ст. 6 України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платника єдиного внеску зобов'язано своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Сплата єдиного внеску здійснюється виключно у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для його зарахування.
Крім того, ч. 12 ст. 9. Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена територіальними органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених цим Законом вважається недоїмкою.
Відповідачем своєчасно не сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 3086,18 грн., чим порушено вимоги статей 6 та 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Крім цього, за відповідачем рахується заборгованість сплати страхових внесків в сумі 17571,67 грн. Заборгованість підтверджується розрахунком заборгованості, карткою особового рахунку платника страхових внесків та належним чином завіреними копіями звітів відповідача про нарахування внеску.
Згідно абзацу шостого ч.7 розділу 8 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Отже за відповідачем рахується не сплачена в добровільному порядку заборгованість в загальній сумі 61735,47 грн., в тому числі: 17571,67 грн. зі сплати страхових внесків та 44163,80 грн. зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування яка підлягає стягненню судом.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже підлягають до задоволення.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 6, 50, 86, 122, 128, 158, 163-163, 167 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Монастириський молочний завод» (вул. Я. Стецька, 11, м. Монастириськ Тернопільської області, ідентифікаційний код 14053566) в користь Управління Пенсійного фонду України в Монастириському районі заборгованість в загальній сумі 61735,47 грн., в тому числі: 17571,67 грн. зі сплати страхових внесків та 44163,80 грн. зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд у порядку і строки, передбачені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, встановленого цим Кодексом. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий суддя Баб'юк П.М.
копія вірна
Суддя Баб'юк П.М.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2011 |
Оприлюднено | 25.12.2015 |
Номер документу | 54465889 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Баб'юк П.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні