Ухвала
від 14.12.2015 по справі 21/81
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

14 грудня 2015 р. Справа № 21/81

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Скапровської І.М.,

секретар судового засідання Андріїв Л.Я.

За участю:

в.о. директора Державного лісопромислового підприємства "Прикарпатліс" - ОСОБА_1Б;

заступника начальника відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції - ОСОБА_2 ;

представника Державного лісопромислового підприємства "Прикарпатліс"-ОСОБА_3;

розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу Державного лісопромислового підприємства "Прикарпатліс" на дії ДВС Івано-Франківського міського управління юстиції

у справі

за позовом: Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго"

вул. Б. Хмельницького, 59-а, м. Івано-Франківськ, 76000

до відповідача: Державного лісопромислового підприємства "Прикарпатліс", вул. Василіанок, 48, м. Івано-Франківськ, 76000

про стягнення заборгованості в сумі 46256,67грн.- основного боргу, 16256,28 грн. - пені, 221,00 грн. - інфляційні збитки, 267,22 грн. - 3 % річних,

встановив, що Державне міське підприємство "Івано-Франківськтеплокомуненерго" звернулося до суду з позовною заявою про стягнення з Державного лісопромислового підприємства "Прикарпатліс" - 46256,67грн. - основного боргу, 16256,28 грн. - пені, 221,00грн. - інфляційні збитки, 267,22 грн. - 3 % річних.

Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 27.01.2010р. затверджено мирову угоду та припинено провадження у справі.

24.11.2015р. Державне лісопромислове підприємство "Прикарпатліс" звернулось до суду із скаргою на дії ДВС Івано-Франківського міського управління юстиції, в якій просить суд визнати протиправною та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження № 49236653, винесену заступником начальника відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції ОСОБА_2 09.11.2015 р. та зобов'язати державного виконавця винести постанову про відмову у відкритті виконавчого провадження.

В обґрунтування скарги посилається на те, що оскаржувана постанова була прийнята всупереч вимогам Закону України "Про виконавче провадження", оскільки строк пред"явлення виконавчого документа, в даному випадку ухвали господарського суду Івано-Франківської області від 27.01.2010. про затвердження мирової угоди, пропущено.

Представник відділу ДВС України, щодо скарги заперечив, вказавши, що в ухвалі господарського суду Івано-Франківської області від 27.01.2010., не було зазначено строк пред'явлення до виконання, тому він мав право відкрити виконавче провадження.

Представник позивача (стягувача) в судове засідання не з'явився, причин неявки суду не повідомив.

Суд розглянувши матеріали справи, заслухавши представника відповідача, представника відділу ДВС України, вважає, що скаргу слід задоволити частково .

При цьому суд врахував наступне:

господарським судом Івано-Франківської області у справі за позовом Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго" до Державного лісопромислового підприємства "Прикарпатліс" про стягнення заборгованості в сумі 46256,67грн.- основного боргу, 16256,28 грн. - пені, 221,00 грн. - інфляційні збитки, 267,22 грн. - 3 % річних, було винесено 27.01.2010р. ухвалу про затвердження мирової угоди та припинення провадження у справі.

Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її винесення.

Приписами статті 22 Закону України "Про виконавче провадження" встановлено, що виконавчі документи можуть бути пред'явлені до виконання в такі строки:1) посвідчення комісій по трудових спорах, постанови судів у справах про адміністративні правопорушення та постанови органів уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення, - протягом трьох місяців; 2) інші виконавчі документи - протягом року, якщо інше не передбачено законом.

Строки, зазначені у частині першій цієї статті, встановлюються для виконання судових рішень - з наступного дня після набрання рішенням законної сили чи закінчення строку, встановленого у разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а в разі якщо судове рішення підлягає негайному виконанню, - з наступного дня після його постановлення;

Згідно ст. 26 Закону України "Про виконавче провадження", Державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження у разі пропуску встановленого строку пред'явлення документів до виконання.

Ухвала господарського суду Івано-Франківської області від 27.01.2010. про затвердження мирової угоди прийнята до виконання 05.11.2015. Отже, прийнята всупереч вимогам наведених норм.

Статтею 121 2 ГПК України встановлено, що скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена. Скарги на дії органів Державної виконавчої служби розглядаються господарським судом, про час і місце якого повідомляються ухвалою стягувач, боржник чи прокурор та орган виконання судових рішень. Неявка боржника, стягувача, прокурора чи представника органу Державної виконавчої служби в судове засідання не є перешкодою для розгляду скарги.

Враховуючи викладене, скарга є обґрунтованою.

Керуючись ст. ст. 86, 121-2 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

скаргу Державного лісопромислового підприємства "Прикарпатліс" на дії державного виконавця задоволити частково.

Постанову відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції від 09.11.2015р. про відкриття виконавчого провадження - визнати недійсною.

Суддя Скапровська І. М.

Дану ухвалу направити:

- сторонам;

- відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції (вул. Галицька, 45, м. Івано-Франківськ, 76000).

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення14.12.2015
Оприлюднено25.12.2015
Номер документу54466621
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —21/81

Ухвала від 27.02.2013

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Владимиренко І.В.

Ухвала від 05.02.2013

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Владимиренко І.В.

Ухвала від 20.03.2012

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Владимиренко І.В.

Ухвала від 14.12.2015

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Скапровська І. М.

Ухвала від 03.12.2015

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Скапровська І. М.

Ухвала від 25.11.2015

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Скапровська І. М.

Рішення від 18.08.2010

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Тимченко Б.П.

Ухвала від 05.08.2010

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Тимченко Б.П.

Ухвала від 13.09.2010

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Владимиренко І.В.(звільн)

Ухвала від 16.06.2010

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Владимиренко І.В.(звільн)

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні