Харківський окружний адміністративний суд
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Харків
04 квітня 2012 р. справа № 2а- 4208/12/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді - Сагайдак В.В.
за участю:
секретаря судового засідання - Шевченка І.С.,
представника позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за поданням Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автобуд" про стягнення коштів за податковим боргом,-
ВСТАНОВИВ :
Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автобуд" в якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Автобуд" податковий борг у розмірі 774,69 грн. за рахунок готівкових коштів підприємства.
В обгрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Автобуд" має податковий борг перед Державним бюджетом України в сумі 774,69 грн., який виник внаслідок самостійно поданої податкової декларації з плати за землю №2655 від 20.02.2012 року.
Представник позивача в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини своєї неявки до суду не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи чи розгляд справи за його відсутності не надавав.
Згідно зі ст. 35 КАС України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання.
Суд вважає, що неявка відповідача у судове засідання не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.
Суд, повно та всебічно дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, дійшов висновку про те, що подання підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Судом встановлено, що "Автобуд" знаходиться на обліку в органах державної податкової служби з 02.03.1992 року за №550.
Відповідно до п.п. 16.1.3, п.п. 16.1.4. п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, а також, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Пунктом 54.1 статті 54 ПК України зазначено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Товариством з обмеженою відповідальністю "Автобуд" було подано до ДПІ у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби податкову декларацію з плати за землю №2655 від 20.02.2012 року.
Відповідно до п. 287.3 ст. 287 ПК України, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
По строку сплати 30 березня 2011 року платником податку не здійснено сплату щомісячного платежу у розмірі 774,69 грн., внаслідок чого виникла заборгованість у розмірі 774,69 грн.
Відповідно до п.п.6.2.1 6.2.4 п. 6.2 ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181-III, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
ДПІ у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби було направлено відповідачу податкову вимогу №1/1679 від 03.12.2010 року. Підприємство відмовилось від отримання податкової вимоги, у зв'язку з чим було складено відповідний акт про причини неможливості вручення податкової вимоги №4579 від 08.12.2010 року. Податкову вимогу розміщено на дошці податкових оголошень 08.12.2010 року.
На виконання та у відповідності до положень ст.ст. 88, 89 ПК України, майно Товариства з обмеженою відповідальністю "Автобуд" з 13.12.2010 року передано у податкову заставу, про що свідчить витяг про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна №29619206 від 13.12.2010 року.
Відповідно до п.11 ст.10 Закону України В«Про державну податкову службу в УкраїніВ» №509 від 04.12.1990 року, податкові органи подають до судів позови до підприємств, організацій, установ та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до ст. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до абзацу першого пункту 95.3 статті 95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Зазначена норма ПК України кореспондується з пунктом третім частини першої статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якого провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом.
Згідно частини 2 статті 183-3 КАС України, подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом. При зверненні до суду, податковим органом дотримано визначені ч.2 ст.183-3 КАС України строки звернення до адміністративного суду.
Таким чином, сума податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Автобуд" у розмірі 774,69 грн. до бюджету не сплачена, не оскаржена, є узгодженою та на думку суду підлягає стягненню, як законна та обґрунтована.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 158, ст. 160, ст. 183 3 , ст. 185, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Подання Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автобуд" про стягнення коштів за податковим боргом - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути на користь Державного бюджету України з Товариства з обмеженою відповідальністю "Автобуд"(61002, АДРЕСА_1, код 21187528) податковий борг у розмірі 774.69 грн.(сімсот сімдесят чотири гривні шістдесят дев'ять копійок) за рахунок готівкових коштів підприємства (реквізити: одержувач УДКСУ у Київському р-ні м.Харкова, код ЄДРПОУ одержувача: 37999675, банк одержувача: ГУ ДКСУ у Харківській області, МФО 851011, земельний податок з юридичних осіб, р/р 33215811700004).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
У повному обсязі постанову складено 04.04.2012 року.
Суддя Сагайдак В.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2012 |
Оприлюднено | 27.12.2015 |
Номер документу | 54505512 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Сагайдак В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні