ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
21 грудня 2015 року Справа № 922/4460/13 Вищий господарський суд України у складі колегії:
головуючого:Грейц К.В. суддів:Бакуліна С.В. Поляк О.І. (доповідач) розглянувши касаційну скаргуФізичної особи-підприємця ОСОБА_4 на ухвалу відХарківського апеляційного господарського суду 16.02.2015 у справі № 922/4460/13 Господарського суду Одеської області за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Садін-Трейд" доТовариства з обмеженою відповідальністю "Юніпродукт" в особі філії "Юніпродукт Алкоінвест" про та за зустрічним позовом до простягнення 376 612, 55 грн Товариства з обмеженою відповідальністю "Юніпродукт" в особі філії "Юніпродукт Алкоінвест" Товариства з обмеженою відповідальністю "Садін-Трейд" Товариства з обмеженою відповідальністю "Оліск" визнання договорів недійсними
В С Т А Н О В И В:
Касаційна скарга Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 на хвалу Харківського апеляційного господарського суду від 16.02.2015 у справі №922/4460/13 Господарського суду Одеської області не відповідає вимогам розділу ХП 1 Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.
Відповідно до приписів ч. 4 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України до касаційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні (сторонам) у справі та докази сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно з ч. 1 ст. 111 1 ГПК України особа, яка подала касаційну скаргу, надсилає іншій стороні у справі копії касаційної скарги і доданих до неї документів, які у цієї сторони відсутні.
Однак, до касаційної скарги Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 не додано жодних доказів надіслання копії касаційної скарги іншим сторонам у даній справі.
За приписами пункту 3 частини 1 статті 111 3 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано доказів надсилання її копії іншій стороні (сторонам) у справі.
Крім того, порядок сплати та розміри ставок судового збору встановлено Законом України "Про судовий збір".
З 01.09.2015 року набрав чинності Закон України №484-VІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", яким внесено зміни до Закону України "Про судовий збір", зокрема, в частині розміру ставок судового збору.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" визначено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня - 1 218 гривень.
Відповідно до п. п. 7 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", у редакції, що діє з 01.09.2015 року, ставка судового збору, що підлягає сплаті за подання до господарського суду касаційної скарги на ухвалу суду складає 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Отже, розмір судового збору за подання касаційної скарги на ухвалу суду становить 1 218, 00 грн.
Проте, до касаційної скарги Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 не додано жодних доказів сплати судового збору, натомість скаржником заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору.
За приписами статті 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Отже, звільнення скаржника від сплати судового збору є правом, а не обов'язком суду і може мати місце за наявності виключних обставин на підтвердження того, що майновий стан унеможливлює сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Однак, скаржником не надано жодних доказів на підтвердження того, що його майновий стан перешкоджає сплаті судового збору на момент подачі касаційної скарги.
З огляду на наведене, колегія суддів вважає, що клопотання Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про звільнення від сплати судового збору задоволенню не підлягає.
У відповідності до п. 4 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Керуючись ст. ст. 86, 111, п.п. 3,4 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України -
У Х В А Л И В :
1.Відмовити Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_4 у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання касаційної скарги.
2.Касаційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 на ухвалу Харківського апеляційного господарського суду від 16.02.2015 у справі №922/4460/13 Господарського суду Одеської області повернути скаржнику.
Головуючий суддя К.В. Грейц
Судді С.В. Бакуліна
О.І. Поляк
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2015 |
Оприлюднено | 24.12.2015 |
Номер документу | 54506970 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Поляк О.I.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні