ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.11.2015Справа №910/16450/15 За позовом Публічного акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Київводоканал»
до Комунального закладу «Театрально-видовищний заклад культури
«Київська мала опера»
про стягнення 59 871, 60 грн. Суддя Борисенко І.І.
Представники:
Від позивача Довгалюк А.В.- представник за довіреністю;
Від відповідача Білецький Р.Г.- представник за довіреністю;
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Публічне акціонерне товариство «Акціонерна компанія «Київводоканал» звернулось до господарського суду міста Києва з позовом до Комунального закладу «Театрально-видовищний заклад культури « Київська мала опера» про стягнення боргу в сумі 59 872,60грн., з яких основного боргу 37 833,74 грн., 3% річних в сумі 1 386,44 грн., інфляційних втрат в розмірі 16 521,86 грн., пені в сумі 2 238,87 грн. та штрафу в розмірі 1 891,69 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги Публічне акціонерне товариство «Акціонерна компанія «Київводоканал» посилається на порушення Відповідачем умов договору на постачання питної води та приймання стічних вод через приєднані мережі №06226/1-5-10 від 30.12.2005р. (надалі - Договір), за умовами якого Позивач надав Відповідачу послуги з водопостачання та водовідведення за період з червня 2012р. по березень 2015р., однак останній належної оплати не провів.
23.11.2015р. від Публічного акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Київводоканал» надійшов уточнений розрахунок позовних вимог №б/н від 23.01.2015р., відповідно до якої Позивач просив стягнути з Відповідача борг в загальній сумі 49 609,33грн, з яких основний борг в сумі 32 255,51 грн., 3% річних в сумі 1 053,88 грн., інфляційні втрати в розмірі 14061,06 грн., пеню в сумі 2 238,88 грн.
У п.3.11 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» №18 від 26.12.2011р. зазначено, що Господарським процесуальним кодексом України, зокрема статтею 22 цього Кодексу, не передбачено права позивача на подання заяв (клопотань) про "доповнення" або "уточнення" позовних вимог, або заявлення "додаткових" позовних вимог і т.п. Тому в разі надходження до господарського суду однієї із зазначених заяв (клопотань) останній, виходячи з її змісту, а також змісту раніше поданої позовної заяви та конкретних обставин справи, повинен розцінювати її як: подання іншого (ще одного) позову, чи збільшення або зменшення розміру позовних вимог, чи об'єднання позовних вимог, чи зміну предмета або підстав позову.
Відтак, враховуючи, що Позивач фактично зменшив розмір вимог майнового характеру, господарський суд приймає вказану заяву як заяву про зменшення позовних вимог, виходячи з якої й вирішується спір.
Відповідач проти позову заперечив з тих підстав, що кінцевими споживачами комунальних послуг з водопостачання та водовідведення є мешканці офісного будинку який знаходиться за адресою вул. Дегтярівська, 3 в м. Києві і не є на балансі Комунального закладу «Театрально-видовищний заклад культури «Київська мала опера», а основний лічильник знаходиться у приміщенні останнього по якому проводяться розрахунки всіх абонентів. Відповідач не має доступу і не був присутнім при знятті показань лічильників які знаходяться в окремому приміщенні за адресою: вул. Дегтярівска,3, а відтак, оскільки Позивач не перевірив і не надав доказів про сплату або несплату мешканцями офісного будинку по вул. Дегтярівска,3 за спожиті ними комунальні послуги з водопостачання та водовідведення, тому стягнення з останнього загальної заборгованості в сумі 49 609,33грн., як за послугу з постачання питної води, є безпідставним.
Розглянувши надані учасниками судового процесу документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
30.12.2005р. між Відкритим акціонерним товариством «Акціонерна компанія «Київводоканал» (найменування якого було змінено на Публічне акціонерне товариство «Акціонерна компанія «Київводоканал», Постачальник) та Комунальним закладом «Театрально-видовищний заклад культури «Київська мала опера» (Абонент) був укладений Договір, відповідно до п.1.1 якого, останній укладено у відповідності із Законом України «Про питну воду та питне водопостачання».
За цим договором Постачальник зобов'язався надавати Абоненту послуги з постачання питної води та на підставі пред'явленого Абонентом дозволу на скид стічних вод у систему каналізації м. Києва приймати від нього стічні води у систему каналізації м. Києва відповідно до Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації м. Києва, а Абонент зобов'язався здійснювати своєчасну оплату наданих йому Постачальником послуг на умовах цього договору, дотримуватися порядку користування питною водою з комунальних водопроводів і приймання стічних вод, що встановлені Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в містах та селищах України, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу України від 01.07.1994 року № 65, зареєстрованих в Міністерстві юстиції 22.07.1994р. за № 165/374 (далі - Правила приймання), Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України № 37 від 19.02.2002р., зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 26.04.2002р. за № 403/6691, а також дотримуватись норм, визначених іншими нормативними актами, що регулюють правовідносини, які виникають за цим Договором.
Правила користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах та селищах України, затверджені наказом Держжитлокомунгоспу України № 65 від 01.07.1994р., втратили чинність 18.10.2008р., у зв'язку з набуттям чинності Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України від 27.06.2008р. № 190 (надалі - Правила № 190).
Пунктами 3.1, 3.7 Правил № 190 передбачено, що розрахунки за спожиту питну воду та скид стічних вод здійснюється на основі показів засобів обліку. Розрахунки за спожиту питну воду та скид стічних вод здійснюються усіма споживачами щомісячно відповідно до умов договору.
У п. 2.1.1 Договору визначено, що за показаннями лічильника, зареєстрованого у Постачальника, окрім випадків, передбачених Правилами користування. У випадку наявності у Абонента декількох об'єктів водоспоживання, облік спожитої ним води здійснюється з урахуванням показань всіх лічильників, зареєстрованих за Абонентом. Обсяг наданої води для поливу визначається за показаннями лічильника. В разі технічної неможливості встановлення лічильника, кількість поставленої для поливу води може визначатись за узгодженим з Постачальником розрахунком на підставі наданих Абонентом офіційних документів, якими визначена площа поливу.
Пунктом 2.1.2 Договору передбачено, що зняття показників лічильника (-ів) здійснюється, як правило, щомісячно представником Постачальника у присутності представника Абонента у строки згідно з графіком обслуговування Постачальника. Для Абонента із стабільним об'ємом водоспоживання (до 30 м.куб. із незначним коливанням) зняття показань з лічильника може здійснюватися Постачальником поквартально, при цьому останній направляє Абоненту щомісячно розрахункові документи на оплату наданих послуг, виходячи з його середньодобового споживання води. Показання лічильника за відповідний період можуть бути прийняті до розрахунків Постачальником від Абонента в письмовому вигляді. В разі, якщо Абонент не забезпечить присутності свого представника для зняття показань, дані, що зняті Постачальником, є підставою для виставлення розрахункових документів на оплату наданих послуг.
Відповідно до п.2.1.4 Договору кількість стічних вод, які надходять у міську каналізаційну мережу, визначається за показаннями лічильників стічних вод, або за кількістю води, що надходить із комунального водопроводу та інших джерел водопостачання згідно з показаннями лічильників води та/або іншими способами визначення об'ємів стоків у відповідності до розділу 21 Правил користування та місцевих правил приймання.
У відповідності до п.п.2.1.5 Договору Абонент веде первинний облік водоспоживання та водовідведення у журналі обліку споживання води (пронумерований, прошитий та скріплений печаткою), який заповнюється Абонентом та представником Постачальника.
Облікові дані Абонента щодо кількості та вартості спожитих ним послуг підлягають обов'язковому звірянню у Постачальника. Абонент щоквартально, не пізніше 10-го числа наступного за звітним кварталом місяця та в інші строки (за письмовою вимогою Постачальника) направляє до останнього письмовий звіт по обсягах наданих послуг (за встановлено постачальником формою) та проводить з останнім звіряння обсягів наданих послуг у відповідному обліковому періоді, а також звіряння по проведених розрахунках за надані послуги. Для проведення звіряння Абонент направляє свого представника до Постачальника із необхідними для цього обліковими та бухгалтерськими документами. Звіряння вважається проведеним з моменту отримання Постачальником підписаного повноважними особами акту звіряння розрахунків. В разі невиконання Абонентом цього пункту договору, облікові дані Постачальника щодо кількості та вартості наданих послуг та проведених Абонентом розрахунків вважаються безумовно погодженими Абонентом (п.2.1.6 Договору).
Так, у п.2.2 Договору сторони визначили порядок розрахунків.
Пунктом 2.2.1 Договору передбачено, що Постачальник щомісячно направляє до банківської установи Абонента розрахункові документи (в електронному вигляді дебетові повідомлення або у паперовому вигляді вимоги-доручення тощо) для оплати за поставлену воду та прийняті стічні води відповідно до встановлених тарифів. Тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення встановлюються уповноваженими органами відповідно із чинним законодавством та не підлягають узгодженню сторонами. В разі зміни тарифів у період дії цього договору, Постачальник доводить Абоненту нові тарифи у розрахункових документах без внесення додаткових змін до цього договору стосовно строків їх введення та розмірів.
Згідно з п. 2.2.2 Договору у розрахункових документах зазначаються вартість та кількість наданих послуг за відповідний період, а також розмір діючих тарифів. Оплата вартості послуг здійснюється Абонентом щомісячно у безготівковій формі у десятиденний термін з дня направлення Постачальником розрахункового документа до банківської установи Абонента. За згодою Постачальника оплата може здійснюватися іншими способами, що не суперечать чинному законодавству України. В разі утворення боргу оплата за надані послуги, що надходить від Абонента, незалежно від зазначеного в платіжному документі призначення платежу, першочергово зараховується Постачальником в погашення боргу.
В разі неотримання від Постачальника поточного щомісячного розрахункового документа, Абонент здійснює оплату вартості наданих йому послуг, не пізніше 5-го числа наступного місяця, платіжним дорученням, виходячи з діючого тарифу та фактичної кількості спожитої води (п. 2.2.3. Договору).
Відповідно до п. 2.2.4 Договору у разі незгоди щодо кількості або вартості отриманих послуг, зазначених у розрахунковому документі, Абонент зобов'язаний у десятиденний термін з дня направлення Постачальником розрахункового документа до банківської установи Абонента, письмово повідомити про це Постачальника та у цей же термін направити представника з обгрунтовуючими документами для проведення звіряння та підписання акту. В іншому випадку відмова Абонента оплатити розрахункових документів Постачальника вважатиметься безпідставною.
За своєю правовою природою укладений між сторонами Договір є договором про надання послуг, зокрема, послуг з водопостачання та водовідведення.
Відповідно до частини 1 статті 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона - виконавець, зобов'язується за завданням другої сторони - замовника, надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Частина 1 ст. 903 ЦК України встановлює обов'язок замовника оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, встановлених у договорі, якщо останнім передбачено надання такої послуги за плату.
Статтею 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» унормовано, що комунальні послуги - це результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил; виконавець - суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору; виробник - суб'єкт господарювання, який виробляє або створює житлово-комунальні послуги; споживач - фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу.
Згідно з приписами статей 16, 19 названого Закону порядок надання житлово-комунальних послуг, їх якісні та кількісні показники мають відповідати умовам договору та вимогам законодавства. Відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.
Правилами користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України, затвердженими Наказом Держжитлокомунгосп від 01.07.1994 р. № 65 (які були чинними на момент укладення Договору) запроваджено порядок користування питною водою з комунальних водопроводів і приймання стічних вод до комунальної каналізації та визначені взаємовідносини між об'єднаннями, виробничими управліннями водопровідно- каналізаційного господарства або іншими експлуатаційними організаціями, комбінатами комунальних підприємств та абонентами міських, районних, селищних водопроводів і каналізацій на території України (надалі - Правила № 65).
Відповідно до п.п.1.3, 12.2 Правил № 65 абонентами, які користуються послугами водоканалу можуть бути підприємства, на які відкрито особовий рахунок і які перебувають з водоканалом у договірних відносинах. Для оформлення договору або особового рахунку (абонентської картки) абоненти подають до водоканалу заяву та розрахунок-заявку на потрібну кількість води для кожного вводу, акт меж обслуговування та схему зовнішніх мереж з прив'язкою до місцевості.
Пунктом 4.1 Правил № 65 передбачалося, що абоненти, які приєднані або мають бажання приєднатися до систем комунального водопостачання і водовідведення, повинні мати необхідні прилади обліку для розрахунків з водоканалом за відпущену їм воду і прийняті стічні води.
Як вже зазначалось, Правила користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах та селищах України, затверджені наказом Держжитлокомунгоспу України № 65 від 01.07.1994р., втратили чинність 18.10.2008р., у зв'язку з набуттям чинності Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України від 27.06.2008р. № 190, а відтак, враховуючи, що правовідносини між сторонами продовжували існувати після того, як розпочали діяти Правила №190, Правила, що зазначені вище підлягають застосуванню до спірних правовідносин.
Пунктами 3.1, 5.2 Правил № 190 передбачено, що розрахунки за спожиту питну воду та скид стічних вод здійснюються на підставі показів приладів обліку ; вузли обліку повинні розташовуватися на мережі споживача, як правило, на межі балансової належності мереж виробника та споживача, або за згодою виробника в приміщеннях, розташованих безпосередньо за зовнішньою стіною будівлі в місці входу водопровідного вводу.
Згідно з п. 3.7 Правил № 190, розрахунки за спожиту питну воду та скид стічних вод здійснюються усіма споживачами щомісячно відповідно до умов договору.
Згідно зі ст. 193 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних випадках ставляться.
Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Також, відповідно до ч.2 ст.22 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» та п.п.5 п.3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживачі питної води зобов'язані своєчасно вносити плату за використану питну воду відповідно до встановлених тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення.
Звертаючись до суду з розглядуваним позовом Позивач зазначає, що у Відповідача існує заборгованість (уточнена) в сумі 32 255,51 грн. за період з 01.06.2012р. по 31.03.2015р.
В обґрунтування своїх вимог позивач надав суду акти про зняття показників водо лічильників, які за його твердженнями погоджені та підписані представниками Відповідача і які є первинними документами й підтверджують факт надання послуг та їх об'єми.
Згідно ст.32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Надані позивачем по справі в обґрунтування своїх позовних вимог докази, які на думку позивача підтверджують обсяги спожитих послуг (з постачання питної води) саме відповідачем Комунальним закладу «Театрально-видовищний заклад культури «Київська мала опера» за період з 01.06.2012р. по 31.03.2015р. за адресою: м.Київ, вул. Дегтярівська, 3, не приймаються судом як належні та допустимі докази факту наявності у Відповідача заборгованості за Договором №06226/1-5-10 від 30.12.2005р. №П-292від 01.11.2013р., з огляду на наступне.
Пунктами 3.1, 3.7 Правил № 190 передбачено, що розрахунки за спожиту питну воду та скид стічних вод здійснюється на основі показів засобів обліку. Розрахунки за спожиту питну воду та скид стічних вод здійснюються усіма споживачами щомісячно відповідно до умов договору.
Суду надані докази, що за адресою Дегтярівська,3 отримають послуги з водопостачання та приймання стічних вод через приєднання мережі 8 юридичних та фізичних осіб підприємців , з яких тільки 5(п'ять) осіб мають Договори з ПАТ «Акціонерна компанія «Київводоканал» на надання послуг з водопостачання та приймання стічних вод через приєднання мережі, а 3 (три) абонента користувалися і користуються централізованим водопостачанням без договорів ПАТ «Акціонерна компанія «Київводоканал». Тобто, кінцевими споживачами послуг з водопостачання та водовідведення є мешканці офісного будинку, який знаходиться за адресою Дегтярівська,3 і не є на балансі Відповідача, а основний лічильник знаходиться у приміщенні Комунального закладу по якому проводяться розрахунки всіх абонентів. Відповідач не має доступу і не був присутнім при знятті показань лічильників які знаходяться в окремому приміщенні за адресою вул. Дегтярівська,3, тому є неможливим перевірити достовірно надані позивачем розрахунки за водопостачання.
Суду доведено, що Відповідач неодноразово звертався до ПАТ «Київводоканал» про те, що до загального вводу підключені інші абоненти у яких відсутні договори на постачання питної води та приймання стічних вод через приєднані мережі, що не дає можливості достовірно провести розрахунки за водопостачання. Однак, відповіді на звернення від ПАТ «Київводоканал» не отримав.
У п. 2.1.1 Договору визначено, що за показаннями лічильника, зареєстрованого у Постачальника, окрім випадків, передбачених Правилами користування. У випадку наявності у Абонента декількох об'єктів водоспоживання, облік спожитої ним води здійснюється з урахуванням показань всіх лічильників, зареєстрованих за Абонентом. Обсяг наданої води для поливу визначається за показаннями лічильника. В разі технічної неможливості встановлення лічильника, кількість поставленої для поливу води може визначатись за узгодженим з Постачальником розрахунком на підставі наданих Абонентом офіційних документів, якими визначена площа поливу.
Пунктом 2.1.2 Договору передбачено, що зняття показників лічильника (-ів) здійснюється, як правило, щомісячно представником Постачальника у присутності представника Абонента у строки згідно з графіком обслуговування Постачальника.
Надані Позивачем в підтвердження боргу зазначеного порушення, в якості доказу Акти про зняття показань з приладу обліку, підписані зі сторони Відповідача різними особами (ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 та іншими особами призвіща яких зазначено не чітко), не приймається судом як належні докази, оскільки:
- В наданих позивачем Актах про зняття показань з приладу обліку від 14.08.12, 10.10.12, 11.12.12, 11.01.13, 11.02.13, 12.03.13, 11.04.13, 13.05.13, 12.06.13, 12.07.13, 11.10.13, 10.12.13, 11.11.13, 14.01.14., 12.02.14, 14.03.14, 14.04.14, 13.05.14, 12.06.14, 11.08.14, 10.07.14, 10.09. 14, 10.10.14 зазначено, що показники з приладу обліку води зняті представником АК «Київводоканал» в присутності представника абонента 10-803 КЗ Комунального закладу «Театрально-видовищний заклад культури «Київська мала опера» ОСОБА_4
Проте, в зазначених актах містяться різні підписи представника абонента Комунального закладу «Театрально-видовищний заклад культури «Київська мала опера» ОСОБА_4 Позивач не надав зразок дійсного підпису представника ОСОБА_4 ;
- Крім того, в актах про зняття показань з приладу обліку за березень 2013р. зафіксовані поточні показання - 10174 , а за квітень 2013р. зафіксовані поточні показанні - 5369 , тобто зафіксовані поточні показання з незазначених підстав зменшились на 4805 показників. В травні 2013р. обсяг показань донараховується до показників 5369.
Позивач стверджує, що Актом зняття показань з приладу обліку за квітень 2013р. №10-302-2 встановлено порушення цілісності пломби, тому ПАТ АК «Київодоканал» здійснювало нарахування за вимогами закона і посилається на Акти опломбування від 15.04.2013р. та Акт обстеження водопостачання та водовідведення об'єкту від 15.04.2015 №046948.
Однак, твердження Позивача, що Актом зняття показань з приладу обліку за квітень 2013р. №10-302-2 встановлено порушення цілісності пломби, і тому ПАТ АК «Київодоканал» здійснювало нарахування за вимогами закона не можуть бути прийняті судом до уваги, оскільки в Акті №046948 від 15.04.2015р. обстеження водопостачання та водовідведення об'єкту на який в своєму обґрунтуванні посилається Позивач ніде не зазначено що лічильник знаходиться в неробочому стані та має механічні пошкодження що не дає можливим знімати та встановлювати показники на циферблаті лічильника.
Суд також погоджується з твердженням Відповідача, що Акт опломбування не є актом фіксування порушення, він лише підтверджує встановлення чи заміну пломби. В разі якби лічильник був пошкоджений чи його в його роботу втручалися сторонні особи, то Позивачем було б складено акт і накладені штрафні санкції. Тобто, належних доказів пошкодження лічильника або втручання в його роботу сторонніх осіб суду не надано.
Пунктом 5.24 Правил №190 визначено, якщо вести облік води за показами засобу обліку неможливо з причин, що не залежить від споживача та зафіксовані в установленому порядку (зняття засобу обліку виробником, пошкодження скла, корозія циферблата, припинення нормальної роботи засобу обліку через несправності, що виникли в його механізмі, тощо), кількість використаної води за термін відсутності засобу обліку (але не більше 2-х місяців) визначається за середньодобовою витратою. Позивачем не доведено суду як проводився розрахунок за попередні два розрахункові місяці і звідки визначений обсяг спожитий за квітень 2013р. -278.
Тобто, надані позивачем докази на підтвердження суми боргу за надані послуги по водопостачанню різняться, з актів зняття показників чітко відно, що об'єм який споживали всі абоненти в яких є договори і в яких відсутні, а рахунки за спожиту воду в повному обсязі нараховувалися та виставлялися на Відповідача, тому чітко визначитися з розрахунком позовних вимог щодо грошових стягнень у розмірі 32 255,51 грн. з Відповідача, у суду немає можливості.
Таким чином, враховуючи все вище наведене, за висновками суду відсутні підстави для стягнення з Відповідача заборгованості в сумі 32 255,51 грн. за період з 01.06.2012р. по 31.03.2015р.
В частині решти уточнених вимог Публічного акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Київводоканал» до Комунального закладу «Театрально-видовищний заклад культури «Київська мала опера», а саме стягнення 3% річних в сумі 1 053,88 грн., інфляційних втрат в розмірі 14 061,06 грн., пені в сумі 2 238,88 грн., господарський суд також відмовляє в їх задоволенні, оскільки останні є похідними від заявлених вище вимог.
Згідно із ст.4-3 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обгрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
Відповідно до ст.33 вказаного Кодексу кожна сторона повинна довести ті обставини справи, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.
За таких обставин, враховуючи наведе вище, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Публічного акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Київводоканал» до Комунального закладу «Театрально-видовищний заклад культури «Київська мала опера» є такими, що не підлягають задоволенню.
Судовий збір згідно з ч.5 ст.49 Господарського процесуального кодексу України покладаються на Позивача.
Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 85 Господарського процесуального кодексу України.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 93 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено: 21.05.2015р.
Суддя І.І.Борисенко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2015 |
Оприлюднено | 25.12.2015 |
Номер документу | 54507825 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Борисенко І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні