Справа № 135/1582/15-ц
Провадження № 2-о/135/69/15
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
15.12.2015 року м. Ладижин
Суддя Ладижинського міського суду Вінницької області Корнієнко О.М. розглянувши заяву Ладижинської міської ради Вінницької області про визнання спадщини відумерлою, -
В С Т А Н О В И В:
Ладижинська міська рада Вінницької області звернулася до суду з заявою про визнання спадщини відумерлою.
Однак, пред'явлена заява підлягає залишенню без руху за наступних підстав.
Відповідно до ст.275 ЦПК України у заяві про визнання спадщини відумерлої повинно бути наведено відомості про час і місце відкриття спадщини, про майно, що становить спадщину, а також докази, які свідчать про належність цього майна спадкодавцю, про відсутність спадкоємців за заповітом і за законом, або про усунення їх від права на спадкування, або про неприйняття ними спадщини, або про відмову від її прийняття.
Заявник не виконав вимоги ст.275 ЦПК України, а саме: не навів доказів, які підтверджують обставини, які перелічені в вищезазначеній статті.
Так, Ладижинська міська рада Вінницької області не надала суду доказів, що земельна ділянка (пай) №147, площею 3,3568 га кадастровий номер 0510600000:04:002:0204 дійсно, на праві власності, належала спадкодавцю ОСОБА_1. Натомість з доданої копії витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку №НВ-052765882015 від 31.03.2015 року, які долучено заявником до поданої заяви, вбачається, що земельна ділянка відноситься до державної форми власності. Також, заявником не зазначено відомостей про докази та не додано доказів, що можуть підтвердити наведені обставини про відсутність спадкоємців за заповітом і за законом, або про усунення їх від права на спадкування про неприйняття ними спадщини, або про відмову від її прийняття.
Відповідно до постанови № 10 від 25.09.2015 року Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ вбачається, що суд перед відкриттям провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. У зв'язку із цим суд повинен перевірити, щоб платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою, що додаються до позовної заяви (заяви, скарги), містили відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір.
Однак заявником до заяви не додано документів, що підтверджували б сплату судового збору за подання заяви у справах окремого провадження, а долучено платіжні доручення , які були надані до раніше поданих заяв по інших справах.
Відповідно до ст. 4 ЗУ Про судовий збір , за подання заяви у справах окремого провадження ставка судового збору становить 0,5 розміру мінімальної заробітної плати, що в 2015 році становить 609 грн..
Відповідно до ст.277 ЦПК України справа про визнання спадщини відумерлої розглядається судом з обов'язковою участю заявника та з обов'язковим повідомленням усіх заінтересованих осіб.
Заявник не виконав вимоги ст.277 ЦПК України, а саме:в своїй заяві не зазначив заінтересованих осіб.
Крім того, встановлено що викладені у заяві обставини не відповідають в повній мірі доданим до заяви доказам. Зокрема, в 5 абзаці заяви зазначено, що в списку-додатку (померлі) до Державного акту на право колективної власності на земельну ділянку серії ВН №000014 під номером 620 значиться ОСОБА_1, який не отримав сертифікат на право на земельну частку (пай), оскільки помер 12.12.2003 року.
Однак із самого списку-додатку (померлі) до Державного акту на право колективної власності на земельну ділянку серії ВН №000014 вбачається, що під номером 620 значиться ОСОБА_2.
Також незрозумілим є п.3 прохальної частини заяви, де заявник просить витребувати в Другій Тростянецькій державній нотаріальній конторі відомості про те, чи подавались спадкоємцями заяви про прийняття чи відмову від прийняття спадщини, відкритої внаслідок смерті ОСОБА_3 на майно, яке знаходиться на території Ладижинської міської ради Вінницької області. Яке відношення дана особа має до справи - не вказано.
Відповідно до ст. 235 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержаням загальних правил,встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 119 ЦПК України, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху, про що повідомляє заявника і надає йому строк для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст.119, 121, 235, 275, 277 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Заяву Ладижинської міської ради Вінницької області про визнання спадщини відумерлою - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків заяви, протягом п'яти днів з дня отримання даної ухвали, інакше заява буде вважатись неподаною і підлягатиме поверненню заявнику.
Копію ухвали направити заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя :
Суд | Ладижинський міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.12.2015 |
Оприлюднено | 30.12.2015 |
Номер документу | 54532902 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ладижинський міський суд Вінницької області
Корнієнко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні