Рішення
від 21.12.2015 по справі 914/3667/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.12.2015р. Справа№ 914/3667/15

За позовом : Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради, м.Львів,

до відповідача: Приватного підприємства «Необхідність» , м.Львів,

про демонтаж тимчасової споруди.

Суддя Яворський Б.І. при секретарі Гелеш Г.

Представники:

від позивача : ОСОБА_1,

від відповідача : не з'явився.

На розгляд господарського суду Сихівською районною адміністрацією Львівської міської ради подано позов до Приватного підприємства «Необхідність» про демонтаж тимчасової споруди.

Ухвалою суду від 28.10.2015р. порушено провадження у справі, яку призначено до розгляду на 24.11.2015р. Рух справи відображено у відповідних ухвалах суду. У судових засіданнях 08.12.2015 р. та 15.12.2015 р. оголошувалася перерва.

У судовому засіданні 21.12.2015р. представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, просив зобов'язати ПП Необхідність демонтувати тимчасову споруду торгівельного призначення Галицька здоба , розташовану за адресою: м. Львів, просп. Червоної Калини, 109.

У судове засідання 21.12.2015р. представник відповідача не з'явився, подав клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з неможливістю уповноваженого представника прибути в судове засідання, однак жодних доказів поважності причин неявки не подав. У попередньому судовому засіданні проти позову заперечив з підстав, викладених у відзиві та доповненні до відзиву. Зазначив, що позивачем не доведено належність спірної тимчасової споруди відповідачу, не зазначено її конкретних технічних характеристик, прив'язки до місця розташування на місцевості.

Представник позивача заперечив проти задоволення клопотання відповідача про відкладення розгляду справи та просив розглядати справу за наявними матеріалами.

Враховуючи заперечення представника позивача про відкладення розгляду справи, недоведеність поважності причин неявки відповідача, а також зважаючи на те, що визначений законом 2-місячний строк розгляду справи закінчується, суд відмовив у задоволенні клопотання відповідача про відкладення розгляду справи та продовжив її розгляд за наявними у ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, повно, всебічно і об'єктивно з'ясувавши обставини в їх сукупності, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, судом встановлено таке.

19.08.2015р. комісією у складі працівників Сихівської РА ЛМР, ЛКП Хуторівка , КП Адміністративно-технічне управління проведено обстеження тимчасової споруди торгівельного призначення, яка розташована за адресою: просп. Червоної Калини,109 в м. Львові, за результатами чого складено акт, у якому зазначено, що у результаті обстеження виявлено самовільно встановлену функціонуючу тимчасову споруду Галицька здоба . Під час обстеження власник споруди був відсутній.

Розпорядженням голови Сихівської РА ЛМР від 20.08.2015р. №402 зобов'язано ПП Необхідність до 25.08.2015.2014 р. демонтувати самовільно встановлену тимчасову споруду торгівельного призначення Галицька здоба за адресою: м. Львів, просп. Червоної Калини, 109.

Листом №34-вих-1455 від 20.08.2015 р. районна адміністрація звернулася до ЛМЕМ ПАТ Львівобленерго з проханням від'єднати від електропостачання тимчасову споруду, яка знаходиться за адресою : м. Львів, просп.. ОСОБА_2, 109, ПП Необхідність .

Листом №4.34-1608 від 20.08.2015р. позивач звернувся до КП Адміністративно-технічне управління з проханням вжити заходів в межах повноважень щодо функціонуючої без дозвільних документів тимчасової споруди Галицька здоба за адресою: просп. Червоної Калини, буд. 109.

21.08.2015 р. КП Адміністративно-технічне управління надіслано ПП Необхідність вимогу №2410 Б-в2594 про надання дозвільних документів на встановлення тимчасової споруди - малої архітектурної форми за адресою: просп. Червоної Калини, буд. 109 або демонтувати її.

08.09.2015р. комісією проведено обстеження тимчасової споруди торгівельного призначення, яка розташована за адресою: просп. Червоної Калини,109 в м. Львові та складено акт про те, що розпорядження голови Сихівської РА №402 від 20.08.2015р. Про демонтаж тимчасової споруди торгівельного призначення на просп. Червоної Калини, 109 у м. Львові не виконано, тимчасова споруда функціонує.

08.09.2015р. інженером КП Адміністративно-технічне управління складено протокол №6-089б про адміністративне правопорушення, у якому зазначено, що директор ПП Необхідність ОСОБА_3 самочинно встановив тимчасову споруду за адресою: просп. Червоної Калини, 109 у м. Львові, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.152 КпАП України.

Листом №2410-07-5395 від 18.09.2015 р. КП Адміністративно-технічне управління повідомили Сихівську РА про те, що за результатами проведення обстежень самовільно розміщеної тимчасової споруди за адресою: просп. Червоної Калини, буд. 109 було притягнуто до адміністративної відповідальності ОСОБА_3, який є директором ПП Необхідність та ПП Вальтер .

08.10.2015р. адміністративною комісією Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради ОСОБА_3, директора ПП Необхідність , притягнуто до адміністративної відповідальності за самочинне встановлення тимчасових споруд, зокрема, на просп. Червоної Калини, 109 у м. Львові, та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1' 700,00 грн., що підтверджується постановою №162, копія якої знаходиться в матеріалах справи.

У матеріалах справи міститься копія квитанції від 12.10.2015р. на суму 1' 700,00 грн., платник - ОСОБА_3, призначення платежу - адміністративний штраф.

18.12.2015р. комісією проведено обстеження тимчасової споруди торгівельного призначення, яка розташована за адресою: просп. Червоної Калини,109 в м. Львові, та встановлено, що тимчасова споруда ПП Необхідність функціонує та здійснює реалізацію хлібо-булочної продукції; розмір споруди 2,0м*4,0м.

Станом на дату прийняття рішення у справі доказів демонтажу споруди не подано.

При прийнятті рішення суд виходив з того , що згідно з ч.1 ст.20 Закону України Про благоустрій населених пунктів організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, встановлених законом.

Згідно з п.10 ст.10 Закону України Про благоустрій населених пунктів до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить надання дозволу на розміщення на території об'єктів благоустрою будівель і споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення.

Відповідно до ст.28 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - це одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту. Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення. Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Згідно з п.2.1 Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва, та житлово-комунального господарства України №244 від 21.10.2011р. (далі - Порядок) підставою для розміщення тимчасової споруди є паспорт прив'язки тимчасової споруди. Встановлення тимчасової споруди здійснюється відповідно до паспорта прив'язки, відхилення від паспорта прив'язки тимчасової споруди не допускається (п.2.20, 2.21 Порядку). Розміщення тимчасової споруди самовільно забороняється (п.2.31 Порядку). У разі закінчення строку дії, анулювання паспорта прив'язки, самовільного встановлення тимчасової споруди така тимчасова споруда підлягає демонтажу (п.2.30 Порядку).

Згідно п.2.1 Положення про порядок розміщення тимчасових споруд та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові, затвердженого ухвалою ЛМР № 3190, розміщення тимчасових споруд здійснюється замовником відповідно до паспорту прив'язки, плану земельної ділянки та договору оренди земельної ділянки або договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою; місце встановлення тимчасових споруд повинно відповідати адресі, вказаній у паспорті прив'язки, та плану земельної ділянки або схемі прив'язки. Тимчасові споруди розміщуються і функціонують відповідно до вимог чинного законодавства України та інших нормативних актів, прийнятих у межах компетенції органами державної влади та органами місцевого самоврядування (п.2.3).

Пунктом 7.1 даного Положення передбачено, що демонтажу підлягають тимчасові споруди: для встановлення яких закінчився термін дії договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою або термін дії договору оренди земельної ділянки і суб'єкту господарювання відмовлено у його продовженні; самовільно встановлені ТС . Право районної адміністрації звертатися з позовом до суду про демонтаж передбачено пунктом 7.8 Положення.

Таким чином, закон визначає, що встановлення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності допускається за умови наявності паспорта прив'язки тимчасової споруди, а у разі встановлення тимчасової споруди без такого паспорта прив'язки, остання підлягає демонтажу.

Суд відхиляє заперечення відповідача про недоведеність факту належності споруди відповідачу, оскільки у постанові про притягнення до адміністративної відповідальності директора ПП Необхідність ОСОБА_3, яка в силу ст.298 КпАП України є обов'язковою для виконання, зазначено, що він самочинно встановив тимчасові споруди, в т.ч. за адресою: м.Львів, просп. Червоної Калини,109. Доказів оскарження такої постанови відповідач не подав, натомість сплатив відповідний адміністративний штраф. Представником відповідача також не подано доказів, що спірний об'єкт є транспортним засобом, а не тимчасовою спорудою.

Згідно з ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідно до ст.34 ГПК України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до п.2.3 постанови Пленуму Вищого господарського суду України Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції від 26.12.2011р. №18 якщо стороною (або іншим учасником судового процесу) у вирішенні спору не подано суду в обґрунтування її вимог або заперечень належні і допустимі докази, в тому числі на вимогу суду, або якщо в разі неможливості самостійно надати докази нею не подавалося клопотання про витребування їх судом (частина перша статті 38 ГПК), то розгляд справи господарським судом може здійснюватися виключно за наявними у справі доказами, і в такому разі у суду вищої інстанції відсутні підстави для скасування судового рішення з мотивів неповного з'ясування місцевим господарським судом обставни справи; крім того, неподання позивачем витребуваних господарським судом матеріалів, необхідних для вирішення спору, тягне за собою правові наслідки у вигляді залишення позову без розгляду на підставі пункту 5 частини першої статті 81 ГПК України.

Таким чином, матеріалами справи, зокрема, актами обстеження, протоколом про адміністративне правопорушення, постановою про притягнення до адміністративної відповідальності підтверджується самовільне встановлення відповідачем тимчасової споруди без відповідних дозвільних документів. Відповідачем не спростовано аргументів позивача та не подано доказів правомірності розміщення спірної тимчасової споруди для реалізації хлібо-булочних виробів. Тому позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст.49 ГПК України судовий збір, сплачений позивачем, підлягає до стягнення з відповідача.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 3, 12, 33, 34, 44, 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд,

ВИРІШИВ:

1. Позов задоволити повністю.

2. Зобов'язати Приватне підприємство «Необхідність» ( 79014, м. Львів, вул. Ярова, буд.14, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 31215225 ) демонтувати тимчасову споруду торгівельного призначення Галицька здоба за адресою: м. Львів, ОСОБА_2, 109.

3. Стягнути з Приватного підприємства «Необхідність» ( 79014, м. Львів, вул. Ярова, буд.14, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 31215225 ) на користь Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради ( 79049, м.Львів, просп. Червоної Калини, 66, код ЄДРПОУ 25258911 ) 1' 218,00 грн. судового збору.

У судовому засіданні 21.12.2015 р. судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення, повний текст складений та підписаний 23.12.2015р.

Суддя Яворський Б.І.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення21.12.2015
Оприлюднено30.12.2015
Номер документу54542190
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/3667/15

Рішення від 21.12.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Яворський Б.І.

Ухвала від 24.11.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Яворський Б.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні