Ухвала
від 22.12.2015 по справі 904/10628/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство

22.12.15р. Справа № 904/10628/15

За заявою голови ліквідаційної комісії ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ФАБРИКА ДВЕРЕЙ "СПЕКТР ПЛЮС"

до боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ФАБРИКА ДВЕРЕЙ "СПЕКТР ПЛЮС" (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Маяковського, 43; ЄДРПОУ 34885872)

про порушення провадження у справі про банкрутство

Суддя Владимиренко І.В.

Відомості про сторін та учасників судового процесу:

від боржника: засновник (голова ліквідаційної комісії) ОСОБА_2, НОМЕР_1 виданий 18.12.1996р.; засновник ОСОБА_3, НОМЕР_2 виданий 09.12.2004р.

представник засновника ОСОБА_4: ОСОБА_2, дов. № 941847 від 21.12.15р.

представник боржника: ОСОБА_5, дов. № б/н від 10.10.15р.

арбітражний керуючий ОСОБА_6: не з'явився

ВСТАНОВИВ:

28.10.14р. засновниками (учасниками) ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ФАБРИКА ДВЕРЕЙ "СПЕКТР ПЛЮС" (далі боржник) прийнято рішення про припинення діяльності боржника шляхом ліквідації та призначено голову ліквідаційної комісії.

Голова ліквідаційної комісії ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ФАБРИКА ДВЕРЕЙ "СПЕКТР ПЛЮС" 10.12.15 звернувся до господарського суду Дніпропетровської області з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ФАБРИКА ДВЕРЕЙ "СПЕКТР ПЛЮС" (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Маяковського, 43; ЄДРПОУ 34885872).

Відповідно до ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначається судом із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України, господарський суд здійснив електронний запит і отримав кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_6 (свідоцтво № 1493 від 16.07.15р.) для виконання повноважень ліквідатора по даній справі.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 11.12.15 прийнято до розгляду заяву голови ліквідаційної комісії ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ФАБРИКА ДВЕРЕЙ "СПЕКТР ПЛЮС" про порушення провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ФАБРИКА ДВЕРЕЙ "СПЕКТР ПЛЮС" (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Маяковського, 43; ЄДРПОУ 34885872), підготовче судове засідання призначено на 22.12.15р .

Розглянувши заяву ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ФАБРИКА ДВЕРЕЙ "СПЕКТР ПЛЮС", заслухавши пояснення ліквідатора, судом встановлено наступне.

Згідно ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України. ОСОБА_7 має пріоритет перед іншими законодавчими актами України у регулюванні відносин, пов'язаних з банкрутством суб'єктів підприємницької діяльності, за винятком випадків, передбачених цим Законом.

Згідно з ч. 6 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство або відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство.

При цьому перелік підстав для відмови у порушенні провадження у справі про банкрутство є вичерпним і визначений ч. 7 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Зокрема, суд відмовляє в порушенні провадженні у справі про банкрутство, якщо заявником не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство.

До ч. 3 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до заяви боржника додаються: бухгалтерський баланс боржника на останню звітну дату; перелік кредиторів боржника, вимоги яких визнаються боржником, із зазначенням загальної суми грошових вимог усіх кредиторів, а також щодо кожного кредитора - його імені або найменування, його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи або реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності), суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов'язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов'язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором; перелік майна боржника із зазначенням його балансової вартості та місцезнаходження, а також загальна балансова вартість майна; перелік майна, що перебуває у заставі або є обтяженим у інший спосіб, його місцезнаходження, вартість, а також інформація про кредиторів, на користь яких вчинено обтяження майна боржника, їх ім'я або найменування, місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційні коди юридичних осіб або реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), суми їх грошових вимог, підстави виникнення зобов'язань, а також строки їх виконання згідно із законом або договором; перелік осіб, що мають невиконані зобов'язання перед боржником, із зазначенням вартості таких зобов'язань, терміну виконання та підстав виникнення; відомості про всі рахунки боржника, відкриті в банках та інших фінансово-кредитних установах, їх реквізити; відомості про всі рахунки, на яких обліковуються цінні папери, що належать боржнику, їх реквізити; рішення власника майна (органу, уповноваженого управляти майном) боржника про звернення до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство; інші документи, які підтверджують неплатоспроможність боржника.

Згідно ч. 1, 2 ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України. За результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.

При цьому, незалежно від процедури банкрутства боржника при прийнятті постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури в суді повинен бути доведений факт неоплатності боржника, як того вимагає ст. 205 ГК України, відповідно до положень ч. 4 якої суб'єкт господарювання може бути оголошений банкрутом за рішенням суду, у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів.

Відповідно до приписів абз. 3 ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суб'єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Разом з тим, документи, які підтверджують наявність або відсутність майна та майнових активів боржника не можуть бути надані суду після порушення справи, оскільки на відміну від позовного провадження, порушення справи про банкрутство тягне за собою ряд правових наслідків (дана правова позиція викладена в постанові Вищого господарського суду України від 27.10.15р. по справі № 904/1491/15).

Так, до заяви головою ліквідаційної комісії не надано довідок реєструючих органів, які підтверджують наявність або відсутність зареєстрованого за боржникам майна, а також відсутні докази проведення інвентаризації майна боржника.

Також в матеріалах справи відсутні документальні докази які б підтверджували наявність або відсутність відомостей чи є боржник засновником інших юридичних осіб, а також відсутня довідка про наявність або відсутність акцій у боржника інших юридичних осіб.

Крім того господарському суду не надано відомостей про наявність грошових коштів на рахунках боржника для покриття судових витрат, що унеможливлює порушення провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ФАБРИКА ДВЕРЕЙ "СПЕКТР ПЛЮС" (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Маяковського, 43; ЄДРПОУ 34885872).

Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.

Підстави для порушення провадження у справі - це сукупність таких обставин, з якими законодавець пов'язує можливість судового розгляду заяви про порушення провадження у справі про банкрутство, зокрема, і з ч. 3 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в порядку, визначеному законодавцем.

Згідно ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" неплатоспроможність - це такий юридичний і економічний стан суб'єкта господарювання, коли настає неспроможність виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше як через відновлення платоспроможності.

Відсутність в матеріалах справи витребуваних матеріалів перешкоджає з'ясуванню та встановленню неплатоспроможності боржника.

Наведене є підставою для відмови у порушенні провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ФАБРИКА ДВЕРЕЙ "СПЕКТР ПЛЮС" (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Маяковського, 43; ЄДРПОУ 34885872).

Одночасно суд звертає увагу, що частиною 8 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що відмова у відкритті провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою про порушення справи про банкрутство за наявності підстав, встановлених цим Законом.

Керуючись ч.7 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,

УХВАЛИВ:

Відмовити голові ліквідаційної комісії ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ФАБРИКА ДВЕРЕЙ "СПЕКТР ПЛЮС" у порушенні провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ФАБРИКА ДВЕРЕЙ "СПЕКТР ПЛЮС" (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Маяковського, 43; ЄДРПОУ 34885872).

Копію ухвали надіслати боржнику, Ленінському ВДВС Дніпропетровського МУЮ, державному реєстратору Реєстраційної служби Дніпропетровської МУЮ, арбітражному керуючому ОСОБА_6.

Суддя ОСОБА_8

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення22.12.2015
Оприлюднено31.12.2015
Номер документу54576434
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/10628/15

Ухвала від 07.12.2016

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Владимиренко Ігор Вячеславович

Ухвала від 22.12.2015

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Владимиренко Ігор Вячеславович

Ухвала від 11.12.2015

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Владимиренко Ігор Вячеславович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні